Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves baba hol és mibe...

Másfél éves baba hol és mibe aludjon?

Figyelt kérdés
Veletek egy szobába vagy külön szobába ? Kiságyba, heverőn stb?

2017. okt. 18. 13:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Eddig hol aludt? Valamiért szeretnél változtatni?


Fiam születése óta a szobájában alszik, kb másfél éves korában cseréltük a kiságyat leesésgátlósra. Most 4,5 éves, még bőven elfér benne.

2017. okt. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én 10 hónaposan kezdtem átszoktatni a kiságyba a szobájába, fél évig csak nappal aludt ott majd este elaludt még ott de éjjel átkéretzkedett, majd egyik éjjel nem jött át 15 hónaposan és azóta is kiságyba alszik , most másfél éves.

Szerintem jobb hogy van egy kis kuckója, igaz még mindig kell éjjel , de akkor is ott nyugodtabban tud aludni mint köztünk mikor forgolódunk, hajnalba csörög férjem ébresztője stb.

2 évesen tervezek neki venni leesésgátlós ágyat, most még bőven jó a kiságy.

Én nem akartam a drasztikus átszoktatást, látod igaz fél év kellett hozzá de magától megért rá hogy külön aludjon, nem kellett heteket végig bőgnie miatta.

2017. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Velünk aludtak még ennyi idősen, kb 2 évesen költöztek külön ágyba, külön szobába. Gyerekágyat kaptak.
2017. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy tetszik. Nem hinném, hogy ezt kívülről kellene megszabni.


Nekünk a saját szobájában aludt születésétől (nyitott ajtó, egybe is nyitható szobák), így nyilván 1,5 évesen is. Kiságyban.

2017. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A nagyobb 2,5 éves koráig velünk egy szobában aludt, de külön kiságyban. A húga születésekor kapott felnőtt ágyat és kialakítottuk a gyerekszobát. A pici az első pillanattól kiságyban a tesójával egy szobában alszik.
2017. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kislányom születése óta kisagyba alszik (ha nyugosebb köztünk )

Nővérem szülni fog nem soká és neki akarom ajándékozni a kisagyunkat csak azon agyalok hogy mire?! Leeses gatlosra?!

2017. okt. 18. 13:59
 7/15 anonim ***** válasza:
Kiságyat én már nem vennék a helyedbe akkor, fél év kb aztán kinövi úgy is, én leesésgátlós gyerekágyat vennék a helyedbe.
2017. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem a másfél évesem leesésgátlós ifjúsági ágyon aludt. Ekkor cseréltük le, mert utálta a kiságyat. Ha a te gyermeked szereti, akkor én nem ajándékoznám el.
2017. okt. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kulon szobaja van,de 1 eves koratol sokszor koztunk landol ejjel.

Most csinaljuk a szobajat,mert idaig csak a kisagya volt benn,es a jatekai tarolokban.

Mar leesesgatlos agyat fog kapni,de egyenlore bentarad meg a kisagy is.nappal az uj agyba teszem le,es csak kesobb fog ejjel is abban aludni.

A terv ez.aztan lehet,hogy egybol elalszik ejjel is az uj agyban.de hagyok idot,hogy megszokja.

Masfel eves.

Sztem te se egyik naprol a masikra valts agyat.legalabb 1-2 hetig leyen a kisagya is.mert ha nem szeret a masukban?vagy meg nem erett ra akkor ott maradsz kisagy nelkul.

2017. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezhetted volna eleve így is. Csak ezért nem váltanám le a jól beváltat, mert a testvéremnek jól jönne.


Ha már rosszul aludna benne, kinőtte volna hosszra, folyton balesetveszélyesen kimászna... stb., akkor igen.


De nálunk ezek közül még 2 évesen se teljesül egyik se. Éjszaka ugyan már egyre gyakrabban választja a szobájában lévő felnőtt ágyat, de a nappali alvás csak a kiságyban megy, így marad.

2017. okt. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!