Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet következetesen és...

Hogy lehet következetesen és hatékonyan kezelni a hisztit? Egyenlőre még baba.

Figyelt kérdés

10 hónapos. Amúgy nem hisztis, csak akkor ha korlát van neki állítva. Abszolút értem a viselkedését, de mégis úgy érzem neki kellene állni valamilyen következetes módszernek hogy később illemtudó legyen ha megnő.

Mai sztori: felfedezte az állást, rohanva mászik ide oda, bújócskázik, fogócskázik. Beültünk egy kávézóba, ahol amúgy a földön mehetett erre arra. Viszont amint olyan helyre ment ahova (a felnőttek szerint ugye 😄) nem lehet, C alakban hátra vágja magát, ordít, sikít. Utána már semmi sem jó. Tudom hogy még baba, de vajon a mostani “mindent lehet”-ből lehet később, hasonló helyzetben, türelem és higgadtság?


2017. okt. 25. 21:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyelőre.. Elnézést az elírásért 
2017. okt. 25. 21:44
 2/6 anonim ***** válasza:
Kozonseg nelkul műsor sincs, vagy hamar abbamarad...
2017. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kicsik akár 3 éves korig is nehezen értik azt ha valamit lehet, máskor, máshol ugyanazt nem.

Mi az ellentéteket kezdtük gyakorolni amikor már nem baba volt.


Pl kiabálhat játszótéren, uszodában, otthon, de vittem könyvtárba ahol csendben vagyunk, ill utcán meg-megálltunk távoli vonatot, harangszot hallgatozni ugy, hogy együtt mondjuk, mutatjuk, hogy csssst es füleltünk :)


Játszottunk sokat pl hideg-meleg (vizcsapnál), fel-le huzgáltuk a cipzárt, ill dédi háza előtt ill nála negyszemközt magyarázom hogy most ott vagyunk ahol semmit nem szabad, kitartás! :)(dédi olyan "leteremtős" asszony tipus es nem akarom hogy mellre szivja)

2017. okt. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korban tapasztalják meg először, hogy van, amit nem szabad. Maradj következetes.

Vigasztalással és figyelemeltereléssel próbálkozz, de engedni nem szabad. Veszekedni nem érdemes, csak kedvesen, nyugodtan (amíg bírod ideggel). Otthon is elő fog fordulni majd, hogy olyat csinál, amit nem szabad, ilyenkor is fontos a következetesség, mert most fog elkezdeni fejlődni a szabálytudata.

2017. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt faradt, , nincs tele a pelenka, almos, ehes, szomjas, vagy idegrendszeri szempontbol leterhelt? En egyebkent ugy kezelnem mar olyankor is, hogy alternativat mutatnek, ,,latom, szeretnel maszni, arra viszont nem maszhatsz, de erre igen", es megfogni es odebb tenni. Ha ilyen miatt sir, altalaban van mas oka.
2017. okt. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszolóknak.

Elég nehéz eset ilyenkor, mert nehezen lehet lefoglalni mással.. De csak ilyenkor amikor még nekünk is vannak határok. Egy Pláza kávézójából még én se ugorhatok fel a szomszéd üzletbe, otthagyva a cuccaim az asztalnál, mert a gyerek mindenki lába alatt bemászott.


Abszolút értem azt, hogy miért van ez. Szerencsére a legtöbb helyszín ahova megyünk, gyerekbarát és ott nincsenek ilyen gondok. De amikor felnőttes helyre megyünk akkor úgy tűnik gyakorolni kell..


Mellesleg pelenkázás és uzsonna után volt ez :) És ébredés után.

2017. okt. 26. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!