Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5 hónapos baba alvás igénye?

6,5 hónapos baba alvás igénye?

Figyelt kérdés

Első babás anyuka vagyok. 6,5 hós a babám és nagyon keveset alszik nap közben (2-3-szori "alvás" max 30 percet tesz ki összesen, lásd:2-3x 10 perc), ma pl. 3x altattam és egyszer aludt 10 percet. Viszont az éjszakák relatív nyugodtak (2-3x ébred, de csak néhány percre). Akárhol kutattam a neten, mindenhol azt írja, hogy egy ilyen idős baba min. 1,5 órát kellene, hogy aludjon nap közben, akár 3 részletben is... Nagyon aktív baba, már egyedül felül, mászik és ha van miben megkapaszkodnia szépen fel is tud állni (ezt mind már kb. 1 hónapja csinálja és tök egyedül tanulta meg, nem forszíroztunk nála semmit: nincs járóka - nem is lesz, nem támogattuk ki párnával, hogy üljön, stb.)

Van valaki aki hasonló cipőben jár? Ill. járt?

Előre is köszi, ha valaki válaszol.


2017. okt. 27. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyerekek alvásigénye igencsak eltérö lehet, azt minden gyerek saját maga tudja, mennyi kell neki.


De azt nem értem, miért tartod pozitívnak, hogy nincs járóka, szerintem pedig jó lenne, mert akkor nyugodtabban tudsz te is ezt-azt csinálni a lakásban, meg neki is lenne "magánterülete", ami kimondottan jót tesz egy gyereknek.

2017. okt. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nappali és az éjszakai alvás együtt adja ki az alvásigényt. Éjszaka mennyit alszik? Nekem a kislányom (3,5 hós) 12-13 órát, a fiam mikor 6-7 hós volt szintén 12 órát aludt. Nappal kegyetlenül rossz alvó mind a kettő. A fiam kb 13-13,5 órát aludt össze ennyi idősen ha megfeszültem is, pl séta közben babakocsiban se aludt tovább. Ha úgy látod hogy még álmos, akkor megpróbálhatod visszaaltatni nappal, ha sikerül. Szerintem megpróbálhatod, hogy máskor altatod, korábban vagy később, mert ha nem elég álmos vagy ha túl fáradt is rosszul alszik, ezt ki kell tapasztalni. Fontos milyen a baba közérzete, de tapasztalatból mondom, ha azt szeretnéd aludjon egy picit, könnyebben lehet dolgokat álmosság jelének venni.
2017. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A járókát nem támogatjuk, egészségügyi szempontok miatt: gerincre-, medencére-, térdre - és a bokára sincs jótékony hatással, és hiszem, hogy meg fog tanulni járni, ha nem ültetjük bele, akkor is. (És el tudom látni így is a napi teendőket - leteszem a játszó szőnyegre és szépen elmászkál, játszik - nincsen ezzel semmi gondom.)

Éjjel alszik 12 órát (pl. este 7 fél 8-tól reggel 7-fél 8-ig - 2-3 megszakítással,ami 3-5 perctől nem tart tovább, szerintem ez így rendben is van, csak a napközbeni alvás az, ami kicsit "aggaszt", bár kimondottan jó a kedve és nem is nyűgös, attól függetlenül, hogy nagyon keveset alszik).

2017. okt. 28. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, akkor összesen nem alszik keveset.


Az 1-es válaszolóval félreértettétek egymást. Tudom van ahol a bébikompot hívják járókának, te arra gondolhatsz, de az 1-es válaszoló ilyenre gondolt:

[link]


Oké van aki ezt is ellenzi, csak gondoltam, leírom.

2017. okt. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Játszó ketrec is van. kis ideig elvan benne, de jobban szeret szabadon mászkálni. :)
2017. okt. 28. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!