Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy és mikor tanult meg a...

Hogy és mikor tanult meg a babátok rágni? Közel egy évesen csak én tudom adni neki a falatokat, ez meddig "normális"?

Figyelt kérdés

Apró falatokat eszik, kenyeret is, de nem rág, csak nyel. Mi nem úgy nézünk ki a parkban hogy pogácsával a kezében uzsizik.. Messzinek látom, hogy önállóan tudja mennyit kell leharapni, amit le is tud nyelni.. Mert még forgatni sem forgatja a szájában a falatot. Ez mennyi idős korig normális?

Társadalmi nyomás: minden baba kézzel eszik ilyen korban. Ez valóban így van??


2017. okt. 29. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Érdemes lenne megvizsgáltatni. Fiamnak levoltak tapadva a rágóizmai.
2017. okt. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha aggódsz nézesd meg, de a lányunk sem rágott 1 évesen. Csak teljesen pépeset evett még akkor. Kb. 15-16 hónaposan kezdett darabosabb ételeket elfogadni, de utána sem haladtunk gyorsan. Neki amúgy semmi baja nem volt.
2017. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Hát én ahogy kijött az alsó 2 foga elkezdtem adi neki olyan dolgokat, amivel gyakorolhatja a rágást. 1 éves most és szépen rág. Szoktál neki adni rágcsákat pl?
2017. okt. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudok neki rágcsát adni, mert eddig mindegyik a torkára futott és fuldoklott. Mindig ki kellett szednem a torkából vagy a lapockái közé ütni, hogy ki tudja köpni.. Legyen az puha sárgarépa, puha krumpli, pufi, rizskorong, kifli vég, bármi.


Ezek ellenére ha pl az ujjammal le akarom ellenőrizni a fogait, akkor rágcsálja az ujjam. Ha szendvics katonát nyújtok felé, ő harapja le a falatot és nyeli le, de épp ez az, hogy a szakítás után nem marad a szájában a falat, hanem egyből nyeli. Mintha túlzottan az iváshoz lenne szokva - holott csak reggel este kap tápszert..

2017. okt. 29. 16:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és 5 foga van.
2017. okt. 29. 16:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Én megnézetném. Forgatnia már régen tudnia kellene a falatot! Első körben háziorvos,fül orr gégészet.
2017. okt. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!