Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt már valaki a...

Tapasztalt már valaki a babájánál furcsa fejmozgást? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kislányom 1 hét múlva lesz 11 hónapos, és 2-3 napja furcsa dolgokat kezdett csinálni. Pl. mikor mászik, a fejét hirtelen egymás után 3-4-szer előre biccenti, közben megáll persze a mászásban. Sírni nem sír közben. Mikor áll, akkor is ugyanígy csinál. Néha meg is rázza a fejét (ezt ritkábban). Eléggé nyugtalanít a dolog, ma el is vittem orvoshoz, készítettem az egyik esetről videot, megmutattam neki. A gyerekorvos szerint ebben nincs aggasztó, szerinte ez nem epilepszia. Azt mondta valószínűleg valami fájhat (fog, fül stb.).

Valakinek hasonló tapasztalata volt?



#baba #epilepszia #baba furcsa #baba fejmozgás
2017. okt. 30. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. 10 hónapos a fiam és ugyanezt csinálja. Szerintem csak eltanulta a bólogatást. Én sokszor mondom neki hogy igen, ügyes, stb, és ilyenkor általában bólogatok hozzá.

Egyszer amikor azt mondtam igen, ő bólogatni kezdett ugyanígy földön, mászás közben.

Na azóta is napjában többször. Amikor eszébe jut.

Játszik magában és egyszercsak előre hátra billegeti a fejét.

2017. okt. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is először a bólogatást és a fejrázást tanulta el, utóbbinál még mászni sem tudott.


Hagyd csak, próbálgatja, miket tud.


Vicces dolgokat tudnak amúgy prudokálni, ültünk egyszer másféléves korában az ágyon, egyszer gondolt egyet, felállt és magától beleverte a fejét a falba. Jó nagy pukli lett belőle, semmi előjele nem volt a dolognak.

2017. okt. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hát igen. Olyan is van, hogy leül a fal tövébe, háttal a falnak és előre-hátra dőlve a falnak veri a fejét. Na nekem ez az ijesztő. De erre is azt mondják, próbálgatja magát.. 😄

2017. okt. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok, kicsit megnyugodtam, hát majdnem a szívbaj jött rám, amikor megláttam, ráadásul pont férjem és egyik ismerősünk is itt volt, ők is látták, hát ők is furcsállták. :)
2017. okt. 30. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, bár nem friss a kérdés, vissza tudsz emlékezni kérlek, hogy mikor hagyta el a babád ezeket a "furcsaságokat"? Köszönöm
2021. aug. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kb. 2-3 hétig tartott összesen. Utána 11 és fél hónaposan elkezdett járni. Védőnő azt mondta, valószínűleg az egyensúly miatt volt, így "gyakorolta".
2021. aug. 23. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!