Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tanuljam meg a babázást...

Honnan tanuljam meg a babázást? Vagy ez tényleg ösztön?

Figyelt kérdés

Eléggé félek (és mellé izgulok is). Még messzebb van a baba, de nem tudom, hogy honnan fogom majd tudni, hogy mikor mire van szüksége, miért sír, vagy mit kéne csinálnom...


18 éves vagyok, a terhességem előtt semmi közöm nem volt a babákhoz. Nem tudtam semmit a babaruhák számozásáról, a tápszerekről, a babánk fejlődéséről a hasamban, szóval tényleg semmiről... És próbálok minél több infót összeszedni, de fogalmam sincs, hogyha majd itthon leszünk a babóval kettesben és sírni kezd, vagy bármi, hogy fogom majd megoldani.



2017. okt. 30. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Én 28 évesen szültem, és én se tudtam semmit. Előtte sosem volt a kezemben újszülött, sőt kb 4 hónapnál fiatalabb sem. Folyamatosan gyűjtöttem az infót, voltam szülésfelkészítőkön, és mikor megszületett, sokszor szoptatás közben neteztem. Szoptatás nehezen indult, de rengeteg a segítség a neten, plusz segített a védőnő is.
2017. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
ösztönből jön mit tegyél majd (jobb esetben ;)).az én szobatársam a kórházban eléggé félt a pelenekazastol is,a bufiztetes se ment neki nagyon,na az oltoztetes plane nem.én mutattam neki pedig nekem is első gyerek de valahogy bennem egyáltalán nem volt az h jajj h fogjam meg h adjam rá a keskesztyűt kiszoknit stb. Szerintem ösztön az egész!nem kell félni semmitől :)
2017. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát a védőnőt szerintem mi hanyagolni fogjuk, szinte csak negatív tapasztalatom volt vele eddig... Pedig nem vagyok problémás kismama, de elviselhetetlen a stílusa és a folyamatos rosszindulatú megjegyzései sem tesznek nekem túl jót.

Szóval az kilőve, hogy ő majd bármiben segítene, mert szerintem amint lehet, lemondom a védőnői szolgáltatást.

2017. okt. 30. 21:44
 4/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Azt kifelejtettem, hogy sok minden jött ösztönből, anyukám meg is jegyezte milyen gyakorlottan kezelem a dolgokat. Ami fontos, hogy mindig próbálj magabiztosnak látszani, mert a baba rosszabbul reagál a bizonytalanságra, mint hogy magabiztosan elrontasz pár apróságot. Egyébként meg az a szerencse, hogy az újszülöttnek minden úgy jó, ahogyan az anyukája csinálja, nincs összehasonlítási alapja.
2017. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

A cigányputris 16 éves kiscsajok is valahogy életben tartják a purdét, neked is menni fog...


Azt csak mondom, hogy védőnői szolgáltatást nem tudsz lemondani, talán hála a jó istennek. 18 évesen meg számolhatsz azzal, hogy külön figyelmet szán rád, gondolom megérted.

2017. okt. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valamennyit a kórházban"tanítanak".. volt amit nekem a szobatársaim mast a csecsemős nővérek.


Benn nekem pelenkazast megmutattak, a furdetest is (megmutattak volna ha nem hétvégén szülök es van bent vedno, de aztan anyukámmal furdettuk meg amikor hazahoztuk) megmutattak az oltoztetest, a szoptatast is.

Aztán hazajottunk es kb egy het kellet, hogy tudjam mikor van "ehes sírás", "bekakiltam sírás", "hasfájás sírás" na.. sorolhatnám. Ra fogsz jonni. En tok benanak ereztem magam, de belejöttem. (ugy erzem)


Szegyen nem szegyen volt amit a youtubetol néztünk el. Pl hastorna, csipotorna, szoptatási pózok, helyes mellretetel. Vannak korrekt videoblogok.


Ha sir es kb kajaido van =valszleg ehes

Ha nincs kajaido = bekakilt/pisilt esetleg unja magat vagy szomjas

Ha keservesen sir akkor nekem altalaban egy büfi vagy puli az oka.

Neha anya kell neki vagy apa.

Neha csuklik, bukik, utána egy korty tej vagy viz kell.. Azutan könnyebben alszik el, mert ugy nem marja a kis torkat a gyomorsav. :) számtalan verzió lesz es majd meglátod, addig fogsz kiserletezni, hogy egyre kevesebb lesz a meglepi. (de szerintem olyan nincs, hogy nincs meglepi..)

2017. okt. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha jó a kapcsolatod anyukáddal vagy anyósoddal akkor beszelgess velük. Mire emlékeznek, mit játszottak veled vagy pároddal. Milyen szokásaik voltak? A babaápolásról és etetésről viszont a védőnőt kérdezd, ő jobb eséllyel tudja a mai javaslatokat. Épp ez lesz majd fontos az első találkozáskor a védőnővel. Nyugodtan kérdezhetsz, mesélhetsz neki erről és biztosan megnyugtat majd.


Én sem voltam nagy babás előtte. De tényleg minden jött magától.

Javaslom ezt a csatornát. Én ebből nagyon sok dolgot tanultam el:

https://www.youtube.com/user/babadoktor


Főleg a fürdetést! Soha nem fürdettem előtte..

2017. okt. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tényleg nem mondhatom le a védőnőt?

Anyukám mondott valami ilyet, hogy talán lehet... De mindegy igazából, az a nő borzalom. Beszéltem utána a gyerekorvosunkkal (családbarát) és mondta, hogy hát igen, már több anyuka panaszkodott miatta, meg hogy a fiatalabb anyukákkal ilyen és ne vegyem magamra... De, igenis magamra veszem, mert semmi joga b..szogatni ismeretlenül, és gonosz megjegyzéseket tenni úgy, hogy 5 perce ismer.



Köszönöm szépen a válaszokat! Kicsit megnyugtattatok, mert tényleg teljesen bénának érzem magam, hogy sosem volt még baba sem a kezemben, meg nem tudom, mi mire való, stb.

2017. okt. 31. 08:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked a Szemelvények a kisgyermeknevelés köréből című két kötetes könyvet. Leendő kisgyermeknevelőknek ajánlott elsősorban, mert ők ebből fognak majd vizsgázni. Úgy bukkantam rá erre, hogy én is nevelőnő szeretnék lenni, februárban felvételizek majd az egyetemre. Nagyon szeretem a gyerekeket, de azért engem is megijeszt egy kicsit a tudat, hogy jóval a gyerekvállalás előtt kisgyerekek között leszek, hiszen ez nagy felelősség. Van a könyvben több olyan dolog is, amire nem biztos, hogy szükséged lesz, de szerintem érdemes elolvasni, nekem nagyon sokat tágult a látóköröm. :)


L/19

2017. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként meg tényleg ösztönösen fog jönni, csak bátran. Utolsó voltam.
2017. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!