Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nem adnak cumit a gyerek...

Akik nem adnak cumit a gyerek szájába! Ti mivel nyugtatjátok meg ha pl. : elkezd sírniaz utcán, babakocsiban?

Figyelt kérdés

Persze úgy gondolom, h ha már se az ölelés se a ringatás nem használ.

Jó lenne pár tipp, mert az én babám kap játszós cumit, de félek, h cumizavaros lesz.



#sírás #nyugtatás #Játszóscumi
2017. okt. 31. 07:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Mennyi idos ? En 8 hetesen adtam neki, amikorra mar rendesen tudott szopizni , es nem is lett gond a cumival.
2017. okt. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ, hogy miért sír. Meg kell szüntetni az okát.

Lehet, hogy melege van, álmos, éhes, szomjas, tele a pelus, kényelmetlen valami, megijedt, fáj valami, stb.

Azért biztos nem sír, mert egy műanyag cumit akar dugatni a szájába.

2017. okt. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
6,5hetes. Az autós ülüsbe és a babakocsiba szokott pityeregni. De ahogy megkapja a cumit akkor megnyugszik és rögtön becsukódik a szeme. Utána pedig órákon át alszik. Ha kiveszük a szájából ringatjuk beszélünk hozzá általában nem használ.
2017. okt. 31. 08:20
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Hiába 0%-os a kettes, igaza van.

Nem használok cumit es szörnyű látványnak tartom mikor a gyerek arca közepében terpeszkedik egy tárgy.

Simogatás, éneklés, végső esetben szoptatás, az mindig segített, pláne ilyen pici korában.

2017. okt. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem jó kedvemből adom neki a cumit, de a cicit nem tudom a szájában hagyni amikor megyünk valahova. Ha itthon vagyunk nem gond hiszen hagyom rajta cumizni, itthon nem szokta kapni a játszós cumit.
2017. okt. 31. 08:35
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Az enyém nem fogadta el a cumit és nem is bőgős baba, ennek ellenére erölködtem egy darabig a cumival (nem akartam, hogy az ujját szopja) de kiköpi. Szerintem ha szükséges, megnyugszik tőle, akkor add neki nyugodtan, a környezetemben ettől egyik baba sem lett cumizavaros, a cumisüvegtöl már inkább.
2017. okt. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Próbálj meg valami játékot lógatni fölé, kocsiban elé. Amit nézegetni tud. De én nem vagyok cumi ellenes. Nálunk is sokszor az a megoldás.
2017. okt. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy lesz cumizavaros. Pláne ennyitől. Az enyém is 5 percig kéri elalváshoz. De mondok jobbat. Én 3 hónapig egyszerre szoptattam és etettem üvegből, és tadaaaam, hótt fogalma sincs, hogy mi az a cumizavar. ;-)
2017. okt. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy miért sír. De ehhez meg kell ismerni a babát és még így is változhatnak a szokásaik elég sűrűn. Pl. az én gyerekem egy ideig nem sírt a babakocsiban, majd olyan 9-10 hónaposan elkezdte, aztán kiderült, hogy egyrészt kényelmetlen volt neki az a babakocsi, másrészt meg hirtelen rosszul viselte, hogy nem lát engem menet közben.

De az pl. eddig állandó volt nála, hogy (mint írod), ha már sem az ölelés, sem a ringatás nem használ, akkor egyszerűen melege van, esetleg fázik, vagy ami még valószínűbb, hogy fáj valamije, általában a foga. Esetleg unatkozik. Ezeket lehet orvosolni és nem kell cumi hozzá. Bár én nem vagyok vérmes cumi-ellenes, az elején próbálkoztam is mások javaslatára, de nem kellett neki, kidobálta a kiságyból.

2017. okt. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
8-as, ez nálunk is így volt, csak két hónapig.
2017. okt. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!