Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hülye lennék, amiért vállalni...

Hülye lennék, amiért vállalni akarom a babát ilyen "fiatalon" is egyedül? Az elvetetés jobb lenne?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, és azért írtam, hogy fiatalon, mert a családom szerint fiatal vagyok ahhoz, hogy úgy szüljek, hogy egyedül kell felnevelnem, vagyis ha elvetetném, nagy valószínűséggel találnék egy férfit akivel együtt lehetne babánk.


Segítségem lenne, kertes házam van, autóm, és biztos munkám, félretett pénzem. Viszont a volt párom most már szinte biztos, hogy véglegesen kikerült a képből. Ha megszülném, akkor meg főleg véglegesíteném a dolgot kettőnk között, mert nem hiszem, hogy jó lenne valami viharos viszonyba születnie a babának.


Szerintetek ilyen körülmények között miért olyan elvetemült gondolat megszülni? Ha úgy döntök, hogy vállalom, akkor a baba apjának csak akkor fogom elmondani, ha már nem tud lebeszélni. (kötelezni semmire sem fogom cserébe)

Igazából csak azt szeretném, ha elmondanátok, hogy milyen buktatók vannak, amire a családom gondolhat. Szerintetek? Teljesen őrültnek néznek, hogy egy szakítás után szülni akarok.



#baba #kapcsolat abortusz
2017. nov. 1. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Ne foglalkozz velük!

Egyébként meg nagy valószínűséggel így is találsz egy férfit, aki gyerekkel együtt elfogad. Mint szinte minden elvált anyuka.

Ha csak ezért akarnak lebeszélni, akkor nincs igazuk.

2017. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Ha van biztos háttered, szóval el tudod tartani egyedül, vállald.

Társat gyerekkel is találhatsz. De a terhesség alatt, vagy szülés után is véget érhet egy biztos kapcsolat is.


Ne hagyd magad semmire rábeszélni. Mérlegelj, hogy szeretnéd-e, és bírnád-e.

2017. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha szeretnéd tartsd meg, és a szüleidnek is mond meg, ha szeretnek téged, akkor támogatnak, és segítenek. A terhesség vége és a szülés utáni első pár hét nem lesz egyszerű, de ha támogató család vesz körül, akkor nem fog apuka hiányozni.
2017. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha van anyagi háttered és szeretnéd a babát, akkor tartsd meg! Én nem sokkal szülés után maradtam egyedül a kicsivel. Ő a legnagyobb kincs az életemben. Ha akarnék, tudnék találni társat magamnak gyerekkel is.
2017. nov. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Mivel van biztos háttered,én megtartanám a helyedben.

30 évesen már nem számítasz a nagyon fiatalok közé (bocsi,ha megbántottalak,nem

annak szántam :)),pont abban a korban vagy,hogy babád legyen! ;)

Gyerekkel is fogsz találni megfelelő férfit magadnak! :)


Sok boldogságot!

2017. nov. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Rendezett körülmények között élsz, lenne segítséged is... én megtartanám. Ha eleve úgy tervezted, hogy szeretnél babát az életben, azt tanácsolom neked is, hogy ne vetesd el. De persze te döntesz.
2017. nov. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Én a helyedben biztos, hogy megtartanám. Nem is értem a szüleidet, 30 éves, felnőtt, önálló nő vagy, hajrá! Sok boldogságot a babához :)
2017. nov. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
30 évesen nem értem hova mondjàk h fiatal vagy,szerintem azzal van a bajuk h apuka nem lenne veletek. Én a helyedben megtartanàm,nehéz lesz de a csalàd megszereti és ha segit neked akkor menni fog :)
2017. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%
30 évesen már nagyon nem vagy fiatal első gyerekhez, inkább későn van.
2017. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!

Annak a picinek Te vagy az egyetlen esélye egy boldog,szép életre! Olyan szeretettel fog Téged szeretni,,amilyennel senki más a világon!

Ha egy kicsit is érzelmileg kötődsz hozzá, tartsd meg! Ilyen esetben az abortuszt talán soha nem hevernéd ki. Anyagilag mindig lehet megoldást találni, de a lelki sebek örökké fájnak!

Egy kedves ismerősöm járt hasonlóan. Fiatalon, az édesanyja segítségével vállalata a babáját. Mindenki a környezetében abortuszra küldte volna és mivel egyetemre járt és egyedül maradt v9lna a babácal, el is ment a műtétre. A folyosón várakozás közben gondolta meg magát. Nem volt neki könnyű, az anyukája segítségét kellett igénybe vennie, de a pici egy évesen már mehetett bölcsibe. Neki még 3 éve volt az egyetemből, elvégezte levelezőn. Soha nem nélkülözött, sőt, néha még a buli is belefért. Utána dolgozni kezdett, és talált egy szuper párt, aki a kisfiát is a sajátjaként neveli. Már van 2 közös gyerekük is.

Azt mondja, élete egyik legjobb döntését hozta meg ott a nőgyógyászaton! Nem volt könnyű neki, de lelkileg nagyon megerősítette! Ma büszke rá, hogy merte vállalni a 16 éves fiát, akit imád és aki imádja őt!

Jó egészséget kívánok Nektek!

2017. nov. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!