Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendben van egy egy évesnél...

Rendben van egy egy évesnél ha kezd elmaradni a mutogatás a beszédindulással egyidőben?

Figyelt kérdés
Kb 20 szót használ helyesen. Ezzel egyidőben a mutogatást kezdi elhagyni, inkább gesztikulálva hablatyol.

2017. nov. 2. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertek hozza de eszembe sem jutna ezen aggodni szerintem. Miert ne lenne rendben?
2017. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak kérdem, paramami vagyok. :)
2017. nov. 2. 12:34
 3/10 anonim ***** válasza:
nem mutogat mert beszél és megértitek.20 szó egy évesen???ez másfél évesen is bőven jó lenne!!eddig azért mutogatott mert nem tudta elmondani mit akar....azoknál a dolgoknál se mutogat amit nem tud még mondani?
2017. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Àltalában nem. Csak pl odaáll a szekrény elé, nyújtja fel a kezét és mondja hogy addoda-addoda. És akkor megy a kitalálós hogy mit is szeretne. Vagy a legújabb, hogy megfogja a kezem és odahúz.
2017. nov. 2. 13:19
 5/10 anonim ***** válasza:
de ha nyujtja fel a kezét akkor végülis mutatja h onnan kell neki valami nem?de csak odahuz téged vagy mondja is valahogy hogy anya vagy gyere?
2017. nov. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kedvenc szava hogy oda. Odaodaoda, kb hatmilliószor hallom egy nap. :) de használja sokat hogy anya. Igen, most hogy belegondolok, amikor pipiskedik valamiért de nem éri el akkor azt szokta mondani hogy anya odaoda. Csak konkrétan sosem mutat rá semmire.
2017. nov. 2. 13:45
 7/10 anonim ***** válasza:
az a lényeg h hiv téged,lehet ha sokszor hiv és megunja akkor megy hozzád és huz h igenis menjél....ha sose mutogatott volna vagy ennyire sem,és egyáltalán nem beszélne akkor lenne okod aggodni,amit használ szavakat azokat ne hagyja el,,erre figyelj.(nagyfiam másfél évesen mondott 10 szot,ez átlagos volt,a kicsi 2-t használ 2 évesen,nála ugy néz ki lesz fejlesztenivaló)
2017. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na igen, van olyan szó, amit párszor kimondott tökéletesen, pl autó. Azt hittem rosszul hallok, de nem és azóta meg egyszerűen nem akarja a kis bestia :D azt megkérdezhetem a kisebbednek milyen fejlesztés kell? Barátnőm kislány 2 elmúlt, ugyanazt az 5 szót használja egy éve, sehol semmi fejlődés, de a család szerint rendben van. Próbálom rávenni, hogy ez így nem oké, már azt is felajánlottam hogy elmehetnénk együtt TSMT-re.
2017. nov. 2. 14:01
 9/10 anonim ***** válasza:

TSMT-t fogjuk kezdeni,de előtte a hallását nézték,neki az arcüregében volt beszáradt váladék letapadás ami miatt nem is hallott rendesn,ezt uh-val tudták nézni.

Fejlődésneurologián is jártunk,mert neki elég sok autisztikus tünete is van(ha gondolod erről privátban irnék csak) az ismerősödnél ez a sok ideig tartó stagnálás nem tul pozitiv,én a hasonlo stagnálás miatt mentem első körben a háziorvoshoz aki szerencsére segitőkész volt,mert éreztem h ez nem csak arról szol nálunk h lassan érő tipus a gyerekem.(ha tud pár szót akkor lassan de bővülnie kéne a szokincsének ugy gondolom)

2017. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szívesen olvasom a privát üzeneted. Meg tapasztalatot is cserélnék! :)
2017. nov. 2. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!