Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kelengye lista összeállításába...

Kelengye lista összeállításába kérhetném a segítségeteket?

Figyelt kérdés
30.hetben vagyok, lassan időszerű vasarolni. Mi az ami tuti kell es mennyi, ami atlagosan eleg? Mi az amit ugy ereztek h eletet mentett, mert vettetek? Praktikakra is kivancsi vagyok. Mennyi ruhat, milyeneket vegyunk? Furdéshez mi kell? Szoptatáshoz? Kulon szobaban lesz. Minden erdekel ami szerintetek kell. Netem keresgeltem, de jobb a tapasztalat alapjan vasarolni. Koszi a segitseget.
2017. nov. 2. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Felesleges: homero a babakadba. Kis zoknik nadragok es pulcsik- csak bodykat es rugdalozokat hasznaltunk.

Szoptatashoz bevasaroltam 20 ezerert minden hulyeseget, aztan tapszeres lett es felaron is alig tudtam eladni a dolgokat.

Amugy kerj listat a vedonotol, azon minden rajta van.

2017. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk a pólók voltak fölöslegesek. Kaptunk mindent, de 1 éves korára se volt még rajta... Ha nem body van rajta, akkor elmászik a pelus 😄 Így pólót trikót sose használtunk még..


A kézi pumpás orrszívó sem kell. Max a “cicakaki” kibányászásához jó..


A víz hőmérőt mi sem használtuk. Jobb volt könyökkel vagy kézzel nézni a hőt. A könyök amúgy jobb, mert érzékenyebb, a kezeddel lehet melegnek érzed, közben meg forró a babának.


Mi is védőnőtől kapott listát néztünk. De neten is vannak jók.


Én azt javaslom, hogy az alap dolgokat szerezzétek be és ha valamiben nem vagytok biztosak, még utólag is meg lehet venni ha úgy tűnik mégis kell..


Pl szoptatós párnát én kaptam, de végül sosem használtam. Kényelmesebb volt egy nagyobb puha párnával szoptatni.


Javaslom a Babázz Lazán című könyvet. Abban “reálisan” beszélnek a baba ápolásról és az ilyen dolgokról.

2017. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Hosszu lesz de próbálok mindent leírni aminek én hasznát vettem illetve praktikus :)

Ruhák: body (5-6db) én azokat szeretem amik nem szűk ujjuak,könnyebb a baba kezét belebujtatnj

Rugdalozo: szintén 5-6db (nadrág pulóver ilyenkor szerintem még nem kell,egyszerűbb a rugit használni )

Hálozsák 2-3db

Légzésfigyelő,életet menthet,nekem mindhárom gyereknél volt.

Textilpelus is legalább 5-6db

Köröm vágó olló,orrszivo,fürdető,popsikrém,köldökápoláshoz ami szükséges

Fürdéshez egyenként én gyógyszertári mosdó kenőcsöt használok és nem popsitörlőt hanem mindig melegvizes textilpelussal törlöm meg neki,sosem volt ki pattogva a popsija :)

Nekem van szoptatos párna,imádom!Ha fekve szoptatom azzal támasztom ki,és az is van a fejem alatt,nagyon kényelmes,ha ülve akkor meg azon fekszik a baba.

Nekünk állványos fürdőkád van benne "üléssel"

Biztos hogy hagytam ki ezt-azt de remélem ezzel is segíteni tudtam

2017. nov. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Norman Bates ***** válasza:

Ez engem is erdekel, 19 hetes leszek holnap, mar aprankent vasarolgatunk.

Az 5-6 db body nem keves? Mi van ha bukik vagy barmi, akkor naponta ketnaponta mosni kell?

Mar 14 bodyt vettunk, gondoltam, hogy ez igy talan eleg.

Meg a textil pelenkat tobb helyen is lattam, hogy kb 20db irtak.

2017. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!