Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb hány héttel szülés után...

Kb hány héttel szülés után fogok tudni egy rendes iskolai napot végigcsinálni?

Figyelt kérdés
Nappali tagozaton vagyok, de nem az a nagyon- nagyon zsúfolt napok, kettő durvább van. Szerintetek mikor fogok tudni teljesen visszaállni, ha meglesz a baba?
2017. nov. 3. 12:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
27%
Mivel gondolom se nem szoptatod és gondozni se akarod, így azonnal.
2017. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ, milyen anyuka szeretnél lenni. :) Fizikailag akár már másnaptól alkalmas lehetsz rá.
2017. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
51%

Első válaszoló, nagyon tirpák,rosszindulatú teremtés vagy. Téged is csak a vikágra szrtak,mi?


Kérdező: 2 hónap legalább (6 hét gyermekágyi időszak minimum), a többi rajtad áll és a kialakult szokásaitokon. Meg, ha van, aki elvállal egy ilyen picit babát 2 napra (anyukád, anyósod stb).

De jár a diplomás gyed! Nem veszed igénybe legalább fél évre? 110 nettó körül van.

2017. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
76%

Ha tápszert kap, totál más foglalkozik vele és gyorsan regenerálódsz, akkor 2-3 hét. Ha lassabban megy a felépülés erősebb vérzés, gátseb, császár, mellgyulladás, aranyér... és hasonlók miatt, akkor 4-8 hét.

Ha szoptatod, akkor szerintem minimum 3 hónap, mire ki tudod úgy alakítani - nagy mázlival - hogy lefejt tejet is produkálj arra az időre, amíg nem vagy vele. Ha elfogadja a cumisüveget.

Ha te akarsz vele foglalkozni, fél évig max. napi 3-4 óra külön létet tudok elképzelni (utazással együtt).

2017. nov. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
61%

Nem tirpák, csak reális. A 4-es részletesen leírta, hogy miért.

Szülés után nem az anyuka állapota az, ami otthon tart, hanem a BABA, akiről gondoskodni "illik".

2017. nov. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
27%
A fiam 14 honapos koraban tudtam eloszor 6 orara tavolmaradni. Szoptatott gyermek, 13 honaposan kezdett el mennyiseget enni a szopi mellett, de akkor meg nagyban tombolt a szeparacios szorongas, es meg 14 honapos koraban is hianyolt, mikor el kellett mennem arra a 6 orara. 1,5 evesen is volt egy nehezebb idoszak, 19 honapos kora ota lett jobb, elotte, ha masra hagytam, akkor utana volt, hogy a wc-re sem mehettem el egy darabig siras nelkul.
2017. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
60%
Kb 52
2017. nov. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen visszaállni legalább 2 év után tudnál, de akár pár hónaposan is beadhatod egy bölcsibe, ha mindenáron folytatni szeretnéd a tanulást. Persze, gondolom, te szeretnél foglalkozni a babával is, de egyszerre tanulni és gyereket nevelni maga a pokol. Én mindenképpen várnék, ha már közbejött a baba, két ilyen felelősségteljes tevékenységet nagyon nehéz összeegyeztetni. Arról nem is beszélve, hogy kétszer annyira leszel fáradt, ha egyszerre szeretnéd csinálni a kettőt.


Levelezőre nem gondoltál még? Nem jöhet szóba?

2017. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
25%
Baba mellett semmikor, csak ha teljesen átadod valakinek.
2017. nov. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
53%
Hogyan gondolod, segítség van? Én beteg vagyok, sokat kell dokihoz mennem, kezelnek, stb. 9 hetes volt a lányom, amikor 4 napra itthon kellett hagynom. Mindenre van megoldás, de kell fix állandó segítség, mert az előadásokra nem viheted be a babát. Ha tápszeres, akkor könnyebb dolgod lesz, mert azt bárki odaadhatja neki, persze a lefejt tejet is, de az macerásabb, mert begyulladhat a melled, ha nem szívja ki. Összességében szerintem jobb lenne ha legalább egy félévet kihagynál.
2017. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!