Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van energiájuk az emberek...

Hogy van energiájuk az embereknek több gyerekre?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs, de van sok gyerek a rokonságban és voltam babysitter is, egyszerűen nem értem, szerintem 1 gyerek is sok türelmet, energiát igényel, nemhogy 2+..mikor mondjuk van egy 1-2 éves gyereked, aki épp a dackorszakát éli, akkor miért jön rád az az érzés, hogy neked kell mégegy? Nemis tudom elképzelni, hogy mikor megszületik a következő kicsi, hogy van idő/energia a nagyobbra is figyelni? Azt meg már el se tudnám képzelni, hogy még egy harmadik is jöjjön..:D Hogy nem lesznek ettől idegroncsok a szülők? Vagy csak most tűnik nehezebbnek, mint amilyen valójában?

2017. nov. 9. 08:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Ez most közhely lesz de: Ha majd neked is lesz gyereked másképp látod a dolgot. Későn lett gyerekem, de kb ugyanígy gondolkoztam a témáról mint te. Lám aztán mikor nekem is lett egy kisfiam megváltozott a véleményem. Nagyon jó dolog ne hagyd ki ezt az élményt! Türelmed is lesz nyugi még ha többen lesznek is :) Valahogy más ha a sajátod a gyerkőc.
2017. nov. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
A kislányom az elejétől kezdve egy kis kezesbárány :) Pár hetesen átaludta az éjszakát, 2 évesen sem volt extra a dackorszak. Ekkor döntöttünk úgy, hogy jöhet a tesó! A kisfiam is hasonló, mint a lányom, nyugodt, jól alvó és egyedül is eljátszik ha arról van szó! Nekem így könnyű, pedig csak a férjem a segítségem. Havi egyszer vagy kétszer jön a bébiszitter és mi elmegyünk kettesben valahova. fodrászhoz körmöshöz és pedikűröztetni is eljutok havonta egyszer ilyenkor a férjem vigyáz rájuk, nekem ez feltöltődés. Este ha lefekszenek elmegyek egy fél órát futni (este 8-ra alszanak), utána a férjemmel olvasunk, filmezünk- beszélgetünk stb... Délutánonként pedig van 2-2,5 órám, amíg alszanak. Délelőtt a nagy oviban van, ilyenkor a kicsivel bevásárolunk, megfőzök, illetve takarítok, ebéd előtt kicsit játszom vele aztán kaja és alvás (a nagy is hazajön oviból ebéd után) Délután pedig együtt a család. Beszereztem egy robotporszívót, mosogatógép és mosó-szárítógépem van, ezek jócskán könnyítenek az ember dolgán, de amikor nem voltak, akkor is boldogultam, bár a ház elég nagy. Persze előfordulnak nyűgösebb napok, de alapvetően megy ez :)
2017. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2 a gyerekek is érzik, ha a szülők kiegyensúlyozottak és jól szervezik az életüket, szerintem ennek is köszönhető, hogy ilyen nyugis gyerekeitek vannak :)
2017. nov. 9. 09:15
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Egész jó a gyerekem, pedig kezdődik a dackorszak. De én nem érzem, hogy kellene 2. gyerek. Néha, néha eszembe jut, de nálunk tuti nem lesz kistesó. 3 gyerekre sose vàgytam, de én sem tudom elképzelni hogy lehet bírni. Bár én magamnak való vagyok....nekem kell egy kis nyugi, míg megiszom a kvt...stb.
2017. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
Hozzàszoksz a terheléshez!
2017. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ milyenek a gyerekek. Nekem két lányom van, a nagy februárban lesz 3, a kicsi 16 hónapos. Teljesen egyedül nevelem őket ráadásul. Nincs dackorszak, bármit meg tudok csinálni mellettük, bárhova el tudok menni velük, szépen eljátszanak egész nap egymással vagy egymás mellett. Tévét se kell bekapcsolni nekik szerencsére, anélkül is feltalálják magukat.

Olyan édesek, amikor ülnek egymás mellett mindkettő elmerülve a kis olvasmányába, én meg áldom a sorsot, hogy ilyen jólsikerült gyerekeket kaptam :)

2017. nov. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Én sem tudom, pedig én is ismerek olyat, akinek pár hónapos a kisbabája, és (elvileg) most, a legfárasztóbb, kialvatlan időszakban azt mondja, hogy neki 4 kell... Az én kisfiam olyan élénk, hogy biztos nem bírnék el még egyel, vele is néha nehezen tartom a lépést.

Szerintem egyébként nem mindenki bír el velük, ahol pl. 3 van. Csak úgy halkan teszem hozzá. Illetve nem híresztelik, hogy hogy telnek a napok. Pl. meleg kaja sokszor nincs, a bébi 4-5 naponta fürdik (csodás lehet, mikor naponta többször kakil is, a törlőkendő mégse helyettesíti a fürdést). A nagy, aki már iskolás, vagy tanul, vagy nem, vagy összerakja a táskáját, vagy a fele kimarad... A középsőt nem tudom. Szóval szerintem ne hidd, hogy úgy működik, hogy minden gyerek szuperül el van látva testileg-szellemileg, a lakás ragyog, meg a többi...

2017. nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Nekem anyukam azt mondta, hogy 2 gyerekkel konnyebb, mert azok eljatszanak egyutt. Illetve 2 gyerekkel lazabb a szulo is, nem stresszeli magat halalra egy gyereken, mert ott van a masik is es igy nem jut energia arra, hogy felesleges hulyesegekbol problemat csinaljon.


Amugy nem tudod ugyse elkepzelni, milyen a tobb gyerek. Ha mar megvan, akkor meg szinte maguktol tortennek a dolgok..

2017. nov. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
2 gyerek könnyebb, eljátszanaK Haha, az én két fiam kezdetektől nyírja egymást :) :) Jó néha elkapja a gépszíj és tényleg játszanak, de inkább civakodnak. Bár kicsi a korkülönbség, lehet ezért. Viszont a 3-diknak sokkal könnyebb, mert a két nagyobb folyton ajnározza :) :)
2017. nov. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9 ez így van, teljesen gyerekfüggő dolog. Vannak olyan tesók, akik ölik egymást, máshol meg nagy a harmónia közöttük.
2017. nov. 9. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!