Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez még normális? Nem igazán...

Ez még normális? Nem igazán járok le 16hosommal a játszótérre.

Figyelt kérdés

Nem érzem magam depisnek, szerető párommal nevelem lanyunkat, aki sokat tud velünk lenni. Nem mondanám magam lustanak sem, mindig is porogtem, bár pár éve baba előtt már itthon dolgoztam, sokszor ugye egésznapos mackoban jártam- keltem, főztem.

Most nyáron kicsit többet jártunk le (minimum2naponta) de most h eljött az ősz, valahogy semmi kedvem pedig ő imád csuszdazni, baratkozni -.- kicsit szégyellem is magam ezért, de inkább délelőtt ammint latom h faradt, leteszem aludni (10-11) es megfozok aznapra. Aztán lepihenek picit.

Most úgy 4-5naponta 1x visszük... Mivel leginkább a párommal megyünk, baratkozni csak felszínesen szoktam... szoktunk. Kicsit ebben is fekete báránynak erzem magunkat, sokan csak anyukák vannak a játszótéren. Furán is néznek ránk akik 'gyakran' látnak...


Ti hogyan csináljátok?

Szerintetek ősszel/telen ez okés?


Amúgy élvezem h anyu vagyok, de inkább itthon vagyok vele, mondokaunk, rajzolunk, legozunk..


2017. nov. 9. 12:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen rendben van, plane osszel-telen.

Mi kb napi 3-4 orat is a jatszoteren toltottunk nyaron, es e mellett meg orakig setaltunk, kirandultunk. Miota ilyen nedves borus huvos ido van, szinte csak a boltba es az udvarra jarunk. Bar annyibol konnyebb, hogy nalunk a gyerek sem szeret kint lenni ilyen idoben.

Szerintem a baratkozassal sincs gond, az ovi es iskola ugyis a jopofizasrol fog szolni a szulok kozott.

2017. nov. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
39%
A gyereknek szüksége van a gyerek társaságra, ezért érdemes minden nap legalább egy kicsit elmenni a játszótérre. Nem azért, mert ott homokozni tud - otthon is tud gyurmázni -, hanem azért, hogy több, vele egykorú gyerek között legyen. Ha ilyen ritkán jártok gyerekek közé, nehéz lesz neki az oviba beilleszkednie.
2017. nov. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem még sok is a 4-5 naponta egyszeri kintlét, ha van udvarotok ilyenkor.


Gondolom viszitek vásárolni magatokkal, ruhát, ételt, gyerekholmit, néha találkoztok a barátaitokkal, meglatogatjátok a rokonokat, hétvégente egyszer van valami gyerekprogram, emellé szerintem teljesen felesleges kivinni a gyereket 2 naponta játszótérre.


Főleg ha van udvar, vagy háziállat a háznál.


Ha pedig még extra benti programokat is találsz ki, bőven elég egy másfélévesnek a heti 2 óra játszótér.

2017. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Most nem értem.Csak játszótérre jártok ritkán,de minden nap leviszed sétálni/levegőzni,vagy egyáltalán nem mentek sehova,csak minden 4. nap.Mert ha az első,akkor semmi probléma,de ha a második,akkor az nem jó szerintem.Egy kisgyereknek még télen is szüksége van a kinti levegőre.Ha máshova nem is,de legalább boltba,vagy egy fél órára sétálni ki kell vinni.
2017. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

Ilyenkor eszembe sem jut játszótérre menni, mondjuk szerintem felénk másnak sem nagyon, ha arra járok is max 2-3 tizenéves hintázik kint...


Mi nyáron sem igazán járunk, idén kb 4x voltunk, pedig kb 400 méterre van a játszótér.

Én ott soha nem kommunikálok ott másokkal, megvan a maguk kis köre, meg amúgy sem vagyok az a barátkozós fajta. Nálam ez az ovival sem változott, 2 anyuka van akivel néha váltunk 1-2 szót, de nem is vágyom többre


4 és 1,5 évesek a gyerekek

2017. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként érdekes, hogy a bölcsiellenesek hangoztatják, hogy 2 éves kor alatt a gyereknek nincs szüksége társaságra meg nem is játszanak együtt, másik oldalról pedig mindennap levinnek játszótérre a többi gyerek társaságáért.


Én középen állok, társaság mértékkel.

2017. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
53%

Ha jól értem, ki se viszed, hanem örülsz, ha minél előbb lerakhatod, hogy egyedül légy....


Biztos hogy nem depresszió?


Egyébként én addig voltam "nehezen kimozduló", amíg nem járt önállóan a gyerek. Addig előfordult, hogy max. az erkélyen levegőztünk, mert amúgy se izgatta, hogy hol tolom a babakocsival, nálam meg győzött a fáradtság. Játszótér szóba se jött (és 16 hónaposan még nem indult el).

De amióta megy, mindig megyünk erre arra, kivéve szakadó esőben, hóban, szélviharban (de eső utáni sárban simán), vagy ha beteg.

2017. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

Nekem 18 hónaposom van ,és minden nap viszem friss levegőre, tudod hogy legyengíted az immunrendszerét ha csak az otthoni pállott levegőt szívja?

Plusz semmi inger nem éri új egész nap csak a szokásos játékok meg anya.

Délelött amúgy is minek alszik ennyi idősen már? Azért hogy te pihenhess meg főzhess?

Nem mondanád magad lustának de amúgy az vagy.

Főzzél meg délutáni alvásidejében vagy ha párod hazaér, délelött meg menjetek le ha nem is játszizni mert persze nekem sincs kedvem minden nap, legalább fél órát sétálni, kavicsokat gyűjteni, labdázni, krétázni, gesztenyét/makkot gyűjteni/faleveleket, bármi.

Télen meg majd ha lesz hó lehet hóembert építeni, hógolyózni, szánkózni, kell a kisgyerekeknek a friss levegő, nem elég ha mestergésen pumpálod bele a vigantolt.

2017. nov. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
59%
Főzzön meg délután? És a gyerek egyen joghurtot ebédre, vagy ezt hogy érted utolsó? A gyerek meg azért alszik valószínűleg délelőtt, mert ő még igényli. Tan irigyled?
2017. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Figyu, ne irj ki ilyeneket, mert beszolnak a szuperanyak.

Kedvencem a "menjetek gesztenyet gyujteni", ezt mar megkaptam a 13 hosommal is. Szerintem ezeknek nincs gyerekuk, mert 2 ev alatt a "gyujtsed fiam a gesztenyet" kb ugy nez ki, hogy a gyerek a fejere huzza a vodrot es megprobalja megenni a faleveleket aztan elfut..vagy ilyesmi. Ugyanugy illuzio a kretaval rajzolas meg hoemberepites...basszus hany gyerek csinalja ezeket masfel-2 ev alatt??


Szerintem csinald, ami jol esik, a sajat tempotokban. Elrontani nem igazan tudod. Attol nem lesz neki jobb, hogy leviszed a nyálkás csuszdara ilyen idoben. Eltelik egy ev, es mar a gyerek fogja mondani, hogy hova szeretne vagy nem szeretne menni, sokkal konnyebb lesz.

2017. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!