Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A te babád is ennyire ragaszko...

A te babád is ennyire ragaszkodik hozzád?

Figyelt kérdés
A nagyira hagyom a 2 hónapos babát 1-1.5 órára, amíg elmegyek a boltba. Hiába van alvás idő és fáradt is, nem alszik, csak akkor, ha itthon vagyok. Ez nálad is így van? Első baba, nekem új az ilyen erős kötődés,ezért kérdezem. :-)

2017. nov. 9. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Soha nem volt ilyen gondom egyik gyerekemnél sem. Igaz, hogy szopás után betettem az ágyába és egyedül hagytam őket. Soha nem altattam kézben vagy a cicin őket.
2017. nov. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
1# sztem nem ez volt a konkret kerdes.:)
2017. nov. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább másban mutatkozik meg nálunk.. :/

Bárkivel el van és el is volt a fiam. Viszont olyan 9-10 hónapos korában jött elő nála, hogy velem mindig ölben kell lennie, ha eljátszik egyedül de meglát akkor nyöszörögni kezd stb.


Szerintem nálatok is inkább az van, hogy anyukád nem úgy nyúl hozzá vagy ringatja ahogy te. Hogy is tudná? A baba a te viselkedésed, a te személyedet szokta meg. Lehet anyukád másképp altatja.

Próbálj meg neki tippet adni, hogy mi segíthet. Ha a ringatás nem is, akkor pl ha szereti akkor babakocsiban tologatás vagy valami.

Anyukámnak is idő kellett mire megtanulta a fiam pontos igényeit mikor ketten voltak.

2017. nov. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2 hónaposan kihez ragaszkodjon?? Olvass utána a negyedik trimeszternek.


Igen, nálunk is így volt. Az első hónapokban velem voltak a legnyugodtabbak, legkiegyensúlyozottabbak.

2017. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Képben vagyok a negyedik trimeszterrel, köszi. Tudtam, hogy meg fog jelenni a negyedik trimeszter a válaszok között. :-) Ettől függetlenül lehet, hogy más babája mással/egyedül is el tud aludni, mint ahogy az előzőek írták. :-)
2017. nov. 9. 18:11
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem, az enyém nem ilyen, magától alszik el az első pillanattól kezdve,ha,éppen nem tud, akkor fél percet kell simogatni a hátát. A családból bárki lehet vele, nem zavarja.
2017. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Viccelsz? :) A fél lábam odaadnám, ha egy óra elmehetnék nélküle. :)

Igazi kis matrica a fiam. Már akkor kétségbeesik, ha kimegyek a szobából.

8 hónapos. Ilyenkor ez a normális.

2017. nov. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nálunk nem volt ilyen gond, mindig nagyon jól elvolt/van a nagyszülőkkel.
2017. nov. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kicsim most 6 hónapos. Ő elalszik egyedül, sőt a szobájából is ki kellett költöznöm, mert zavartam, hiába csak aludtam mellette, de ennek ellenére durva radarja van és ha leteszem aludni, jól belealszik, majd csak pl a boltba akarok elmenni, kb kiállok a kocsival és már felkel. (pedig alszik nappal is 2 órákat, ha otthon vagyok.) Ha így az apjára hagyom, akkor kb fél óra után kezd el vigasztalhatatlanul sírni, de a múltkor mamára hagytam, akit szeret, imád, meg ismeri, majdcsak napi szinten találkoznak, mégis 5 perc és fulladásig ordított, én rohantam haza, de amint meglátott, mint akiről levágták... Érdekes, hogy mennyire nagyon ragaszkodik hozzám... :)
2017. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nálam is ez van, utolsó. Nagyit szereti, nagyon gyakran van vele, de ha én nem vagyok ott, bármennyire szereti, előbb-utóbb eltörik a mécses. Ha belépek az ajtón és meghallja a hangomat, elvágták a sírást. És szintén alszik napközben egyszerre akár 2-3 órát is. Mennyire különböznek a gyerekek?! Egyik elalszik magától, a másikat meg ringatni kell, de legalábbis ölben tartani.
2017. nov. 9. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!