Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon szeretnénk a férjemmel...

Nagyon szeretnénk a férjemmel már kisbabát, de heti 4x3 órában folytatnom kellene otthonról a munkámat (amit egyébként nagyon szeretek), nem anyagi okokból elsősorban. Megoldható szerintetek, ha egyébként minden más szuper?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk a férjemmel már kisbabát, az egyetlen akadály (amennyiben az), hogy a munkámat a picim 5-6 hetes korától kezdve heti 4x3 órában folytatnom kellene otthonról (arra gondoltam, hogy kendőben magamra kötöm addig, vagy ilyesmi :-) ), plusz 2 hetente 1 napot (napközben) el kellene mennem,ekkor a férjemmel lenne, tejet hagynék otthon (apás idő :-) ). A férjem szuper apuka lesz, ebben teljesen biztos vagyok, és nagyon lelkes az apás nap gondolatától is! :) Megoldható ez szerintetek? 27 évesen vagyunk 8 éve együtt, szerelmesen, boldogan, már csak a baba hiányzik, de kb. 4-5 évig még biztosan csak így lehetne babáznunk, ahogy írtam, mert nem szeretnék kiesni a munka rutinból, úgyhogy ez egy amolyan kompromisszumus megoldás, a részleteket ezzel kapcsolatban megtartanám magamnak, ha nem baj. Emiatt azért még szerintem lehetek jó és gondos, szerető anyuka, hogy kicsit dolgozgatok ( szinte mindig otthonról). :)

(Könnyebbség számomra, hogy a főzés nem az én dolgom, mert az egyik közeli rokonom szakács és mivel közel lakunk, mindig azt esszük.)


Megoldható ez szerintetek? Hogyan hangzik ez így egy "külső szemlélőnek"?



Köszönöm a hozzászólóknak előre is!



2017. nov. 10. 00:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen gyerekfuggo. Bizony sok baba hasfajos, es a nap 22 orajaban uvolt 3-4 honapos koraig.

Amint gyereked lesz nem te iranyitasz. Foleg mig kicsi.

2017. nov. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 lencsefőzelék ***** válasza:
50%
Szerintem simán megoldható, főleg, ha főznöd sem kell. Pici korukban még úgyis átalusszák a nap nagy részét, később meg akár napi 2x1,5 vagy 3x1 órát is tudsz dolgozni, ha többet igényli majd a társaságodat. De magadra is kötheted, vagy ha a közeledben van és énekelsz neki vagy sokat beszélsz hozzá, azzal is ellehet egy darabig.
2017. nov. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Ez egy ilyen előre meg nem jósolható dolog... Az én kislányom mellett simán lehetett dolgozni, semmi probléma nem volt semmivel, még csak alig egy hónapos volt, mikor itthon is hagytam egy jó órára apával, mert meglátogattam egy barátnőmet a kórházban. Tehát ha olyan habitusú lesz a babád, mint ő, akkor simán. De nem is egy barátnőmnek van olyan babája, hogy az első perctől fogva WC-re sem tud elmenni úgy, hogy a gyerkőc ne ordítson utána. Ők úgy élték az életet jó egy évig, hogy a baba mindig rájuk volt kötve kendőben. Persze gép elé így le lehet ülni dolgozni, de otthon hagyni ők nem tudták volna a piciket.

Bár lehet, hogy ez is csak szoktatás kérdése, én pl sajnos nem tudtam szoptatni, így abszolút nélkülözhető voltam, ráadásul a legforróbb nyári napokon született a pici, így én nem dajkáltam egész nap, mert olyan szinten összeizzadtunk, hogy csak na. Lehet, hogy emiatt nem lett matrica :) nem tudom :)

2017. nov. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Gyerekfüggő. A lányom kb. 6 hetes korától összesen napi 16-18 órát aludt. 2-3 évesen is éjjel 10-11 órát, nappal legalább kettőt.


Ha babaként sokat alszik, akkor még nehéz lehet az 1-2 éves kor. A számítógép vonzza őket, mint a mágnes, oda fog menni és ő is "gépel" - általában nagyszerű érzékkel törölnek, tiltanak programokat, fájlokat egy mozdulattal.

Ha nem időhöz kötött a munka elvégzése, akkor az esti fektetés után jó eséllyel belefér. 7-8 körül egy felnőtt még nem álmos.


A másik oldala, hogy ha rossz alvó babát fogtok ki, annyira fáradt leszel, hogy kihat a koncentrációs képességedre is. Így hiába tudnál egy-egy órára leülni, lassan és sok hibával fogsz dolgozni.

2017. nov. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem kisbaba mellett hosszú távon kb. annyi időt lehet munjával tölteni, amennyi időre megoldodjátok a felügyletét (és itt nem a másik szülőre gondolok, hanem külső segítségre). Nyilván egy ideig megy az, hogy akkor dolgozol, amikor alszik, de akkor egy idő után minden mással elmaradsz, vagy a pihenésre nem lesz elég időd.
2017. nov. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Te dontod el, hogy az a 3-4 orat mikor dolgozod le? Egyben kell 3-4 orat vagy napközben összesen? Szerintem nagyban ezektől függ...3-4 ora siman elmegy egy atlag anyuka napjabol netezessel, tv-zessel, főzessel, takaritassal, en emiatt biztos nem varnek, ha nagyon vagynék rá. Aztán a legtobb a babától függ, az enyém olyan kisangyal volt, hogy még 8 órát is dolgozhattam volna mellette. Most meg olyan eleven, hogy csak alvasidoben lehet barmit csinalni mellette :)
2017. nov. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 babyboom567 ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!

Hivatalosan CSED alatt nem dolgozhatsz.Gyed alatt már dolgozhatsz bármeddig,és tényleg baba függő.Kisfiam 11 hónapos ,nappal 3x alszik,meg este18- már alszik és max 1x kel enni.DE mikor ébren van akkor csak a legszükségesebbeket tudom megcsinálni,minimális ideig(max 20 pec) eljátszik etetőszékben.De ha jó osztod be az idődet,és szerencséd van,akkor lehet dolgozni.

Én is el tudtam járni nyáron,akkor anyukám, vagy férjem volt vele.Viszont egy ilyen otthon végezhető(főleg ha nem határidős)sokkal jobb.(én is kutatok ilyesmi után)

2017. nov. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Lesz időszak, amikor meg tudod oldani, és lesz amikor nem. Ez a legvalószínűbb forgatókönyv. :)

Kérdés, hogy mi a terved azokra a napokra, amikor nem tudod a pici mellett csinálni a munkádat. Ilyenkor a többség alvás/pihenés helyett dolgozik. Hosszú távon ki fogsz tőle borulni.

Nem tudom, hogy mennyire speciális terület vagy mennyire jó munka. De lehet, hogy érdemes lenne egy B és C terv arra az esetre, ha nem tudod teljesíteni azt, amit vállaltál. A gyereket nem adhatod vissza a gólyának. ;) Szóval gondold át, hogy mennyire bánnád meg a gyerekvállalást, ha új munka után kell nézned.

2017. nov. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az se mindegy, milyen a munkáltató.

Én is próbáltam kisbaba mellett dolgozni.

Azért dobtam vissza, mert elegem lett abból a hozzáállásból, hogy én is úgyis ráérek, mindig otthon vagyok, stb. Fel se merült, hogy pl. orvoshoz vittem a picit vagy bevásárolunk, és nem a gép előtt esz a fene 0-24-ben. Meg a "mi dolgod van, egy újszülött csak eszik meg alszik". Meg a "ha már úgyis bent vagy a városban, akkor ugorj be ide, intézd el azt, gyere be a bigyóért az irodába".

Női főnök, két gyerekkel.

2017. nov. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hós koruktól dolgoztam itthon. Ez első gyerekkel viszonylag könnyű volt, átaludta az éjszakákat és napközben is aludt elég sokat. A másodikkal is így terveztem, de vele rémálom volt, két évesen még 3-5-ször kelt éjszaka, amitől napközben teljesen kuka voltam, összekevertem mindent, sokszor veszekedtünk. A csecsemő kor egyébként ebből a szempontból könnyebb, akkor kezd "érdekessé" válni a helyzet, mikor már napi 2x igényli, hogy sétáljatok, játszóterezzetek és abba annyira azért le lehet fáradni, hogy ne akarj még este 9-10kor odaülni a gép elé. Nem is beszélve arról, hogy akkor mikor jut idő a párodra. És persze, amikor a gyerekkel vagy, a meló jár az eszedben, amikor dolgozol, akkor a gyerek. Mellette pedig mindig közbejön valami betegség, fogzás, plusz program. Szóval megoldható, de agybaj :)
2017. nov. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!