Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba mellett otthon tanulni...

Kisbaba mellett otthon tanulni napi 3 órát lehetséges, ha nagyon szeretném?

Figyelt kérdés

Második diplomámat csinálom, de babát szeretnénk a férjemmel. Levelezőn vagyok, minden héten 1x kell bemennem, a többi megy otthonról.

A férjem segít mindenben, nem egyedül kell takarítani, főzni, mosni. Reményeim szerint erre baba mellett is számíthatok. :)


N/29



2017. nov. 10. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem is a férjeden múlik :) hanem hogy milyen lesz a baba habitusa. Ha nyugis lesz és sokat alszik lehet tanulni ha nem akkor nehéz dolgotok lesz.
2017. nov. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Annyiban azert rajta is mulik, hogy nem mindent nekem kell egyedul csinalnom :)
2017. nov. 10. 09:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális családban ALAP. Ugyanúgy az ő gyereke is.

Gyerekfüggő illetve azon múlik, hogy mit bírsz beáldozni. Mondjuk a saját alvásodat.


Én a gyerek 1,5 éves korában íratkoztam be egy továbbképzésre, amikor kiderült, hogy a fixnek hitt munkahelyem megszűnik mire visszamegyek. Nem volt könnyű, még akkor sem. Az első időkben nem vállaltam volna.

2017. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most csinálom így a diplomát. Egy félévet kihagytam de azóta folytatom és ha minden igaz már csak egy félév.

Nem könnyű pedig nagyon nyugis babám van. Szeret aludni, egy kicsit magában is eljátszik és az éjszakákat is átalussza 3 hónapos kora óta.

2017. nov. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanultam baba, kisgyerek mellett levelezőn. Amíg egész kicsik voltak akkor passziváltattam, mert mindkettő anyatejes volt, fejni nem tudtam, így engem igényeltek éjjel-nappal, nem tudtam "lepasszolni" őket az apjuknak. Amikor már beállt az alvásuk nappal és éjszaka, sokkal egyszerűbb volt, akkor alvásidőben készültem. Igazából kiszámíthatatlan az egész, mert lehet hogy tök egyszerű lesz,de lehet hogy nem. Engem sokszor az akasztott ki, hogy gyerek alszik, na akkor elő a könyvet, a gyerek tuti akkor sír fel, akkor kell neki inni, enni, pisilni valami fontosat mondani, aki nem várhaz egyszerűen vagy csak egyszerűen anyát akarja. Nem egyszerű az biztos, de nem megoldhatatlan. Most éppen én is nyelvvizsgára készülök éjszakánként, de őszintén alig várom, hogy alhassak már egy normálisat.
2017. nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
3,5 éves a nagyobb 1 éves a pici, most csinálom én is a második diplomámat, jövőre államvizsga :) Nekem megy! Reggel 8-nál előbb nem kelnek fel (a nagy délelőtt oviban van), délután is egyszerre alszanak, a kicsi 2,5 órát a nagy 1,5 órát. A nagy megérti, hogy csendben kell kicsit játszania, ilyenkor többnyire színez, este 8- kor pedig mind a ketten mennek aludni. Babakorban is meg tudtam oldani, pedig mind a kettő anyatejet kapott. Ha el kellett mennem, fejtem és a férjem odaadta nekik pohárból :) (Ilyen viszonylag ritkán volt).
2017. nov. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges,de iszonyú akarat kell hozzà!Nekem pl. nem sikerült eddig,de nem adom fel.Főleg a babàd hatàrozza meg amúgy.Az enyém mellett nem lehetett,kb.màsfél éves koràig nagyon igényelt,nem tudtam màsra bízni.Szóval ezt előre nem tudod megjósolni.
2017. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális családban egyèrtelmű, hogy nem neked kell mindent egyedül csinálni! Sem a házimunkát, sem a gyereknevelèst, ellátást!

Ami a gyereket illeti, nyilván nem csak neked lesz gyereked, hanem a fèrjednek is, az a minimum, hogy "segít"(ha ennyire ragaszkodsz ehhez a szóhoz)

Ès nem nagyon szeretnèd, hanem kőkemènyen akarni kell tanulni egy gyerek mellett! Àldozatot hozni, szabadidődben is nekiülni, mert ez az amit senki sem fog helyetted megcsinâlni! Senki sem fog tanulni ès elmenni vizsgázni helyetted!

2017. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is tanultam.


Baba kendőben rajtam aludt, amikor már nagyobb volt elment vele a férjem sétálni 2-3 órára. Én elég "link" vagyok, ezért szigorú napirendet tartottam - már amennyire ez egy baba mellett lehetséges. Szoptatás közben volt a pihenőidőm, amíg aludt tanultam, amikor a férjem itthon volt akkor csináltuk a házimunkát.

A mászós-pakolos-elkezdekjárni korszak durva volt... akkor rendeltem a kaját. A fogzás meg az éjszakák miatt volt szívás, akkor nem fogott rendesen az agyam.


A férjem végig támogatott lelkileg és technikailag is.

2017. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!