Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elapadt a tejem, tápszerrel...

Elapadt a tejem, tápszerrel kell pótolnom, nagyon lelkiismeret furdalásom van. Más is érez igy ha nem tud szoptatni?

Figyelt kérdés
2017. nov. 13. 14:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%
Ha még nem apadt el teljesen igyál görögszéna mag teát hátha több lesz.
2017. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem volt lelkiismeret furdalásom, elapadt, kész. A lényeg számomra az volt, hogy a fiam jóllakott, boldog baba legyen és ez a tápszerrel megvalósult.
2017. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen! Én mindkét lányomat másfél évig szoptattam, mégsem gondolom, hogy szimplán ettől jó anya lesz valaki. Nyugodj meg!
2017. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%
Mennyi idős a babád? Lehet, hogy növekedési ugrása van, azért tűnik úgy, hogy kevés a tejed? Sok tényezőtől függ a tejed mennyisége, ezeket érdemes átgondolni, hiszen lehet, hogy csak átmeneti zavarról van szó. Kérlek, írd meg a körülményeket, hátha tudunk segíteni.
2017. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%

Erre találták ki a tápszert!

A legjobbat adod a babának, megteszed azt, amire szüksége van. Ebben az esetben ez az, hogy kap egy kis tápszert.

Ha jól értem, akkor még tudsz szoptatni is. Az immunerősítés szempontjából és érzelmi okból is elegendő, ha egy pár kortyot tud kiszívni.

Ha az is elapad, akkor se érdemes ezen kattogni.

Gondolj bele: 6 hónapos kortól amúgy is kapna mást is. :) Mégse lelkizik azon senki, hogy a gyerek almapürét eszik. :)

2017. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem sem kell ezért selejtesnek érezned magad, ugyanakkor szinte mindenki így van vele, aki erre kényszerül (kivéve, aki eleve tápszerben gondolkodott).


(Viszont ha szeretnél esetleg még próbálkozni, írd le, miket tettél eddig vagy miből jutottál arra a következtetésre, hogy nem elég a tejed. Csak azért írom ezt, mert sokan vannak úgy, hogy csak évek múltán, tán pont más kérdésénél vagy a következő gyereknél jönnek rá, mit csinálhattak volna másképp. Tipikusak pl.: Hiába fejik, már nem jön vagy nem annyi, azért azt hiszik nincs, közben a baba meg ki tudja szívni, csak a fejésre nem indul be a tejleadó reflex. Vagy a baba sokat van rajta, de csak azért mert növekedési ugrása van, és nem tudják, hogy ez "csak" egy átmeneti 3-7 napos tortúra. Vagy azt hiszik, ha nem feszül, nem csöpög, akkor már nincs elég. Vagy a baba sokszor kel, pedig eddig átaludta az éjszakát. Vagy a védőnő/doki szerint 20 percnél tovább nem szabad rajta hagyni, mert akkor már csak cumizik és hasfájós lesz... Vagy a baba elutasítja, mert túl nagy, más alakú a cici, túl gyorsan-lassan jön, cumit kapott, le van nőve nyelve, aluszékony... stb.)

2017. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%
Nem, nem éreztem így, muszáj volt a tápszer, én olyan állapotban voltam szülés után, hogy a szoptatási tanácsadó könyörgött, hogy tápszerezzek.
2017. nov. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Rólam tudni kell hogy az első két gyereknél szinte örültem hogy nem kell szoptatnom,mindkettőnél be gyulladt a mellem és elapadt a tejem....most viszont elszántan igényszerint örömmel szoptattam,kizártam mindent ami esetleg hasfájást okozhat,sokat iszok,vitamint szedek,szoptatos anyáknak valo müzli szeletet eszek,fejek is....mostanra két mellből alig birok kipréselni 60-80ml-t.14 hetes a kisfiam,legalább 2honapig még szerettem volna szoptatni.Most sem hagytam abba,éjjel cicizik,reggel is de nem eszik,inkább játszik csak,bohockodik :D a fagyasztott tejet adom neki most,ma vettünk tápszert.
2017. nov. 13. 16:13
 9/24 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm,nem mondom hogy megnyugodtam,de sokat számit hogy nem itélnek el emiatt.Nem merem felbontani sem a tápszert,de muszáj lesz mert már ha elkezdek fejni nagyon fáj a mellem,agyon gyötörtem az elmult napokban.
2017. nov. 13. 16:16
 10/24 anonim ***** válasza:
17%
Es akkor mi van? En nem is akartam szoptatni, nem vagyok mazochista. Masfel eves, sose volt beteg, tokeletesen fejlodik.
2017. nov. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!