Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költöttetek összesen...

Mennyit költöttetek összesen (kb. ) az első baba születése előtt a babakocsira, kiságyra, bababútorra, kádra, stb?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy átlagosan mennyibe kerül egy baba érkezése.

Babakocsi, kiságy, bababútor, pelenkázóasztal, hordozókendő/kenguru, kád, ruhák, mellszívó, cumisüvegek stb.


Emlékeztek még, hogy mi mennyibe került, vagy hogy kb. összesen mennyit költöttetek a gyerkőc születése előtt.


Tudom, hogy sokan örökölnek mindenfélét, úgyhogy elsősorban most azoknak a válaszára lennék kíváncsi, akiknél nem volt a "közelben" egy ismerős gyerkőc, aki kinőtt mindenféle hasznos dolgot. :)



2017. nov. 19. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%

Még mi is csak tervezési időszakban vagyok, de 3-400ezer simán összejön. Attól is függ, milyen babakocsit akarsz pl. 25-30ezertől akár több száz ezerig elmehet... Ez az egyik legnagyobb tétel. Meg persze a bababútor, az még a legnagyobb tétel.

A többit általában szépen apránként veszi meg az ember a hónapok alatt, meg még a baba születése után is, azok "sok kicsi" elven jönnek össze, de nem feltűnő összegek.

2017. nov. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
*vagyunk, ragozni már nem tudok így estefelé. :)
2017. nov. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem mar csak par hetem van hatra. Eddig ezeket vettuk: 3:1ben babakocsi 90eft, kombi kisagy 40eft, ruhak 20eft ( oszig kitart 😂 ) kad allvanyos 3eft, eddig ennyi van meg. Mellszivoval gondba vagyok h milyet vegyek, cumisuveg mamos lesz, meg nehany aprosag kell meg sztem tovabbi 30eftba benne leszunk. De akkor mar tenyleg minden meglesz.
2017. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Körülbelül nekünk egy 100-as volt. De mi használtan vettünk szinte mindent. Főleg a babakocsit és a kiságyat, matracot bele és a pelenkázót. Ezek drága tételek. Utóbbi 3 tétel csak 15 volt jófogáson egy csomagban.


Egy szóval tényleg az igénytől függ, hogy ti mindenből újat akartok vagy jó a használt is? Illetve a mai MAMI TREND-ek. Pl hogy trendi-e a babakocsi és háendemes-e a ruha készlet stb. Nincs ezzel semmi baj. Mindenki másképp csinálja.

2017. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A végösszegre már nem emlékszem, de a kiemelt tételekre igen. Mindent újonnan vettünk.

Babakocsi 80 e (és rossz választás volt),

Kiságy 9990 (kika és tökéletesen megtette), matrac 3500.

Pelenkázót nem vettünk, csak merev feltétet (2,5 évig használtuk napi szinten, nem ment szét) 4000.

Más bútor nekünk nem kellett, mert meglévő dolgozót alakítottunk át és volt jó szekrény.. stb.

kád (curver) 4000,

mellszívó medela mini (gyengének bizonyult) 18 e,

cumisüveget nem vettünk előre, később kellett,

ruhák árát már nem tudnám megmondani, de az első ruhákat a tesco-ból vettük.

2017. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Kocsi 290 e ,bútor 200 e, őr 40 e ,egyebek 100 e.

De szerintem olcsóbban is kell lehet hozni.

2017. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Babakocsit kaptunk, hozzá bundazsák és egy-két kiegészítő 15 ezer ft.

Szekrényt kaptunk, rá pelenkázó feltét 5 ezer ft.

Kiságy matraccal 24 ezer ft.

Légzésfigyelő 25 ezer ft.

Orrszívó 2 ezer ft.

Textil pelusok 4 ezer ft.

Cumisüveg 2 ezer ft.

Bimbóvédő 2,5 ezer ft.

Kád 3,5 ezer ft.

Pelenka, popsitörlő, popsikrém, fürdető, babaolaj, hajkefe... kb. 15 ezer ft.

A ruhák árát nem számoltam.

Mindent újonnan vásároltunk, sok dolgot akcióban vagy kuponnal.

2017. nov. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Norman Bates ***** válasza:

Mi 5. Honapban vagyunk, vettunk mar cuccokat, de a legtobb dolog meg a listan van.

Kb £1300-£1500 korul kalkulalunk. (Anglia)

Mivel nincs kisgyerekes ismeros es nem szeretnenk hasznalt cuccokat, igy mindent megveszunk magunknak.

Van felre teve a babara es a listat is felosztottuk, hogy melyik honapban miket veszunk.

2017. nov. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Hát olyan 600-800ezer között volt 6 éve.
2017. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kiagy uj: 60 pelenkázós, babakocsi :30(használt de tökéletes állapotban, mazli volt), szekrény,új (70), kifestettunk :20, kad:5, miután megszuletett kellett mellszivo :15, merleget vettem használtan 5, pelenkatarto 3,
2017. nov. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!