Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan hogy több hónapig...

Van olyan hogy több hónapig nem veszik észre a down syndromát? Sem orvos sem védőnő?

Figyelt kérdés
Gyermekem racàn nem latszik semmi de egyik tenyerén egy vonal van csak kettő helyet éa a füle is olyan.mint a downosoknak szokott amugysemmi j3l. Bár a szeme egy kicsit furcsa de nem tipikus
2017. nov. 23. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Hidd el, az orvos már észrevette volna hamarabb mint te. Egyébként igen , van olyan de akkor abszolút semmi nem látszik rajta.

Egyszer helyettesítettem egy kórházban, gyerekosztályon, egy kisbaba volt rám bízva, (külföldről beszélünk) és a második napon vettem észre hogy Down-szindrómás, pedig akkor már több mint 10 éve voltam a szakmában.

2017. nov. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismertségi körömben a születés után rögtön észrevették hogy a kislány beteg.

De olyat, hogy hónapokkal késbb derüljön ki, én még nem hallottam.

2017. nov. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Down szindrómának is van spektruma, tehát nem minden beteg ugyan annyira sérült. Van aki teljesen életképtelen, és van akin szinte észre sem venni. Szóval előfordulhat, az egyetlen bizonyíték, ha elvégeztetsz egy genetikai tesztet, az kimutatja 100%-ra.
2017. nov. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
előfordulhat, igen. Amíg nincs genetikai vizsgálat, akár évekis is maradhat csak gyanú.
2017. nov. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező! A kérdésedet olvasva én is megnéztem a fiam és ugyanezt vettem észre.. A jobb kezén keresztbe megy egy csík a tenyerén, teljesen vízszintesen. A bal kezén viszont meg vannak a különböző csíkok.


Ezek szerint ha már egyik tenyerén ilyen barázda van, akkor Down gyanús???

2017. nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, találtam egy ilyen kérdést! Talán megnyugtat..


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

2017. nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köazi . Ez nagyon megnyugtato
2017. nov. 23. 12:10
 8/8 anonim ***** válasza:

A tenyérredő önmagában semmit nem jelent. Az egyik nekem is olyan, anyukámnak mindkettő.

A fül szintén semmi.

Ha downos lenne, azt nagy eséllyel észrevették volna, bár van olyan fajtája, ami külsőleg nem látszik, de az nagyon ritka.

Egyébként nagyon sok jellemzője van, egy tenyér és két fül semmi. ;)

2017. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!