Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha kislányom...

Mit tegyek, ha kislányom borzasztóan kevés tápot eszik? Ti babátok 11 hónaposan mennyit evett?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves lesz 2 hét múlva és táplálkozási nehézségekkel küzdünk.

6 hónapos kora óta 150 max. 170 ml tápot hajlandó csak enni 1 étkezésnél. De ezt a mennyiséget is csak úgy hajlandó, hogy közben elvonjuk valamivel a figyelmét (pl. videot néz közben). AZ elején elkezdi enni, de 100 ml elfogyasztása után jön a nagy tiltakozás.

A főzelékeket aránylag szívesen eszi ha ízlik neki. De pl. mostanában a tízórai étkezéssel is küzdünk, nem akarja megenni (gyömölcsöt szokott kapni)

Jelenleg naponta kétszer kap tápszert, reggel felkelés után és este lefekvés előtt. Más anyukákkal tartom a kapcsolatot, és mindenkitől hallom, h az ő babája 210-220 ml tápot eszik, de hallottam hogy valakinek még többet. A tápszerváltás sajnos nem egyszerű nekünk, mert tejfehérje mentes tápot kap, mert egészen pici korában volt gond a tejfehérjével.

Nagyon el vagyok keseredve, mert 2-3 hete egyre kevesebbet eszik.

Ha valakinek volt hasonló tapasztalata vagy van ötlete kérem ossze meg.



2017. nov. 24. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 11 hónaposan végleg elutasította a tápszert, tejitalt... nem volt mit tenni mert üvöltött ha adni akartam neki.

tejfehérjével még mindig gondja van? kivizsgálták? Bármilyen tejterméket bevezettél már neki?

szerintem konzultálj a gyerekorvossal. Korántsem biztos, hogy a tejfehérje probléma még fennáll.

az én fiam sok natúr joghurtot, túrót és kevés sajtot kapott a tápszer elutasitása után. a joghurtot már előtte is imádta. :-)

2017. nov. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnoa még fennáll, mert igaz már elkezdtem bevezetni a joghurtokat, túrót stb., kis mennyiségben tolerálja, pl. ha fél dobozt (10-15 kiskanál) babajoghurtot megeszik nincs tőle baja, viszont ha már az egészet megeszi (szereti, így ha azt adok neki megeszi), akkor sajnos jön a hascsikarás, kiütések.... Kiskorában (2 hónaposan) hasmenése volt a tejfehérje alapú tápszertől és sajnos az anyatejtől is, és kis vér is volt a kakiban ami tipikus tünete volt a tejfehérje érzékenységnek. Gasztroenterológus orvos javaslatára kezdtük el a tejfehérje diétát és a tápszerváltást.

Még azon gondolkozom, csak kicsit tartok tőle, hogy HA-s tejpépet veszek, és reggelire a tápszer helyett azzal próbálkozom, hátha azt szívesebben megenné...

2017. nov. 24. 09:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen konzultálnék az orvossal a helyedben, nem biztos, hogy jó dolog erőltetni a tejtermékeket, ha ennyire baja van tőle.
2017. nov. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Így tényleg azt mondom, hogy mindenképp orvosi tanács kell, ha ennyire nem tolerálja a tejtetrmékeket.

2017. nov. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Egyik gyerek sem evett soha semennyi tápot sem. Minek ? 11 hónaposnak főleg minek, mert ő már tudna enni értékesebb tápanyagot is, nem mesterséges sz.rt.
2017. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém egy éves és folyékon tápszert egyáltalán nem fogadott el soha. Tejlépet eszik reggel és este, meg napközben tejterméket. Folyékony formában csak vizet fogad el, így nálunk megoldást jeletett az állag megváltoztatása.
2017. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 7 hónapos korától kb. 130-140 ml-nél nem volt hajlandó többet enni. A hozzátáplálás szépen lassan teljesen felváltotta a tápot, végleg 11 hónaposan hagytuk el, 8 hónapos kora után már nem méregettem, hogy miből mennyit eszik, mert egészséges volt.
2017. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Semennyit.

Tápot a disznók esznek :DD

2017. nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Attól, hogy pirmitíven ide kommentelgetsz (utolsó hozzászóló), nem leszel sem intelligensebb sem pedig viccesebb, mert nyilván annak hiszed magad.

Tudatlanságod tükrözi ez a "disznós" hozzászólás.

2017. nov. 26. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!