Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem hülyeség,...

Csak szerintem hülyeség, megvenni a drága babaruhákat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes sem, csak ezt látom a környezetemben.

Ha lenne pénzem sem. Úgyis napok, hetek alatt kinövi, lekakilja, összekeni kajával, bármivel. Ez így fokozatban.

Majd késöbb megveheti nekik a jobb ruhákat, most inkább ágy stb. amire költhetné a pénzt.

Kit érdekel miben van a 4 hónapos gyerek otthon, úgyis koszos lesz hamar.


2017. nov. 25. 19:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%

En azt veszem, ami megtetszik, akkor is ha 400 forint az adott rugdalozo/farmerszoknyacska, es akkor is, ha 8000. Pont, ahogy magamnak. Tole sem fogom sajnalni.

Es nem erdekel hogy masok 20 ezres vagy turkalos babaruhat vesznek, mert nem vagyok egy masokon pletykalkodo venasszony vagy egy savanyu szingli, ezert az sem erdekel hogy masok mennyit koltenek a babajukra.

2017. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%
Én sem veszek drága babaruhákat. Egyetértek veled. Gyorsan kinövi és hamar koszolódik. Nekünk jó használtan is. Persze azért van egy határ, hogy ne legyen foltos, szakadt. De ami jó állapotú, miért ne?
2017. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
31%
1. vagyok, az sem erdekel hogy az wn penzkoltesi szokasaimhoz mit szolnak, ebbol mar kinottem hal'Istennek.
2017. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
42%
Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Mi normális ruhát vettünk a gyerekünknek 4 hónapos korában is és mindig tiszta volt. Persze nekünk volt rá pénzünk, sokat tanultunk/tanulunk és dolgozunk. Ágyra is maradt. Mások erre nem akarnak költeni, az ő dolguk. Sok gyerek jár kopott ruhában, az ő szüleik inkább olyan dolgokra költik el a pénzüket, ami meg szerintem hülyeség.
2017. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
59%

A lányom sokszor jár kopott, foltos ruhákba, az ő és a mi ruháink is mindig turiban vesszük.

Nem azért, mert sajnálom a pénzt az újra, hanem mert nem engedhetjük meg magunknak.

Ettől függetlenül fájó szívvel nézem néha a cuki ruhácskákat, olyan jókat lehet kapni, 2-3 ezerért, szívem szerint vennék én is 1-2 ilyen darabot ha telne rá.

Viszont 8-10 ezret kiadni babaruhára szerintem értelmetlen pazarlás.

2017. nov. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk használt ruháink vannak.persze öröklött mind,ami foltos v szakadt volt azokat kidobtam.de vettünk is neki párat (pl body meg gatya) a tescoba kiárusításon ahol 500 forintba jött ki darabra.igazából én szeretek akciósan/kiárusításon venni ruhákat meg turiban!megtehetnénk h rendes normál áron vegyünk meg bármit,de engem az akciós dolgok vásárlása az egyik mániám :D

Amúgy meg eszem ágában nem lenne venni több ezer forintos ruhákat még ha meg is tehetjük!más annyiért vesz a gyereknek ruhát amennyiért akar,de nem a (márkás) ruha teszi az embert....

2017. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
63%

Új ruhát adok a gyermekeimre, az ár pedig másodlagos. Legyen minőségi, aranyos és kényelmes.

Egyébként érdekes, hogy mennyire le van nézve, aki nem turkál hanem többezer forintot sem sajnál a babaruhára. Régebben a turkálás volt lenézve, most azt kell az embernek titkolnia, ha márkás vagy pusztán nem használt ruhát "merészel" venni. Nemsokára oda jutunk, hogy ciki lesz moziba menni az otthoni tv-zés helyett, ciki lesz Milkacsokit adni a tortabevonó helyett, és ciki lesz úgy általánosságban magas színvonalon élni. Elég gusztustalan.

2017. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
52%
Vettem már 590-ért és 13.990-ért is, mindketten magas beosztásban dolgozunk nagyon jó fizetésért, ezért megtehetjük hogy néha "pazarolunk". Ennek csakis jó oldala van, megvehetem ami tetszik árcédula megnézése nélkül. Pazarolok? Számomra a gyerekemre költött egyetlen fillér sem számít pazarlásnak. De elhiszem hogy sokaknak ez szúrhatná a szemét, de mivel jószívű és nagyon jólnevelt kisgyerek, és mi sem nagyképűsködünk az életben soha és nagyon szeretjük a családunkat, barátainkat, ezért nem tudok róla hogy az ismerőseinket ez zavarná (legtöbbjük ugyanígy él). Aki meg a hátunk mögött mondja vagy név nélkül, azt mondjuk én alapvetően nem veszem emberszámba. (és ez igaz minden típusú fröcsögésre, nem csak a ruhaköltési dolgainkra)
2017. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%
Van akinek ez fontos van akinek az. Van aki iphone-t vesz, meg egy 3000Ft-osat. Nem mindegy? Te majd nem veszel drága ruhákat, de értelmetlen a kérdés, mert van akinek ez tetszik van akinek az. Ennyi erővel másik kategóriába kiírhatnád, hogy minek festik egyes nők a hajukat, ha amúgy sem őszek? Mert nekik az tetszik. Hülyeség ilyet kérdezni, főleg ha valaki nem a létminimumon él, bár akkor is joga eldönteni, hogy mire költi azt a pénzt ami ŐT illeti meg...
2017. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%
Mi sem veszünk drága ruhákat. (Tescoban, Pepcoban, piacon, C&a ban szoktunk vásarolni.) A pici ruhái nagyon jó állapotban maradtak, a hozzátáplálás utáni ruhákat mar nem tudom eltenni a kistesónak.
2017. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!