Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a testsúlykilogramm x 150...

Ha a testsúlykilogramm x 150 grammot megeszi anyatejes 5hetesem 24 óra alatt, akkor mindegy, hogy ezt napi hány étkezéssel produkálja?

Figyelt kérdés

És lehet,hogy fogy a tejem?Ezelőtt volt,hogy egy mellből 120at is szopott,ma kettőből 110et,este például 90et,miután bealudt cicin,kíváncsiságból lefejtem a maradékot,egyik full üres,másikból simán lejött még 60.Ilyenkor mi van?

Nem mértem minden nap,csak ma furcsa volt,hogy látszólag ugyanannyit eszik (ugyanannyi ideig),mégis volt,hogy már egy óra múlva éhes volt.Eddig egy evés egy mell volt.Kb ez a második ilyen nap...

Második gyerek,a fiamat kb 3 hónapos koráig tudtam szoptatni csak :(

Mit csináljak?

Tejszaporìtó tea állítólag puffasztja,hasfájóssá teszi a babát,ezért nem ittam


2017. nov. 25. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy hány alkalom alatt eszi meg, ne aggódj ennyire, minden rendben lesz! Ha éhes marad, úgyis jelzi majd! Ha aggódsz, hogy fogy a tejed, használj kèzi mellszívót, hogy könnyebben beinduljon, de a gyakori szoptatás is szuper erre!
2017. nov. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy csak nagyobb lett az étvágya, egyáltalán nem biztos, hogy kevés a tejed. Gondolj bele, te is egyszer éhesebb vagy, másszor kevésbé.
2017. nov. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 és fél hónapos, soha nem ette eddig meg a testsúly x150-et, de még a testsúly x120-at se nagyon... De fejlődik (elég nagy ütemben), pisil, kakil eleget. Azt hiszem ez a mérvadó.
2017. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én meg már tápszert akartam íratni...

Lenne még egy kérdésem:a tegnap lefejt tejet csak a hűtőbe tettem.Ma még betehetem a fagyasztóba?

2017. nov. 26. 14:55
 5/7 anonim ***** válasza:

A lefejt tejet 24 óráig lehet a hűtőben tartani.


Lehet, hogy épp növekedési ugrás van a babádnál. Én fejtem minden szoptatás után, mert üvegből is kapott anyatejet a baba (kis súlyú újszülött volt, nehezen szopott).

Volt, hogy egyik napról a másikra drasztikusan kevesebbet tudtam fejni szoptatás után, pl 150 ml-rol 600-ra csökkent a lefejt mennyiség.

Egy-két nap, és alkalmazkodik a tejtermelés.


Ne méregesd, mennyit eszik, mert meg fogsz bolondulni 😊

Ha eleget hízik hetente, később havonta, van elég pisis pelus, akkor minden rendben.

2017. nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*60-ra, nem 600-ra természetesen
2017. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen többet is hízott az első hónap végére,mint ami az "elvárt",pelus is rendben,akkor talán tényleg legjobb lesz befejezni a méricskélést...

Köszönöm

2017. nov. 26. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!