Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első kisfiamat várjuk, és...

Első kisfiamat várjuk, és nagyon félek attól hogy a kis kukiján letapad a bőr. Környezetünkben több babanal volt gond. most akkor kell vagy nem kell hatra huzni a bört?

Figyelt kérdés
2017. nov. 26. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Majd a gyerekorvos és a védőnő megmondja neked, hogy mikor kell, esetleg a kórházban is mondani fogják...biztos, hogy nem egyből szülés után...
2017. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
majd a gyerekorvos vagy a védőnő elmondja h szabad-e bántani v nem. amúgy meg ha esetleg meglesz műtve az sem a világ vége még....
2017. nov. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell félned attól, hogy le fog tapadni, mert minden kisfiú ezzel születik. Az első 3 évben nem szabad hozzányúlni, majd magától megoldódik. Státuszvizsgálatkor azonban résen kell lenni, a védőnőnél is sajnos, mert ha ezek közül valamelyik megfogja a kukót és hátrahúzza neki, ott fog összetörni a szíved, hogy szenvedni látod. Szóval félni ne félj, ha tudatosan készülsz ezekre a helyzetekre nem lesz gond!

Tanácsként van egy nagyon hasznos oldal, (nevét nem írhatom le ide, mert sajnos reklámnak hiszik,) ahol pont ezzel foglalkoznak, és rendet tesznek az ilyen-olyan női divatoldalak keltette zűrzavarban, amelyek félrevezetnek, emellett tanácsot is adnak, s megtaníthatnak, hogyan kell a kisfiú kukacát kezelni, hogy az orvossal meg a védőnővel együtt te se okozz neki fitymaszűkület et! :)

2017. nov. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Én se húzom, orvosi tanácsra.

A fiam szép ívben tud pisilni, nincs semmi gondja, majd később húzzuk ha kell.

2017. nov. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4%
nem kell. majd "megoldja" magának kamaszkorra. ne piszkáld.
2017. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

4,5 éves a fiam. Születésétől húzogattam neki, pont csak annyit, amennyit a bőr engedett. Szóval semmi fájdalmat nem okoztam. Minden este csak 2-3 húzás, tehát nem sokat.

Soha semmi probléma nem volt ebből, nem gyulladt be, a mai napig minden este visszahúzza a bőrt fürdésnél, így mossuk neki.

Tudom, hogy ezért le leszek pontozva, mert manapság ezt nem ajánlják, de szerintem ezért is van annyi letapadt bőr, akiknek műteni, vágni kell.

Én Örülök, hogy anno így csinálam.

2017. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a gyerekorvos és a védőnő is, hogy 6 hós koráig nem szabad hozzányúlni, utána kell óvatosan húzgálni, nem erőltetve.


Én így tettem/teszem, de a kisfiam 17 hós, és még mindig nem lehet neki hátrahúzni. Viszont erre mindig azt mondja a doki, hogy semmi gond, van még idő bőven, mert ennek kb. akkorra kell rendeződnie, mire szobatiszta lesz.

2017. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen még kár izgulni, hiszen még meg sem született!
2017. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!