Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a legnehezebb számotokra a...

Mi a legnehezebb számotokra a gyereknevelésben? Van olyan időszak, ami különösen nehéz volt?

Figyelt kérdés
4 hetes a lányom és eléggé hasfájós. Én ezt magyon nehezen viselem és nem arról van szó, hogy alig alszom, hanem, hogy tehetetlen vagyok, nem tudok neki segíteni, pedig próbálok. Van, hogy vele együtt sírok. A tegnap kezdtem el gondolkozni rajta, hogy ki tudja mennyit lesz még beteg és ezt szülőként hogy lehet jól kezelni? Egy barátnőm kislánya pár hónaposan kapott el egy hányós virust, annyira szörnyű volt, majd megszakadt érte a szívem, pedig nem is a saját gyerekem volt.
2017. nov. 27. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legnehezebb az elso evben a szeretteink beleszolasa, biralatanak kezelese nagyon nehez volt. Nehezebb, mint 2-3 honapos koraig napi 6-8 oraban hordozni, mert ez tett jot a hasanak, es igy tudott aludni fuggoleges pozicioban. Meg mikir egyik csaladtag mondta, hogy ne szoptassam meg meg, nem telt le a 2,5 ora, huzzuk meg ki, a gyerek meg a kezeben sirt, en pedig tul tehetetlen, bizonytalan es erzekeny voltam ahhoz a gyermekagyas idoszakban, hogy kivegyem a kezebol. Nehez volt az elejen nekem megtalalni azt a bizonyos belso hangot a szoptatassal kapcsolatban, mikor kiderult, hogy a babam hetek ota azert sir annyit, mert sokkal sokkal gyakrabban igenyli, mint ahogy a vedono meg az illeto csaladtag mondta. A tejfeherjeerzekenysegre is ra kellett jonnom magamtol a tunetek alapjan, mert az arcan levo pottyokre azt mondtak, hogy normalis, aztan kiderult, hogy a hasfajasnak is ahhoz volt koze. A szopi is nehezen indult, mert csak sokadszori mellreteteltre tudott az elejen vakuumot kepezni.


A legnehezebb megis az volt, hogy meg akartam felelni masoknak es a gyerekemnek is egyszerre, meg a kuzdelem, hogy elfogadjak, hogy nekunk mashogy jo, es hagyjanak beken a nem kerdezett tanacsokkal.

2017. nov. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most a dackorszak, hisztikkel spekelve, napi szinten... őőőrület per pill....

2 eves a gyermekem

2017. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első hetek voltak nehezek mig a szoptatassal kuzkodtem, nagyon nem volt tejem, de en ezt nem akaram elfogadni, vert izzadtam kb minden cseppert, de aztan nagyon hamar teljesen el is apadt. Akkor ezt megszenvedtem, de utana elengedtem és sokkal jobb lett minden. Mostmár csak akkor nehéz vagy rossz, mikor beteg, eddig halistennek csak 1x volt, de tehetetlenseg, az orrszivas, inhalalas, gyógyszerek beadasa, szornyu volt...
2017. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2 éves korban a dackorszak, hiszti.
2017. nov. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es, na igen, az nalunk is. Es allitolag lesz meg rosszabb. Mondjuk ugy, temperamentumos a gyerekem, a faradtsagra, ehsegre erzekeny, ezeket nagyitoval kell figyelnem, mert ha erre meg rajon, hogy valami nem sikerul neki ugy, ahogy eltervezte, akkor jon a kiborulas. Ha valamit nem csinalhat, amit akar, mikozben nem almos/nem ehes, akkor gyorsan kell talalnom neki alternativat. A “felnottes” dolgok csinalasa szokott segiteni, meg a Pozitiv fegyelmezes c. konyv+a Nincs rossz gyerek cimu, igy mar nem veszem magamra, turelmesebb tudok lenni, de korabban sokszor napi szinten kiborultam.
2017. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A mostani állapot viszi a pálmát!

2éves múlt. Nemrég kezdte a bölcsut, én visszamentem dolgozni.

Nehezen szokik be, dackorszakos, még soga nem volt átaludt éjszakája.

Mellette dolgozok, háztartást vezetek és építkezünk.

Most 39fokos lázzal fetreng, nyűglődik péntek óta 😭

Ma már többet sírtam a fáradtságtól, tehetetlenségtől, mindentől, mint ő. (Pedig az nem semmi.)

Mindig is rossz alvó volt, hasfájós, rök elégedetlen ,ölbebaba.

De az utóbbi 2 hónapunk maga volt a pokol!!!

2017. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jajj 6-os, kitartás! Ezt még olvasni is rossz volt.

Ilyenkor jövök rá, hogy mekkora mázlim van a gyerekeimmel (3 éves és 7 hónapos) és merő picsogás az, amikor én kiakadok.


A betegségeket én is nehezen viselem.

2017. nov. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem eddig az eleje volt a legnehezebb. Mert nem tudod, jól csinálod-e, miért sír, hogy segíts, stb.

Én elég társasági ember vagyok, nem úgy, hogy én vagyok a társaság közepe, hanem hogy szeretek emberek között lenni, így nekem a sok egyedüllét is betett.

Most 2 éves, kezdődő dackorszakkal, bölcsis lett szeptembertől, én dolgozom, és mindezek mellett is sokkal könnyebb, mint akkor volt.

Szerintem ne ijedj meg, amiért nehéznek érzed, nem lesz mindig így. Össze kell szoknotok, és az egész életed is megváltozott, persze, hogy rosszul viseled, de bele fogsz jönni.

2017. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!