Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós babák Anyukái!...

Hasfájós babák Anyukái! Használt valaki colief cseppet vagy hasonlót hasfájásra orvosi utasítás nélkül?

Figyelt kérdés
A kisfiam most 5 hetesbés nagyon fáj a hasa. Egész nap sír, ha kézben van akkor is. A feje vörös, erölködik, húzogatja a lábait. Nagyon sajnálom szegényt. Már mindent kipróbáltunk: infacol, espumizan, biogaia, angol vìz, szélcső, masszírozás, sajnos semmi nem segít. Az orvosunk azt mondja majd kinövi. Olvastam a colief cseppekről, szerettem volna venni neki, sajnos nem tudtam venni. Helyette Co lactase baby cseppet kaptam a gyógyszertárban. Itt van, de nem merek adni neki, nehogy valami bajt okozzak vele, ha mégsem ez az oka a hasfájásnak. Akik használtak ilyen cseppet a babájuknál azt minden esetben orvosi kivizsgálás előzte meg? Nagyon el vagyok keseredve hogy nem tudok segíteni a kicsimnek :(.

2017. nov. 27. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi espumisant vettünk, orvos nélkül. Családban volt akkor még szintén egy kisebb gyerek és ők javasolták.


A patikában utána kérdeztem és a patikus is azt ajánlotta az összes közül, hisz nem szívódik fel a szervezetbe. Csupán kémiai úton összegyűjti a buborékokat 1 nagy buborékká, hogy ne rekedjenek meg a belekben, könnyen ki tudjon jönni az a nagyobb. Így magyarázta el.


A fiam 2 hónapos korig kapta, nem volt többet gondja.

2017. nov. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Semmit nem ernek. 3-4 hos kora korul kinovi. Aztan jon a fogzas.
2017. nov. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi most épp a colief cseppeket adjuk a 4 hetes babámnak. Mi is végig próbáltunk már mindent és egyenlőre semmi sem segít. Előtte nem kérdeztem meg az orvost. Ezek nem ártanak a babának.
2017. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi nem vált be csak az angol víz.
2017. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Colief - re csak rábólintott az orvos. Külön nem adott tájékoztatást. A dobozon lévő utasítás szerint adtam, e mellett napi háromszor espumisant is.

Nálunk ez a párosítás vált be.

Az pedig nem törvényszerű, hogy 4 hós korára elmúljon a hasfájós korszak!

2017. nov. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Colief cseppet ajánlott nekünk is az orvos. Elmentem a gyógyszertárba, ahol közölték, hogy ezt kivonták a forgalomból átmenetileg.

Nektek sikerült beszerezni? Segített?

2017. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Co lactase baby-t ajánlott helyette a gyógyszertáros. Azt vettem. Majdnen 6000 ft volt, de állítólag nagyobb kiszerelés, mint a colief. Talán segített, de már nem adom. Ami igazán segít, az nálunk a cumi.
2017. dec. 10. 11:23
 8/8 anonim válasza:

Igen, látom is, hogy a kérdésedben is benne szerepel. Figyelmetlen volta, bocsi.

Köszi a válaszod :)

2017. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!