Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi a véleménye? Mi az,...

Kinek mi a véleménye? Mi az, ami mindenképpen szükséges mielőtt gyereket vállal az ember szerintetek?

Figyelt kérdés
2017. nov. 27. 17:00
1 2
 1/15 Carragher_x ***** válasza:
69%
Vmilyen jövőkép arról, hogy miként szándékozik felnevelni/eltartani.
2017. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Nekem (!) az alábbiak fontosak egy gyerekhez:


- több éves jól működő kapcsolat amiben már feleség vagyok

- egy ház/lakás ahol csak mi lakunk ketten (saját a legjobb)

-legalább az egyikünknek legyen rendes jól fizető munkája (nyilván a legjobb ha mind a kettőnknek van, de minimum az egyik félnek legyen, hisz ma már bármelyik fél aki jogosult, igényelhet gyedet, az apa is


Nekem ez a 3 a legfontosabb ahhoz hogy gyereket vállaljak.

2017. nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Stabil munkahely legalabb az egyik felnek, legalabb parszazezres megtakaritas. Minimum 5 eves kapcsolat, bar ez se garancia semmire.
2017. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

Számomra az álábbiak a legfontosabbak!

Biztos, stabil, jól működő párkapcsolat, ami több éve tart (nekem nem feltétel a házasság)

Mindkettőnknek jól fizető munkahely.

Saját lakás/ház, amiben ketten lakunk (tehát nem a szülőkkel)

Minimum egy autó

Egy kis megtakarítás

2017. nov. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Stabil anyagiak

Es nyitottság tanulni gyermekgondozasrol, lelelktan, fejlodes, stb

2017. nov. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

Stabil párkapcsolat.

Önálló lakhatas -hogy ez alberlet vagy saját lakás, az mindegy, lényeg hogy nem a szülők nyakára szülunk.

Mindkét fél számára minimum a gyedhez szükséges ledolgozott munkaidő.

Minimum 6 hónapi teljes jövedelem tartalék.

Azonos elképzelés a gyerek nevelésről és az ellátásáról, a háztartási feladatok beosztasarol.

2017. nov. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
A pontozások alapján esélyes, hogy alkalmi kapcsolatba, munkanelkulikent, a szülők nyakára kell szülni
2017. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
57%

Mi pont ez előtt állunk :)

Tehát:

- stabil párkapcsolat (nem feltétlen házasság)

- két önmagát/egymást eltartani tudó és akaró ember

- állandó, viszonylagosan jól fizető állás lehetőleg mindkét félnél

- az előzőből kifolyólag min. 1 éves munkaviszony, a TGYÁS és GYED miatt

- szülőktől külön élettér (de mégsem elérhetetlen távolság tőlük)

- nagyjából egyforma látásmód a gyereknevelési módszerek terén

- és bár ez nem alapfeltétel, de mindenképp előny 1 autó a családban


Kb mindenki ezeket írta, de szerintem van még egy plusz tényező, ami nagyon-nagyon fontos: a lehető legjobb "belső" környezet megteremtése. Tudatos tervezés előtt álló pároknál, legalább a nőknél ajánlatos szerintem egy átfogó vérkép (pajzsmirigy és folsav mindenképp szerepeljen benne), és nőgyógyászati vizsgálat.


Ésss ha valaki tényleg tudatosan készül, akkor nyilván ilyenek, hogy alkohol és cigi elhagyása már hónapokkal a babaprojekt előtt, lelki felkészülés, egészségesebb táplálkozás, vitaminok szedése (vérkép alapján) stb stb...

2017. nov. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%
Azon kívül hogy egy biztos kapcsolatban eltem nem volt más elvarasom. A baratom mar szeretett volna, a körülmények nem voltak fontosak akkor. Nem terveztunk semmit. Nem vartunk arra hogy nah most már johet mert van penzunk. Amikor már uton volt es vegefele jartam akkor vettunk meg mindent. Nem volt lista amin ki kell pipalni mindent előtte. Annak örülök viszont hogy a picur előtt sok lehetőségünk volt utazni, bulizni, színház, mozi, vacsi stb. Így egy kicsit ki is éltem magam.
2017. nov. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
Most őszintén, mit lehet lepontozni azon hogy legyen stabil kapcsolat, munkahely, és valami lakhatás (saját albi, saját ház, hiteles ház akármi)...??
2017. nov. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!