Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az EC-zésről?...

Mit gondoltok az EC-zésről? (Pelenkátlanság). Próbáltátok már?

Figyelt kérdés

Ennek az a lényege, hogy a gyerekre nem adunk pelenkát, max valami minimálisan nedvszívó bugyit amit könnyű levenni, és amikor pisilni/kakilni készül a WC vagy a bili fölé tartjuk.


Elvileg ez volt a szokás az ősembernél is, illetve manapság sok természeti népnél.



2017. nov. 27. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
nem lenne hozzá türelmem. de nem zavar ismerősöknél, hogy ec-znek.
2017. nov. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Akinek van hozzá kedve, türelme, ideje, csinálja.
2017. nov. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős gyereknél?
2017. nov. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csinálnám. Mire észreveszed, hogy cselekedni kéne, szerintem már rég kijött a cucc. Nekem semmi kedvem nem lenne állandóan pisit meg kakit takarítani mindenhonnan.


Vagy pl. most belegondolok, hogy a még nem szobatiszta majdnem 2,5 évesem egy csomószor játszik a nappaliban, amíg én főzök a konyhában, pár percenként ránézek ilyenkor. Vajon hányszor mennék be arra, hogy ott a tócsa alatta? Jó, oké, ő már tart ott, hogy jönne és szólna azonnal, de másfél évesen hasonlóan játszott néha egyedül, és akkor tuti nem szólt volna.

Vagy pici babánál a kaka sokszor csak úgy kirobban egy pillanat alatt (anyatejesnél legalábbis), akkor se tudsz érdemben reagálni.


Egyébként mivel mi már próbálkozunk szobatisztasággal, jobb napokon van, hogy csak bugyi van a lányomon. Szól szegénykém, de mire észreveszi, hogy mi van, picit már becsurgott. Egy olyan gyerekkel, aki még nem szól, szerintem csak akkor veszed észre, ha már jócskán zajlik a dolog. A kaka még hagyján, azt azért lehet látni, hogy az készül, de a pisit nem valószínű, hogy észreveszed, amikor még nem kezdett neki.

2017. nov. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem próbáltuk és soha nem is jutott eszembe, hogy érdemes lenne.

Mi pl. rengeteget utazunk, egy forgalmas reptéren mégis mit kezdenék egy ilyen helyzetben? Dobjak el mindent és szaladjak vele üres mosdót keresni?


Nekem ehhez sem kedvem, sem időm, sem türelmem nincsen. De akit érdekel, így csinálják, azoknak hajrá.

2017. nov. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam róla és hamar elvetettem...ikreim vannak:-)

De most komolyan:nem értem,mi előnye származik a gyermeknek vagy akár a szülőknek ebből?

Az anyagi vonzatát tekintve,az sem olcsó hogy állandóan mosok,félmosollyal,esetleg dobhatom ki a szőnyeget, plédet,mert éppen oda sikerült

..🤔

2017. nov. 28. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A félmosollyal helyett felmosok akart lenni,csak a telefonom így gondolta...😊
2017. nov. 28. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem sok értelmét látom, meg szerintem rém macerás, de akinek ehhez van kedve, csinálja, tényleg, semmi bajom vele. De én biztos nem szórakoznék ezzel. Nem beszélve arról, hogy még otthon csak-csak megoldja az ember, de házon kívül? Pláne ha hidegebb van?
2017. nov. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem csinálnám. Az ősember és a természeti népek sok mindent csinált/csinálnak, amit mi már nem. Én sem rohangálok ki a bokorba a dolgomat végezni és törlöm meg magam falevéllel utána. És nem használok pattintott kőszerszámot sem, nem járkálok félpucéran bogyót szedni. Civilizációnak hívják az okát. :) Egyébként nem tartom túl higiénikusnak ezt a szokást. Ettől függetlenül felőlem aki akarja csinálja, sokan vagyunk sok félék. Bár nem szívesen szagolnám a boltban, hogy a gyereke belefosott a karikás kendőbe mert ők ilyen természetesek.
2017. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ősember barlangban lakott, és bottal ütötték egymást. :D
2017. nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!