Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről a névről:...

Mit gondoltok erről a névről: MÓR?

Figyelt kérdés
Mór; így szeretném elnevezni a kisfiam. Tudom, hogy félő, hogy Mórickázni fogják,én becézni nem nagyon szeretném. Esetleg van közöttetek olyan, akinek így hívják a kisfiát? Csúfolják érte?

2017. nov. 28. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Nekem nem tetszik és a móri mészárlás jut róla eszembe. Mórickázni is fogják.
2017. nov. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Figyi, a gyerekek ha olyanok, akkor bármilyen névből csinálnak gúnynevet. Sőt, ha a névből nem tudnak semmit kitalálni, akkor kitaláltnak csak úgy valami csúf nvevet, aminek köze sincs a nevéhez.


Szerintem szép a Mór. Nem szokványos ma már. A Bence, Zéténytöl, Zsombortól 1000-szer jobb.


Én Móric nevű fiutr ismerek. Szerintem az is szép, vállalható.

2017. nov. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

Nekem nagyon tetszik. Sokáig biztos voltam benne, hogy ez lesz a fiam neve. Aztán megismertem a férjem, akinek ez a vezetékneve, úgyhogy más nevet kellett választani.


Szóval szuper választás. A csufolasrol pedig a gyerekek elég kreativak, hogy ha valakit csufolni akarnak csufoljak akar a neve, alkata haja színe stb miatt.

2017. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Az én fiam Mór. Nagyon szereti a nevét. A környékünkön nincs még egy ilyen nevű kisfiú, sőt felnőtt sem. Mindenki megdícséri a nevét
2017. nov. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Szép
2017. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon jól esett olvasni. A MÓR név számomra gyönyörű, szeretem kiejteni és nagyon szép jellemű embert képzelek el hozzá. A 3. hozzászólónak üzenem: nagyon vicces, hogy végül a férjének ez a vezetékneve :)Szép történet!
2017. nov. 28. 21:45
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem túl komoly, olyan "bácsis", mint egy Béla vagy Géza. Babaként nagyon nem tetszik, felnőttként meg egy kötöttgarbós különc irodalmárt vagy bölcsészt juttat eszembe. Időskorban meg azt gondolom, tökéletes.


Közben rájöttem, miért: Jókai Mórra asszociáltam egyből tudat alatt.

2017. nov. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Szép név, tetszik, nem gyakori, mint a Benett vagy Noel. Én egyetlen Mórt ismerek, ő két éves és egy játszótérre járunk. Emlékszem, hogy mennyire meglepődtem amikor először hallottam a nevét. :)
2017. nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Nekem tetszik, én is adnám! (Csak annyi nálunk a bibi, hogy a férjemnek néha nem sikerül az r-t kimondania, így minden név kilőve, amiben r van)
2017. nov. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én Mór városban lakom, így névként nem nagyon gondolok rá. Nem is ismerek ilyen nevű embert
2017. nov. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!