Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 honapos fius anyukak...

14 honapos fius anyukak nektek miket csinal, mivel jatszik, miket mond a fiatok? Nekem nem igazan mond semmit ez gond?

Figyelt kérdés
Mi ma toltottuk a 14.honapot.Volt egy ido jo par honapja hogy mutogatott a dolgokra vagy integetett ha mondtam hogy pa pa de csak par hetig aztan abbahagyta.Nagyon szepen eljatszik a kocsikkal,labdakkal.szereti a meseket amiben enekelnek es sokat nevet azokon a reszeken ahol valami vicces tortenik.De nem igazan mond semmit.Tudom minden gyerek mas,es o fiu...A alnyom ilyen idosen megertette a dolgokat ha mondtam neki valamit,odafigyelt de o sem beszelt.De a fiamnak hiaba mondom pl;ott a labda hozd ide anyanak,hol lehet a cumi....A lanyom ment volna keresni a labdat es nezte volna hol lehet a cumi...Annyit szokott mondani:dede baba mama de nem koti meg oket semmihez csak ugy mondja es mondja hogy brum brum.Sokat beszelek neki ,hogy itt a labda,nezd hogy gurul..itt van anya orra itt a te orrod...De latom rajta nem is erdekli.Inkabb az hogyan gurul az auto,hol van a csavar a jatekon,hogyan lehet folmaszni a lepcson...Ja es sokszor visit!Ha orul valaminek vagy ha izgatott.Ha mondom neki valamire,hogy nem akkor vagy nem nyul hozza vagy hisztizni kezd hogy nem kaphatja meg.Szeret setalni,ott is sokat beszelek hozza de csak nezelodik.Mint anya megertek mindent beszed nelkul is de nem gond hogy csak berreg,visit es nem mond szavakat vagy hogy nem koti oket dolgokhoz(pl brum brum=auto..)A problemakat jol megoldja pl:3 labda van elotte es hogy tudja azt 2 kezzel megfogni es hasonlok.Valami tanacs?Persze ne ertsetek felre,nem azt szeretnem ,hogy ilyen idosen mondatokban beszeljen!!Csak sokat olvasok hogy 1 evesen mar mondja hogy anya apa ta ta pa pa....
2017. nov. 29. 11:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Sokat nevet,mosolygos kisfiu.Neha a nevere sem figyel ugy elvan melyulve valamiben hiaba szolunk neki.Tegnap voltunk eloszor jatszohazban.Nagyon tetszett neki.Tartottam tole hogy az idegenek miadt sirni fog de ugy otthagyott ahogy meglatta a jatekokat hogy vissza sem nezett.Ment es probalta az osszes jatekot,nem felt semmitol es senkitol.Teszett enki nagyon!
2017. nov. 29. 12:01
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is szeret kocsikkal játszani, próbálkozik a formabedobóval, a tanuló almába visszateszi az almacikkeket, könyvet lapozgat, ki-be pakol, bébitaxival megy, fiókot-szekrény ajtaját nyitogatja, tornyot épít, mindenhová felmászik, törölget, edényekkel szeret játszani, fakanállal kavar, plüssöknek magyaráz a maga nyelvén, papírt tép, gyurmát kiszagattja sütiszaggatóval, játéktelefonon telefonál. A kedvenc mondókájánál kinyitja a könyvet és mondja, hogy háp-háp. Nincs lehetetlen a számára, ha elakar érni valamit megoldja: puffot arrébbtolja stb. A cipőjét a lábához teszi, fürdés előtt a zokniját lehúzza, ha kérem, hogy a lábát nyújtsa akkor teljesíti, ha tele a pelus mutatja és kiveszi a fiókból a pelust. Hirtelen ennyi jutott az eszembe. Megért mindent amit mondunk neki, megismeri a közeli hozzatartozókat is. Idegenektől nem fél, jókedélyű, boldog kisfiú. Nos ő sem mond túl sok mindent. Papa, mama- utánzásra, az apját megnevezi apaként, én ává vagyok. Puszit dob, integet akkor mondja pápá, ha megdícsérjük tapsol. Én igazából nem aggódok, de a környetetünkben lévő vele egyidős gyerekek jóval több mindent mondanak. Úgy gondolom okos kisfiú, de iszonyat akaratos. Ha nem kapja meg amit akar akkor képes 20 percet is ordítani, de egy könnycseppet sem ejt. És a legrosszabb, hogy harap és mar. Pohárból és cumisüvegből iszik, szívószállal nem tud és csőrös pohárból sem. Próbalkozik kanállal enni. Sajnos a kezdetektől fogva rossz alvó, van, mikor éjszaka 2 órakor is fent van, semmi nem vált be.

Tanácsot nem tudok adni, első gyerekünk, de úgy gondolom nincs okod az aggodalomra! Mint te is írtad nem egyformák a gyerekek.

2017. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sziasztok, megkerdezhetem vegul hogy alakultak a fiukkal a dolgok? Remelem mindenkivel jol alakult minden, koszonom, ha irtom
2023. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!