Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újdonsült családok, első...

Újdonsült családok, első babások! Hogy Karácsonyoztok? Nagymamákkal, vagy csak hármasban?

Figyelt kérdés

Eddig mi a (most már) nagyszülőknél Karácsonyoztunk a férjemmel, de most, hogy mi is család lettünk, elgondolkodtunk, hogy lehet, hogy jobb lenne, ha 24-én csak 3-an lennénk, és másnap látogatnánk meg a nagyszülőket.


Ti hogy csináljátok? Hogyan változott a Karácsony baba előtt és baba után? Hogyan fogadták a nagyszülők a változást?



2017. nov. 30. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Mi amikor már együtt éltünk, de nem voltunk házasok, mindketten a szüleink él voltunk szenteste, másnap együtt. Mikor összeházasodtak, akkor szenteste együtt, másnap a szülők él közösen.Most lesz az első karácsonyunk mióta megszületett a kislányunk. A nagyszülők közös Szentendrén szerették volna, de mi nem. Anyósom megsértődött, anyám elfogadta.
2017. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk is ez lesz az első babas karacsonyunk. 24-én otthon hármasban, 25-én megyünk anyukámhoz reggel, este férjem szüleihez és ott vagyunk 29-ig.


Mi az elmúlt években is így csináltuk.

2017. nov. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Szenteste a szüleimnél, ahol ott vannak testvéremék, nagymamám is, azaz 4 generáció. Mi nagyon szeretjük egymást és nekünk a Karácsony családi ünnep. Nem vagyok annak a híve, hogy ahogy baba születik kirekesztjük a legszebb napokból az idősebbeket ha egyszer addig meg megosztottuk velük. Mi a Szentestét mindig így töltöttük, szüleim lakása volt Szenteste a "bázis", ahova jöttek a rokonok. Felejthetetlen emlékek számomra ezek a szeretettel teli nagy Karácsonyozások, nem akarom hogy a gyerekeim ezt ne ismerjék meg csak mert divat lett "elkülönülni" Szenteste amint gyereket szülünk. Nem ettől lesz valaki "külön kis család" hogy a legszebb napot nem osztod meg azokkal akikkel eddig.

Anyósomékhoz 25-én megyünk, náluk nincs akkora hagyománya a Szentestének szóval ez így teljesen jó.

2017. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És hogy döntöttétek el, hogy a te szüleidnél, vagy a párod szüleinél vagytok szenteste, vagy "vegyítettétek" a 2 családot, és mindenki egy helyen volt? Nem köztem ér a férjem között van a "vita", hanem a szüleink között, hogy kinél legyen a "bázis"....
2017. nov. 30. 13:07
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk egyszerű volt mert az ő családja nem tartja olyan nagy cuccnak az ünnepeket, nálunk meg mindig is megvolt ez a hagyomány szóval magától értetődött hogy így legyen. Az ő szülei sem szerettek Szenteste nagyszülőzni ezért arra sem lenne joguk, hogy tőlünk elvárják, ezzel szemben én szüleim mindig meghívták a nagyszüleimet ezért én meg ebben a közös Szentestében nőttem fel.
2017. nov. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Férjem családjában, amikor gyerek volt, 24-én volt a nagy ünnepi ebéd, mert este már nem szerettek sokat enni, így estére a fát díszítették és ajándékoztak. Náluk ez mindig így volt, úgyhogy 24-én megyünk nagy ebédre az Ő anyukájához (aki egyedül van) és odajönnek a testvérei (és a hugának a kisbabája) is. Aztán 24-én este vacsorára megyünk az én Anyukámhoz, aki a nevelőapukámmal él, és visszük magunkkal Nagymamámat is. Másnap 25-én otthon Karácsonyozunk, de lehet, hogy aznap is átmegyünk egy kicsit férjem Anyukájához, ha szeretné, hogy többet lehessenek együtt az ünnepekkor. 26-án Nagymamámhoz megyünk ebédre, de akkor már jön Anyukám testvére is a feleségével és az összes unokatestvéremmel, ilyenkor vagyunk a legtöbben. Ezen a héten még el szoktunk menni vidékre is, férjem Apukájához és családjához. Igazából nincs ezen vita, három nap a Karácsony, mindenkire jut idő.
2017. nov. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ott ahol egyértlemű a helyzet, a legkönnyebb, mint az egyik válaszolónál, így olvasva ez így a jó. Ahol komplikáltabb a dolog, mert mindkét nagyszülőpáros fontosnak tartja a Szentestét, ott vagy nem mennék egyikhez sem, csak 2., 3. nap. vagy megbeszélném, h egyik évben ide, másik évben oda.

Én fontosnak tartom, h mint szűkebb család is megéljük a szép pillanatokat, ezt nem kirekesztésnek érzem, mert elvégre ott a 25 és a 26 is az ünneplésre, de kell az ilyen jellegű "külön" töltött ünnep is, mert így tud jobban összekovácsolodni az "új" család.

2017. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy 24-én ebédre megyünk anyósomhoz, ott vagyunk kb egész délután (de amúgy a szomszédban lakik), utána vacsorára a nővéremékhez (anyukám már nem él sajnos), ott lesz apu is és ameddig a gyerek bírja, együtt leszünk.

Jövőre lehet, hogy én tartom Szenteste a vacsorát, akkor hozzánk jönnek anyósomék is, meg az én rokonaim is.

2017. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a baba még a pocakban van, de marad minden úgy, ahogy eddig.

Szenteste itthon kettesben, később hármasban. Első nap egyikünk szülei/testvérei, másik nap másikunk szülei/testvérei. Szerencsére egyik család sem ragaszkodik ahhoz, hogy márpedig Szenteste kell összeülni a családnak.

2017. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Az esküvőnk óta mi vagyunk a szűk család, onnantól a 24-e az a miénk volt eddig is, kettesben. Szombatra várom a kislányunkat, természetesen a 24-e az marad ugyanígy, itthon, csak most már hármasban. A 25-ét és a 26-át eddig úgy csináltuk, hogy egyik nap egyik oldal, másik nap másik oldal, mindig mi mentünk. Idén a 3-4 hetes babát nem fogjuk rángatni jobbra-balra, inkább jönnek majd ők 1-2 órára, aztán jövőre reményeim szerint visszaáll a dolog, és marad a 24-e itthon, kiscsalád, 25-e egyik nagyiék, 26-a másik nagyiék. :)
2017. nov. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!