Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtok szép karácsonyi/téli...

Tudtok szép karácsonyi/téli verseket, meséket?

Figyelt kérdés
Még mielőtt valaki írná kerestem és keresek is. De érdekelne, hogy van e nektek vagy a gyereketeknek valami kedvenc! A 14 hónapos kisfiam adventi naptárába mindennap rajzolok valami téli jelképet+egy mese hozzá.

2017. nov. 30. 20:17
 1/7 anonim válasza:
95%

Szia!

Nekem a kedvencem: Andersen - A kis gyufaárus lány. Tudom, hogy szomorú, de örök és gyönyörű. Megfelelően "tálalva" pedig tökéletes egy gyereknek, hogy javítsa a szociális érzékenységét.

2017. nov. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Az én kisterstvéreim nagyon szeretik a Kippkopp karácsonya, Kippkopp a hóban, Annipanni, hull a hó meséket:) Barátságos, aranyos rajzok, jó történet:)
2017. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk egy alig több, mint egyéves gyerek megnézném mennyit fog fel a kis gyufaárus lány meséből. (attól függetlenül, hogy gyönyörű történet, bár nagyobbacska kisgyermeknek meg biztosan nem egy kislány halálra fagyásáról mesélnék mint "kalendáriumi ajándék".....)


Maximuk mondókát keress, a tanulságos mesékhez még kicsi.

2017. nov. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Első, a kis gyufaárus lány miatt féltem nagyon sokáig (hogy kint hagynak a hidegben és nekem is így kell majd élnem). 5 éves voltam, eléggé megmaradt bennem a dolog...

Egy éves gyerek szerintem nem is értené, semmit nem fogna fel belőle.


Kérdező, ilyenkor még nem igazán kötik le őket a mesék, maximum a rövidebbek.

2017. nov. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

:D az én kisfiamat egyáltalán nem érdekli a mese, sőt a mondóka sem. Mikor játszik akkor szoktam neki olvasni, legalább akkor egy helyben marad. Ez az ötlet igazából abból fakad, hogy korábban nem igazán készültünk az ünnepekre. Tavaly meg még nem foglalkozott semmivel, mivel már nagyobb és érdeklődő így igyekszek, hogy szép és meghitt ünnepünk legyen. Ehhez úgy gondolom hozzátartozik a várakozás is. Szóval szeretnék hagyományt teremteni, mint mézeskalács sütés és meseolvasás, még ha nem is érti. Ezeket a meséket szeretném összegyűjteni és beköttetni. Nekem is kisgyermekkoromból van ami úgy megfogott, hogy most is a kedvenceim közé tartozik, igaz nem karácsonyi, sokáig csak a képekre emlékeztem, a szép kifejezésekre és csak akkor fogtam fel mit is jelent, mikor már rég iskolás voltam. Ilyen Az öreg néne őzikéje, a Mirza.

2017. dec. 1. 00:59
 6/7 anonim ***** válasza:

De hagyományt teremteni akkor is tudsz, ha akkor kezded amikor eljött az ideje :) Így olyen erőltetett, hogy nem érti, nem szereti, de anyuka most hagyományt akar és punktum. Miért nem vársz ezzel a hagyománnyal egy évet? Tudom elcsépelt, de az ünnepi hangolódásnak pont az a lényege hogy belülről jöjjön, amikor jól esik, nem az, hogy eddig nem készültünk de most aztán fogunk akàr tetszik akár nem. Így lesz frusztrált a család Karácsonyra.


Szóval ha konkrétan a gyerekedet még érdeklik a mesék és nem érti, várj vele hisz idén még tök felesleges ezzel "nyüstölni". (mintha minden reggel a lábára tennél egy 3 számmal nagyobb cipőt hogy szokja....)

Jövőre már szeretni fogja a mesélést, akkor jó lesz :)

2017. dec. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Első vagyok. Elnézést, félreolvastam, 14 évesnek. Így egyetértek az előttem szólókkal.
2017. dec. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!