Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetne segíteni az...

Hogy lehetne segíteni az elindulást?

Figyelt kérdés
16 hónapos kislányom még nem megy egyedül, 8 hetes kora óta jár gyógytornász hozzá,plusz voltunk Dévény tornán is. A labujjaival nagyon kapaszkodik,igy nem tud normálisan menni. Nem nagyon kaptunk tanácsot,mit csináljak vele. Azt mondták ráér,de én már nagyon szeretném ha elindulna... Jarassegitovel néha megy, és kapaszkodva is. Nemsokára érkezik a tesó,igy keveset tudok vele foglalkozni,mivel hajolni nem bírok 😕
2017. dec. 1. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
sehogy, ne siettesd.
2017. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért kapaszkodik a lábujjaival, mert még nem jó az egyensúlya és/vagy nem elég erős az izomzata. Hagyni kéne mászni, azzal erősödik.
2017. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem kell siettetni,csak a vele egy idős babák,akiket ismerek, már mind megy és nyomasztó hogy ő még nem. Sokan kérdezik elindult már??? 9 hónapos kora óta maszik.
2017. dec. 1. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

18 hónaposan indult el a lányom, van fogalmam róla, hogy miről beszélsz :),

de hidd el, hogy a fejed tetejére is állhatsz, nem fog elindulni addig, míg ő maga teljesen biztosnak nem érzi, és ehhez kell az egyensúly és erő.

(2-es voltam)

Gyógytornán kívül nem tudsz segíteni, gondolom jó pár erősítő gyakorlatot végeztek.

2017. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
A járássegitövel hátráltatod a mozgásfejlödését. Nem mondta a gyógytornász? Amúgy ne siettesd.
2017. dec. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne siettesd, egyáltalán. Nem szabad, hagyd, hogy a saját ütemében fejlődjön. Bár az én lányom 16 hónaposan indult el egyedül, de már amikor 9 hónapos volt, mindenkitől azt hallgattam, hogy az ő fia megy, az ő lánya már mióta megy, stb. Ne zavard ezzel, majd elindul. :)
2017. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ezek annyira egyedi dolgok...A fönököm fia 8 hósan állt fel, rá 2 hétre elindult, az én lányom 7 hósan állt fel és 15 hónaposan indult el... Addig mászott. Ne siettesd, el fog indulni!
2017. dec. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!