Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem volt ez még egy kicsit korai?

Nem volt ez még egy kicsit korai?

Figyelt kérdés

Előkerült a babanaplóm, amit anyám vezetett életem első évében. Anytejet kaptam, naponta 400-500 grammot, később 8 hónapos korom körül 700 grammokat kb.

2 hónapos koromban már kaptam almalét, narancslét, 4 hónapos koromban főzelékeket, gyümölcsöket, tehéntejet, tojást...

7-8 hónaposan más minden nap bilire ültettek (de amúgy csak 2,5 évesen lettem szobatiszta).

Nem voltak kicsit elsietve ezek a dolgok? Vagy túl kevésnek számít ennyi anyatej egy napra, és azért kezdtek ilyen korán etetni mindenféle mással is?

Sajnos megkérdezni már nem tudom tőle, de én most várom az elsőt, és azok alapján, amiket olvastam, ezeket ő nagyon korán kezdte.


2017. dec. 2. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Akkor ez volt a normális. 4 hósan erdemes elkezdeni a hozzatáplálást.
2017. dec. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
De, nagyon korai volt. 6 hós kor előtt indokolatlan siettetni a ht-t.
2017. dec. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Mostani ajánlás szerint 6 hónaposan kell elkezdeni a hozzátáplálást. Én 4 hónaposan kaptam először almát. Anya 10 hónapig szoptatott engem. Mennyiséget nem tud.
2017. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Egészséges lettél? Akkor nem volt korai..(Jöhetnek a 0%-ok..:) Ma más a divat..
2017. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Abban az időben teljesen mások voltak a 'szokások' és nem voltak ennyire megfigyelt tapasztalatok és fejlett sem volt ennyire az orvos tudomány..ennyi féle tápszer sem volt így ha kevés volt a tej vmivel ki kellett egészíteni...majd megfigyelheted, hogy ha szültél pár év múlva mások lesznek az ajánlások, mint akkor...persze elsiették a dolgokat a mai viszonylathoz képest...pl a szobatisztaság, anyum mesélte, hogy már másfél éves korunkra teljesen szobatiszták voltunk a tesóimmal, viszont nekem csak 2,5 évesen lett annyira érett a lányom, de éjszakára még akkor sem...a járást is sietteték...3 hónaposan töltött káposztát ettem, hiába volt tápszer véve csak akkor nyitották ki, ha ment a védőnő/ez 91'-ben volt/...nem tudom őket hibáztatni, hogy így vagy úgy csinálták, akkor ez volt a 'normális' szülők között...főleg, ha a szüleik is beleszóltak...és persze kevésbé volt macerás, mint külön etetni a kicsiket
2017. dec. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Mikor én szültem /4 éve/ még a hozzátáplálás úgy volt, ha tápszeres 4 hónapos kortól, ha anyatejes 6 hós kortól 'kell' elkezdeni..vagy már ez is változott?
2017. dec. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Engem meg konkrétan háromhetes koromtól feles tehéntejjel etettek, mert anyámnak teje nem volt. Ekcémás lettem, más bajom soha nem volt. (Az ekcéma sem biztos, hogy ennek a következménye, full anyatejes, tudományosan nevelt öcsém is allergiás, mindenre fullad, és a felmenőink között is van ilyen bőven.)


Akkor még ez teljesen elfogadott volt, sőt. A mai kor szerint ezért egy anya a pokolban fog elégni, de a többi anyuka minimum karóba húzza.

2017. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én babakoromban ugyanígy volt! :)


Mindig változnak az ajánlások, legutóbb a banánról találták ki hogy káros, holott 10 éve az volt az egyik első adható étel.


A gyerekdokink ezeken ki van akadva (jogosan), hogy évről évre a konferencián folyamatosan új szabályok hangzanak el (30 éve orvos) és egyik évben x gyümölcs adható 5 hónapos kortól, kövi évben csak 2 éves kortól adható. Aztán kövi évben ugyanaz már 8 hónapos kortól adható...tényleg elèg nevetséges. Mintha csak látszat-szabályok lennének hogy bizonygassák, dolgoznak és kutatnak évről évre a "fejesek" akik ezeket módosítgatják.

2017. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!