Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós 1 hónapos babával...

Hasfájós 1 hónapos babával mit csináljak ha semmitől sem nyugszik meg?

Figyelt kérdés

Se a ringatás, se a hordozókendő, kinti séta, porszívó, stb. ő csak sír-sír.

Sokat pukizik, tehát nem "ragad bent".


2017. dec. 2. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran szoptatod/kap tapszert? Fogyasztasz tejtermeket/mikyen tapszert eszik?
2017. dec. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szoptatom, 2-3 óránként.

Néha azt gondolom azért sír, mert éhes maradt (?), olyankor is kivárom a két órát a két etetés kezdete között.


Érdekes, hogy mikor egy ilyen két órás ébrenlevős (sírós) menet után szopik, utána akár 4 óra is eltelik a két etetés kezdete között, közben nyugodtan alszik.

Tejtermékek közül már csak sajtot eszem, plusz amit beletesznek pl. zsömlébe, kenyérbe.

2017. dec. 2. 13:08
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Nalunk keves volt neki a 2-3 ora, sokkal gyakrabban igenyelte. Ket dolog vefolyasolta a hasfajast, az elso, hogy csak kesoi ehsegjelre szoptattam (siras), nem pedig koraira (fejforgatas, nyelvnyujtogatas, bologatas, mintha puszit akarna adni, vagy akar jar meg melle a keze-laba is, keresi a cicit). Ha csak sirasra tettem mellre, akkor nagyon sok levegot nyelt, kapkodva szopizott es sokkal tovabb. Aztan el kezdtem figyelni a korai ehsegjeleket, es igy fel - 1 orankent kerte eleinte, ami aztan idovel ritkult, illetve lerovidult. Nem kirlatoztam semmilyen modon, es igy mar bufizetni sem kellett.


A masik a tejtermek, de nalunk volt mas jel is, pottyos volt az arca, mintha pattanasok lennenek rajta, azt mondtak, igy urulnek az anyai hormonok, de nalunk megis az altalam fogyasztott sajt okozta, illetve ugy altalanossagban a tejtermekek. Mikor nem fogyasztottam, eltuntek a pottyok, melle adtam probiotikumot is, hogy gyorsabban helyrealljon a belfloraja.


En emelle meg hordoztam/hordozom is, mert a fuggoleges pozicio neki sokat segitett, de onmagaban magamra kotni keves volt, utemesen kellett vele rugozni, az nyugtatta meg, en nagyon ajanlom a gimnasztikai labdan pattogast, rengeteget tud segiteni.


Illetve amit csak kesobb fedeztem fel, az a wc/(vagy sterilizalo folyadek mellett a mosdo) feletti kakiltatas. Mikor nyomni kezd, gyorsan pelenka le, a labait felhuzod, alatamasztod a kezeddel, mikozben a hatat a mellkasodnak tamasztod, igy sokkal konnyebben es gyorsabban ki tud joni a kaki es a puki.

2017. dec. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A védőnő és a gyerekorvos is szinte tiltják, hogy 3 óránál gyakrabban szoptassam. Ezért én 2 óránál húztam meg a határt.


Úgy szokott lenni, hogy kb. 20 perc szopizás után beszundít, majd kb. 15-20 perc múlva felriad álmából és olyankor jönnek a pukik. És ha már ki is pukizta magát, akkor sem alszik vissza, csak sír tovább. Ilyenkor nem biztos, hogy jó lenne újra mellre rakni, mert gondolom fáj a hasa és akkor csak még jobban fog fájni később (?).


Probiotikummal most próbálkozunk, tegnap kapott először.

2017. dec. 2. 13:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Miert tiltjak? Te jonak erzed igy?

[link]

2017. dec. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hallgass az ösztöneidre, csináld úgy ahogy jónak érzed. Senki nem ismeri a Te gyerekedet, nem tudhatják mire van szüksége. Egyébként én ilyenkor úgy szoktam fogni, hogy az alkaromra fektettem, tenyerem a pocija alatt volt, a fejecskéje oldalra fordítva. Így mindig megnyugodott ha fájt a pocakja. Próbáld meg hátha segít neked is.
2017. dec. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A gyerekorvos tudományosan elmagyarázta, hogy nagyon rosszat tesz a túl gyakori szoptatás, mert akkor nem tudja megemészteni, amit evett és ettől válik hasfájóssá. Ezt hosszasan magyarázta, de ez volt a lényege.


Saját megfigyelésem meg az, hogy ahogy haladunk előre időben, estére egyre gyakrabban igényli. Ilyenkor szerintem nem is eszik igazán, mert van mérlegünk, lemértem. Így aztán elméletileg nem is fájdulhat meg tőle a hasa, ha csak hobbiból cumizgat.

2017. dec. 3. 08:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez baromság, az én orvosom meg azt mondta a szopások közt eltelt időre, hogy anyatejes baba azt csinál, amit akar!!!
2018. ápr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!