Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos baba nem beszélget,...

11 hónapos baba nem beszélget, nem mond szótagokat. Mennyire kell aggódnom?

Figyelt kérdés
A védőnő hallasvizsgalatra és logopédushoz akar minket küldeni.
2017. dec. 2. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Miért akarsz aggódni ? Ekkora gyerek legfeljebb nyekeg. Hallásvizsgálatra meg nyugodtan elviheted, attól baja nem lesz, a védőnő meg fontoskodhat.
2017. dec. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze hogy aggódom! Első baba,a védőnő már egy hónapja a beszédén rugózik...
2017. dec. 2. 13:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én 22 hónaposom annyit tud, hogy apa mama inni, kutyára mondja hogy vava, macskára hogy nau. Az autót majdnem jól mondja, az anyával most sztrájkol...

A kutya nem foglalkozik vele és nem mondják, hogy baj lenne (2. gyerek, az első sem kapkodta el)

2017. dec. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
11 hónapos babák, nem szoktak beszélgetni, az is ritka, ha egy évesen mondanak pár szót.
2017. dec. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom egy hét mulva lesz 11 honapos. Beszélget a maga nyelvén. De tudatosan értelmes szot nem mond. Sztem minden rendben van vele. A fiam ilyenkor több szot is monditt tudatosan. A fiam lasabb a lányom gyorsabb mozgásfejlődésben. Hidd el semmi baja a babádnak!
2017. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
De dilis védőnőd van...
2017. dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Egy szot sem kell tudni.


Tudod, a logopedus 4 eves kora elott nem foglalkozik vele.

2017. dec. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele hogy nem normális. Viszont olyanokat mond,hogy a logopédus beszédindítást kezdeményez a kisfiamnál játékos módon.

Nem is értem mit kezd egy 11hóssal.

2017. dec. 2. 18:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Enyémek se beszéltek 11 hónaposan. Csak a maguk kis nyelvén.
2017. dec. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom 20 hós,és nem beszél. Csak gagyog. Bababa bibibi mamama mememe ilyeneket. Védőnő elküldött korai fejlesztőbe minket. A gyógypedagógus meg elzavart,hogy majd 4 hónap bölcsi után menjünk vissza....
2017. dec. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!