Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a gyereke egyáltalán nem akart egyedül kanállal enni?

Figyelt kérdés
Ha én kanalazok oké, de ha kezébe adom, akkor játéknak veszi. Ételt sem tudok elé tenni, mert mindent ledobál, max az utolsó falatot eszi meg. 15 hónapos, nem azt várom el hogy elé teszem a zsolnayt és szépen mindent belapátol, de legalább valami hajlandóságot látnék a tanulására. Vagy túl korai, irreális az elvárásom? A két kanalas módszeren rég túl vagyunk, ha valaki ezt javasolná.

2017. dec. 8. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

18 hónaposan kezdte el enni a pudingot kanállal, de azt is úgy eszi hogy mielött beveszi a szájába most 19 hónaposan, lefelé fordítja így még mindig borzasztó maszattal jár, levest ritkán eszünk de azt egyáltalán nem tudja kanállal, többi ételt meg csak kézzel hajlandó.

Enyém nem is hagyja hogy etessem.

Én fiamból kiindulva ráértek, még nem láttam gyereket aki ne tanulná meg, türelem és sok papírtörlő.

2017. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém most kiscsoportosan kezdett el végre normálisan kanalazni. Pedig bölcsis is volt. Szerintem tudott volna, de nem akart, most végre megtáltosodott, hogy ő egyedül. A másik gyerekem már egy évesen egész ügyes volt ebben, ő meg képes volt egy órát is ülni és rám várni, hiába magyaráztam. Szóval: egyszer minden elmúlik :)
2017. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) egyszer egyszer láttam már, hogy képes rá, csak nem érdeklni :)
2017. dec. 8. 14:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam most lett másfél éves, kb 2 hete kezdett egyedül enni. Ő már nem is engedi, hogy etessük, hisztizik, hogy egyedül akar enni :)
2017. dec. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

15 honaposan mit varsz?

A 2,5 evesem nem hajlando egyedul kanallal enni !

Ellenen meg nem lattam felnottet akinek a munkatarsa kanalazza az etelt, nem szabad siettetni.

2017. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém még két évesen sem. Ha nem kanalaztam, akkor csak ült, nézte ahogy eszem és egyre mérgesebben hümmögött. Aztán egyszer bekeményítettem, és elmentem dolgomra. 20 percig csak ült és hümmögött, addigra kihűlt a kaja, megmelegítettem. Nézett rám, az első kanállal beadagoltam neki, aztán letettem a kanalat. Mérges hümmögés, így megint mentem dolgomra. Tíz perc múlva hallom, hogy csörög a kanál a tányéron. Azóta egyedül eszik. :D
2017. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:D utolsón jót nevettem. Köszönöm, azért kérdeztem, hogy irreális-e. Védőnéni szerint már kellene próbálkoznia.
2017. dec. 8. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!