Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá a gyerekem,...

Hogyan vegyem rá a gyerekem, hogy egyen?

Figyelt kérdés

Már mindent kipróbáltam. Semmi se működik. Igény szerint szoptattam mindig, de időről időre megpróbálkoztam drasztikusabban fellépni, de mindig csak egy "én vagyok az erősebb vagy te?" bőgős kikészülős játszma az egész. Legtovább 2 hétig bírtam, ami után végül lebetegedett és szörnyen utáltam magam.

Elmúlt másfél éves és kb. 90%-ban szopis. Gyakran egész nap semmit se hajlandó elfogadni, egész nap éj éjjel szopik.

Úgy érzem, könnyebb lenne sok szempontból, ha nem akarna folyton szopizni. Sajnos nincs segítségem, naphosszat csak ketten vagyunk egymásnak, gondolom, ez se túl jó.

Én már nem tudom, mit próbáljak.

Semmilyen étel semmilyen formában nem kell neki. Ha valami ízlik, másnap már az se kell. Viszont láthatóan érdekli az étel, akar enni. Keresi. Csak épp semmi se jó.

Tejérzékeny, így sajnos a pépek nem jöhetnek szóba. Próbáltam már tápszert is azért... Végül rámromlott az egész.


2017. dec. 8. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szájába veszi de kikötői undorodva/nevetve vagy nem tudja lenyelni? Esetleg a szájába se veszi az ételt?
2017. dec. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kiköpi, nem kikötői természetesen....
2017. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Hát, nehez ügy.

Miket adsz neki enni? Legjobb lenne azt, amit te is eszel, nagyon nagy már, bármit ehet. És ennie is kell, az anyatej már biztosan nem elég neki.

Mennyi a súlya, magassága?

Adj neki kézbe fogható ételeket, zöldségek egyben főzve vagy sütve, sült krumpli, csirkecomb. Valami biztosan ízlik neki.

Vagy gyümölcsök egyben, banán, almaszelet, stb.

A tejpép, tápszer szerintem nem elég, normális étel kell egy ekkora gyereknek, úgyhogy nem baj, hogy az nem adható.


Persze, hogy folyton szopizni akar, hiszen valahogy be kellene vinnie a szervezetébe a megfelelő tápanyag mennyiséget.


A másik, hogy járjatok el otthonról, szórakozzatok. Biztosan van valami babás program felétek, vagy legalább egy szimpatikus anyuka hasonló korú gyerekkel.


Úgy érzem az írásodból, hogy kezdesz belefáradni, besavanyodni. Tegyél ellene!

2017. dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen volt a lányom. 22 hónapos kora körül egyszercsak elkezdett enni. Semmi sem változott, semmit nem csináltam másképp, hirtelen érdekelni kezdte és azóta eszik. 2 éves koráig még szopizott mellette, de teljesen normálisan evett úgy is, bár nem ilyen elefántnyi adagokat, de önmagához képest rengeteget. Kitartás, bármikoe változhat a helyzet. Én tudom, milyen rossz ez, én is kész voltam tőle...
2017. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kínálom abból, amit én eszek. Sokszor a tányéromról érdekli, megnyalja csak. Néha már megy le, de gyakran csak rágja, kiköpi. Sokáig csak rágta, köpte. Gyakran leülünk egymással szemben ugyanazt enni, de neki nem csúszik...

Aztán készítek csak neki is külön. Próbálkozom folyamat.

Mindenféle ételt adok, a tejtermékeket kivéve. Azt csak példának írtam, hogy pépek és tápszer nem jött be.

Próbáltam az állagokat, színeket, helyszíneket, tányérokat, most már lidl-ben autós tányért, bögrét vettem, hátha...

Egyedül a leves jön be, mert folyadék, de sajnos egy krémlevest már nem tud megenni, csak húsleves levét. Ha három nap egymás után próbálom, akkor azt is megunja. Heti 1-2-szer tudom adni.

86 cm, 11 és fél kg. Extra mozgékony. Még nem állt le teljesen a hízása.

2017. dec. 8. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekorvossal megbeszélted? Lehet, hogy már rég vashiányos vérszegény, ha csak anyatejet eszik. Ha pedig vérszegény, akkor nem is lesz étvágya.
2017. dec. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
15 hósan mondtam neki. Ilyet ő nem mondott nekem.
2017. dec. 8. 18:04
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Mintha a lányomról írnál :)

Én 1,5 éves korában untam meg ezt az állandó szoptatást. Amikor kérte volna mondtam neki, hogy a cici üres és most töltődik estére. Nem gondoltam volna, de egyből elfogadta (alváskor még szopik). Ettől függetlenül nem eszik többet, sőt ő kb. fél éve húst sem hajlandó enni. Most 2 éves. 2 hete beteg volt, magas lázzal. Azután elkezdtem adni neki a Cebion 2x Multit. Hogy ennek köszönhető nem tudom, de mintha egy kicsit többet evett volna a napokban. És újra eszik halat. Neki tojásfehérje érzékenysége van. 10 hónapig tejfehérje miatt is diétáztunk, így a tejtermékeket nem nagyon fogadja el, egyedül a sajtot. Amiket szivesebben eszik: sült krumpli, sült hal, rizs, kenyér(pirítva is), sokféle gyümölcs, répa, borsó, kukorica, uborka, paradicsomot nagyon szereti, tökmag, mandula.

2017. dec. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!