Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erre hogyan lehet értelmesen...

Erre hogyan lehet értelmesen reagálni?

Figyelt kérdés

Rengeteg általam intelligensnek tartott ember közli velem hogy a fiú gyermek többet ér mint a kislány, meg elsőre fiút kell csinálni, az a férfi, stb

Persze lányom van. Tényleg ötletem sincs erre hogyan lehet értelmesen reagálni. És nem viccből mondják, hanem teljesen komolyan.

Szeretném rövidre zárni mert a lányom nem nőhet fel abban hogy azt mondják rá hogy kevesebbet ér, de mindenkivel összeveszni se lehet. Ezt közeli ismősök(férjem kollegaja) anyós, sógor, ilyen személyek mondják, nem idegenek.


2017. dec. 9. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Primitív emberek társaságát kerülni kell akkor is, ha rokon. Ezek nem intelligensek. Elvesznek belőled, nem hozzádadnak.
2017. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Azt hittem, ez a középkori felfogás kimúlt már :(

Kerülni kell őket. Reagálni nem kell, annál inkább nyomja a baromságot.

2017. dec. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

"a fiú gyermek többet ér mint a kislány"

Nem kell reagálni sehogy. Esetleg meg lehet jegyezni,vannak furcsaságok, pl az Ön anyja kevesebbet ért egy vízilónál.

2017. dec. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alain Delon ***** válasza:
76%
Nyugodtan vesszél velük össze.
2017. dec. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is beszóltak, mondjuk nekem fiaim vannak. De megkèrdeztèk, hogy gyerek lesz-e vagy lány? Mondtam, hogy kisfiú. Ezt egy három lányos apa mondta... Majd visszakèrdeztem hirtelen felindulásból, hogy akkor ezek szerint neki nincsen gyereke?? Akkor meg csak nèzett, nem tudott rá mit mondani.

Nem èrtem mièrt kell sèrtegetni egy kisgyereket, főleg mikor nők szájából hallom ezt a fiú gyerek az atyaúristen tèmát...Szánalmas.

2017. dec. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két fiam van. Amikor a kicsivel voltam kismama, kérdezgette mindenki, hogy fiú/lány, mondtam, hogy kisfiú, erre a kérdezők 90%-ától vagy a "na nem baj, hátha a harmadik lány lesz" vagy "nem baj, a lényeg, hogy egészséges" vagy a "na nem baj, hoznak majd ők nekem lányt" hallgattam. Eleinte annyira bántott, hogy meg se született még, de már lenézik, aztán igyekeztem nem felidegesíteni magamat, és csak annyit kérdeztem, hogy "ki mondta egy szóval is, hogy baj".
2017. dec. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

És mit mond ezekre a te férjed?

Hisz, ha jól értem, csupa-csupa olyan ember teszi a megjegyzést, aki a férjedhez kötődik (a sógor nem biztos, de az anyós meg a férjed kollégája mindenképp).

Nos, szerintem a férjednek kéne őket helyretennie, hogy ő a kislányát is ugyanúgy szereti, ugyanolyan értékes embernek tartja, mintha fia lenne.

Anyósnak egyébként nyugodtan mondhatod, hogy reklamáljon a fiánál, mert az apa kromoszómái (X vagy Y) döntik el az utód nemét.

2017. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom is így gondolja, én nem foglalkozom vele.

Amióta lányunk született csak azt várja, hogy lesz-e testvére,hátha lesz fiú. Egyik barátnőm harmadik gyerekével terhes, szóba került, erre megjegyezte, hogy biztos, hogy végre fiuk legyen a két lány után. Szülésem után megjegyezte, hogy ő azt hitte fiú lesz...

Tényleg ne foglalkozz velük, az ilyet úgyse tudod meggyőzni, hiszen ő szentül hiszi, hogy a fiú többet ér. Általában anyósoknál van így, ők megtették a magukét.

2017. dec. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én Férjem azt szokta mondani, hogy "a fiúk fiút csinálnak, a férfiak meg lányt":). Amúgy nekem is lányom és azért is örülök, mert nagy általánosságban a lány hozza be a nagycsaládba a fiút, Ő szül gyereket, a lányos szülők sokszor nagyobb szerepet kapnak, legalábbis az én ismeretségi körömben, de persze lehet butaságot írok.
2017. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!