Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezért elvinnétek ma a dokihoz?

Ezért elvinnétek ma a dokihoz?

Figyelt kérdés

Hét hónapos a kisfiam. Egy hete kezdődött nála orrfolyás, elvétve köhécselés, majd péntek d.utántól elvétve hörgés. Ezzel nem láttam szükségét dokihoz rohangálni, de ma reggelre már zöldes-sárga lett az orrváladék, minimálisan több, de váladékos a köhögése, és néha sípoló hang jön a mellkasából.

Mivel úgy tűnik, hogy a mezei nátha fordul valamibe át, tuti dokihoz kell vinnem, de a sípolás, meg zöld orrváladék miatt vigyem ma? Plusz a sima rendelésen most az influ miatt rengeteg gyerek van és tartok oda bevinni, hogy nehogy többel kössük be.

Ti vinnétek ma ügyeletre, vagy holnap sima rendelésre a sok beteg közé?



2017. dec. 10. 06:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Szívnám az orrát orrszívóval és holnap vinném az orvoshoz. Nálunk az ügyelet kb semmit se ér ilyen esetben, hiába nem kis településről van szó. Időpontot nem tudsz kérni a gyerekorvoshoz? Akkor csa 5-10 percet kellene várni.
2017. dec. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Orrszívás, annyi folyadék amennyi csak lehet és holnap orvos. Ügyeletre ilyennel nem érdemes menni (hacsak nincs mellé 40 fokos láza ami nem megy le). De mivel ilyet nem írtál, elég a háziorvos hétfőn. Számíts rá, hogy az orrváladék miatt előfordulhat enyhébb hasmenés is.
2017. dec. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%
Ja és ha a köhögés átmenne ugatás szerű köhögésbe, akkor viszont érdemes lehet elmenni ma is a dokihoz.
2017. dec. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%
1 hete tartó betegség nem az ügyeletre tartozik, kibírtok még egy napot. Az ügyeleten sincs egyébként kevesebb gyerek, mint a sima rendelésen. Az meg remélem meg se fordul a fejedben, hogy az egészséges rendelésre viszed majd betegen, csakhogy ti ne kapjatok el semmit pluszban, de azt letojva, ki kap tőletek el valamit.
2017. dec. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%

Nem vinném, csak ha belázasodik.

Sajnos ez a nagyobb fiaimnál rendszeres jelenség, bölcsi ovi nem tesz jót, de a köptetőn kívül szteroidos antibiotikumos orrcseppet adnak csak ilyenekre.

Ha rámegy a fülére, vagy befullad azt észre fogod venni.

Írták, tengervizes orrspré, sok orrszívás és folyadék szerintem is.

2017. dec. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nem lázas hála ég.

Időpontot nálunk csak úgy lehet kérni, hogy a következő munkanapra, szóval az kedd lenne.

Alap esetben én se gondoltam volna az ügyeletre, csak a járványok miatt jutott eszembe, ügyeleten nálunk nincs azért annyi beteg, de igazatok van, nem viszem még ma,csak max ha rosszabbodna.

Neked 4-es meg köszi a jóindulatot. Írtam, hogy hétvégére, leginkább mára jutott oda, hogy dokira gondoltam, azt meg hogy lennék olyan tróger, hogy egészséges rendelésre vinném, letojva mindenki mást, kikérem magamnak, nem tudom ezt miből feltételezted.

A többieknek köszönöm még egyszer.

2017. dec. 10. 08:02
 7/21 anonim ***** válasza:
37%

Hétfőn vinnem az orvoshoz. Ha időpontot már nem kapsz, akkor Max kivarod a sorodat. Vagy elsőnek, vagy utolsónak próbálj értekezni és már meg is van oldva.

Az ügyelet hirtelen kialakulását súlyos problémák esetére van, nem arra, hogy idohiany, vagy hasonló okossagok miatt használják. Magyarországon is be kellene vezetni azt, ami pl Hollandiában van: mehetsz az ügyeletre, de ha ők nélkül vetted igénybe, tehát pl a te eseted ilyen, hiszen nem hirtlen fellépés probléma, hanem egy hete fenn áll, fizethet érte, nem is keveset.

2017. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ha én sípolnék, nyilván nem érdekelne, eszembe se jutna doki, amúgy is szökőévben egyszer megyek, csak ha már nagyon muszáj, nem vagyok notorikus dokihoz járó, de most a 7 hónapos gyerekemről van szó, akinél megijesztett, hogy sípol a tüdeje körül, de gondoltam megkérdezem a tapasztaltabb anyukákat,mivel nekem első baba.

Ha meg fizetnem kellene érte? Hát kifizetném.

2017. dec. 10. 08:47
 9/21 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, ilyen pici babát már a köhécseléssel el kellett volna vinni az orvoshoz. Ha rosszabbodik a köhögése és a sípolás, hörgés, akkor vidd be ma az ügyeletre.
2017. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%
Elvinnem, ha sipol, es nem varnek..
2017. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!