Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lyukasztják ki a babák...

Miért lyukasztják ki a babák fülét?

Figyelt kérdés

2017. dec. 12. 01:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Értelemszerűen csak a lánybabáknak lyukasztják ki. És azért, mert a kislányoknál erre előbb vagy utóbb úgyis sor kerülne, hogy tudjanak fülbevalót hordani. Akkor viszont jobb minél hamarabb túlesni rajta. Sok helyen már az újszülött lánybabáknak kilyukasztják, mert olyankor még a fájdalmat sem érzi annyira a pici, illetve nem fogja fel egyáltalán, mi történik, nem rémül meg tőle, mígy egy idősebb gyerek vagy baba már igen.
2017. dec. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Mert a szulo úgy dönt, hogy a gyereke fülbevalót akár hordani. Én nem lyukasztattam ki anno a lányom fülét, úgy voltam vele, ha akarja, majd késöbb megcsinaltatjuk. 14 éves, nincs lyuk a fülében
2017. dec. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Sosem tennék ilyet egy kisbabával. Szerencsétlen pára. Nem kötelező ékszert aggatni a gyerekre, pláne nem olyan kicsire. Majd ha úgy dönt akkor bármikor ki lehet lyukasztani neki, de csak azért, hogy a hülye szülő ráerőltesse az ökörségét... ezt elég debil dolognak tartom.
2017. dec. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%

Mi az, hogy értelemszerűen csak a lánybabáknak? A fiúknak miért nem lyukasztják ki a fülét? Ők nem hordhatnak fülbevalót?

Vicc az egész téma, mindenkinek el kell döntenie, hogy van-e joga örökre módosítani a gyereke testét. Szerintem nincs, úgyhogy az én lányomnak nincs kilyukasztva.

2017. dec. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"És azért, mert a kislányoknál erre előbb vagy utóbb úgyis sor kerülne, hogy tudjanak fülbevalót hordani."

20 éves nő vagyok, és nincs fülbevalóm.

2017. dec. 12. 10:36
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem jobb kicsi korban letudni, amikor még vékonyabb a fülcimpa, mert sokkal hamarabb gyógyul.


Nyilván le lehet élni egy életet fülbevaló nélkül, de a lányok/nők nagy része szereti ezt az ékszert.


Nekem kiskoromban nem lövették ki a fülemet, mert "sajnáltak", nem akarták a szüleim, hogy szenvedjek, így 12 évesen lövettem ki a fülem. Pokoli volt, nagyjából 2 hétig akkorára volt dagadva mindkét fülcimpám, mint 1-1 megtermett babszem, pedig rendesen ápoltam. Valószínűleg nem lett volna ez, ha kiskoromban túlesek rajta.

2017. dec. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor a te füleddel volt a baj, mert nekem 15 évesen lukasztották ki a fülemet, és semmi probléma nem volt vele, pláne nem olyan, amiket felsoroltál. Baba korodban is ezt történt volna a füleddel. (Utána hagytam beforrni, ezért nincs jelenleg)
2017. dec. 12. 12:32
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudtam, hogy egy jós tette fel a kérdést, én azért így semmire nem merném kijelenteni, hogy xy történt volna...


Mellesleg ha ilyen sziklaszilárd elképzelésed van a témáról, akkor mégis miért tetted fel a kérdést?

(ne válaszolj, költői..)

2017. dec. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Ez megint milyen kérdés? Mindenki tudja, hogy miért lyukasztják ki egy kisbaba fülét. A téma meg már lerágott csont, csak veszekedést kezdeményez, kár fitogtatni... Van aki kilyukasztatja van aki nem... Te a kéket szereted, én a rózsaszínt. Te kutyát tartasz én macskát és még sorolhatnám...
2017. dec. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Talán mert érdekelt más emberek véleménye?
2017. dec. 12. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!