Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 honaposnak milyen reggelit...

14 honaposnak milyen reggelit adtok? Nekem alig eszik valamit. Miket mond, jatszik. Fius anyukak mikor kezdtetek el a bilizest es hogyan?

Figyelt kérdés
14 honapos a fiam.Reggelire mar sokmindent probaltam de egyiket sem eszi.Nem szereti:joghurt,gyumolcs,gyumolcs pep,kenyer,kifli,tojas....A tejpepet szereti azt megenne barmikor.Kissebb koraban a kenyerdarabokat is megette szivesen de most barmilyen formaban meglatja eltolja a tanyert.A sajt darabokat szereti meg.De minden nap ugyanaz van.Nem tudom neki valtoztatni!Probalkozok ujra es ujra joghurtal.tojassal de 10-bol 1 alkalommal esetleg megeszi de a tobbi 9 alkalommal kidobom vagy a parom eszi meg.Valami tanacs?Reggeli utan szokott lenni tejcsi vagy kakao azt mindig megissza.Jo sulyban van sem kover sem sovany.Nekem meg semmit sem mond vagy kot valakihez sem mutogat.Regen mutogatott merre akar menni vagy mit szeretne de abbahagyta.Brummog,dede,mama,baba ilyeneket mond es visit hangosan es tapsol,ugral ha valami tetszik neki.Ebednel jobban megeszi a dolgokat bar nemreg kezdett el jol enni mert eddig jottek a fogak es nem szeretett ragni.most jon a 15. foga.A tejcsit szereti az johet barmikor.A kanalat probalom neki mutatni ,hogy beleteszem a falatot o pedig bekapja.De mint fiu annyira nem erdekli.A lanyom sokkal fogekonyabb volt ezekre de mint fiu nagyon lusti bar aktiv.Megy,ugral,maszik mindenfele.A csavarok,kapcsolok jobban erdeklik mint az hogy hol van anya,vagy az auto...Mivel a lanyom 18 honapos kora elott kezdte a bilizest de fiuknal nem tudom hogy megy.Allva vagy ulve tanitjatok eloszor pisilni.Bar latom nalla ez is odebb lesz csak kerdezem hogy ti hogy szoktatok.Elolre is koszi ha irtok!
2017. dec. 13. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Szia. Fiamnál 22 hónaposan kezdtük a bilizést, ülve pisiltattuk, 26 hónaposan lett egyik napról a másikra szobatiszta.

Ennyi idősen vajas kenyeret, sajtot, uborkát, sonkát reggelizett de a reggeli tápszer után kb 1.5 órával, reggeli után csak vizet ivott. Lányom amíg tápszeres volt alig evett mert tudta, hogy sokkal finomabbat ihat a vajaskenyerek után, így azt nem ette. Amikor elhagyta a tápszert már evett is rendesen. Szerintem cseréld fel, ébredés után jöhet a kakaó majd ha utána megéhezik jöhet a reggeli (nálunk a mai napig így van, 3 és 4.5 évesek), szerintem így megfogja enni. Gyümölcspüré (bébiétel) gabona péppel elkeverve, zabkása, virsli falatok most hirtelen még ezek jutottak eszembe.

Fiam ennyi idősen talán pár szót mondott: papa, apa, kuka és halandzsa nyelven a kamiont, az enni-innit. Lányom ennyi idősen sokkal több szót mondott.

2017. dec. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is először ébredés után tejitalt kap, aztán 1-1,5 óra múlva reggeli (inkább tízórai.) Mikor mit, vajas kenyér, szendvics, babapiskóta, sajt.
2017. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom!Nekem meg mindig felkel 5-6 ora kozott akkor iszik tejet csak ugy alszik vissza es fel 10-10 korul szokott tizoraizni.Iyenkor probalkozom a kenyerrel...de ha a vegen nem adnek tejet akkor o ellene 2 falat kenyerrel es 4-5 kis darabka sajttal mondjuk.Kivancsi leszek mikor lesz szamara erdekesebb a beszed mint a jatek,szereles...:-)
2017. dec. 13. 15:08
 4/7 anonim ***** válasza:

14 hosan azt mondta hogy nem, anya, cszzzzz (cica), mama, baba. De az anya-baba-mamat csak ugy mondogatta, nem tudatosan szemelyekre.

A reggeli tapszert elutasitja, a jo vanilias izu gyerekitalt is. Enyem is mindog ugyanazt eszi kb (reggelire): sajt, kenyer, kefirbe martotz kenyer, joghurt, puding kremturo. Tesztat, hust, halat brokkolit megeszi, de van h alig eszik egesz nap barmi szilard kajaval taplalom.

Bilit csak sokkal kesobb akarom kezdeni h ne lefyen annyi kudarc elmenye.

2017. dec. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
(Bocsi az elirasokert tul gyorsan potyogtem telefonrol)
2017. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont ma 14 hónapos az én fiam is. Nekünk tejitallal indul a nap, nem sokat iszik másfél dl t. Aztán rá 1 óra kettő reggeli. Ez ált.zabpehely almával van h kis fahéjjal ízesítem. Botmixerrel pépesre az egész. Reggelire mindig pépesítem egyszerűbb. Napközben nem pépes semmi. Azt eszi ebédre amit főzök. Ha nem ízlik neki akkor kap mást. Kenyeret sajtot igazából mindent megeszik. Nekem mondjuk ebben szerencsém van bár kevesebbet eszik mint régebben. Nem is hízik annyit. Nekem se mond túl sok szót inkább halandzsázik. Nem siettetem mert megérteti magát. Őt se nagyon kötik le a játékok inkább a használati tárgyak apa csavarozókészlete szóval minden fiús dolog. Sztem ne aggódd túl a dolgot és ne hasonlítgasd a lányodhoz mert felesleges. Ő egy teljesen más személyiség.
2017. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Reggelire nekem ilyen korban főképp kenyeret, sajtot, joghurtot, zöldséget (pl. paprika) evett. Ő a tejpépet nem ette meg soha, sőt a tejet sem itta meg.

Nyugodtan eheti reggelire mindig a tejpépet, ha az nem cukrozott, és sajt darabokat is. Nem baj, ha egy ideig minden nap ugyanazt reggelizi, amennyiben az megfelelő neki.

Érdemes vele együtt reggelizned, tegyél ki a tányérodra mindig neki való ételeket, amiket te eszel. Előbb-utóbb ő is kíváncsi lesz, de ha nem, akkor is néha megkínálhatod ezzel-azzal a tiédből.

Kakaóval csínján, mert cukros, nem tesz jót, étvágyát is elveszi. Inkább sima tej.

Az én fiam 18 hónapos koráig meg se mukkant, csak mutogatott, és annyit mondott hozzá, hogy ööö. Utána viszont rövid mondatokban kezdett el beszélni.

Szobatiszta elég későn lett, nem siettem. 2 éves kora után. Bilije persze volt már, de látszott, hogy még nem érett erre.

Eleinte ülve pisilni érdemes tanítani.

2017. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!