Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két éves kisfiam fájalja a...

Két éves kisfiam fájalja a kukiját. Húgyúti fertőzés?

Figyelt kérdés

A következő előzményekkel rendelkezünk.

Szeptember óta nagyon sokszor volt beteg (torokfájás, orrfolyás, köhögés) és az orvos mindahányszor antibiotikumot írt fel, persze komolyabb vizsgálatok nélkül. Ez 6x antibiotikumos kúrát jelent, amiből kettőt nem adtam be.

Egy hete belázasodott, nagyon magasra szökött a láza, levert, étvágytalan volt. Elvittem orvoshoz, torokgyulladás, antibiotikum.

Saját felelősségre nem adtam be az antibiotikumot, csak a gyulladásgátlót és a fájdalomcsillapítót. Tegnap este el kezdte fájlalni a kukiját, pisil egyenlőre rendesen, de az is fáj neki.

Mindehhez hozzátartozik, hogy van egy enyhe fitymaszűkülete.


Ráhúzódott a torokgyulladás? Vagy a fitymaszűkület miatt alakult ki? Esetleg a sok antibiotikumos kúra miatt?


Beültettem kamillás vízbe és tőzegáfonyát is vettem.


Honap vigyem ügyeletre?


2017. dec. 15. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Lehet húgyúti fertőzése, igen.

Viszont hogy gondolod, hogy nem adod be az antibiotikumot? Szerinted miért olyan sokat beteg és tér vissza nála? Talán pont azért, mert nem adod be neki a gyógyszert.

Add be neki az antibiotikumot, adj neki mellé probiotikumot, ha pedig nem szed antibiotikumot, adj neki ezerrel multivitamint. Közösségbe pedig ne vidd egy darabig, illetve beteg emberek közé. Akkor lesz ideje felerősödni és nem esik vissza majd.

És sürgősen vidd el orvoshoz, akár az ügyeletre, ott tudnak neki vizeletvizsgálatot csinálni, mert ha húgyúti fertőzés, mellesleg amiatt is lehet lázas, lehet az is húzódik már nála egy ideje, akkor viszont KELL az antibiotikum.

Illetve ha ennyire nem bízol az orvosban, akkor válts másikra.

2017. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát, 3 hónap alatt 7 antibiotikumos kúrát rendeltek, mindig ugyanazt. Ebből kétszer nem adtam be. Egyszer, egy ügyeleten dolgozó orvos javaslatára. Most pedig magamtól.
2017. dec. 15. 17:17
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Betadine oldatot vegyél (persze csak ha nem jódérzékeny) és abból tegyél a fürdővizébe (persze ne nyakig érjen a fürdővíz, hanem csak annyi vízben csücsüljön, amennyi ülve ellepi a kukiját). A Betadine kenőcs változata is csodákra képes. A kisfiam is így járt, a háziorvos félrekezelésének köszönhetően kórházba is került miatta, ahol nagyon egyszerűen és hamar kikezelték: a fütyijét naponta kétszer átöblítették Betadinos oldattal (egy fecskendő segítségével juttatták be a bőr alá a folyadékot). Itthon még pár napig kellett a fürdővizébe is tenni. Azonban, ha bedagadna neki és nehezen tudna pisilni, akkor ajánlott megmutatni dokinak!
2017. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Mielőtt bárki tanácsára otthon kezelnéd a fiadat, tényleg fordulj orvoshoz a fiaddal! Ugyanis ha húgyúti fertőzés, azon a Betadine nem fog segíteni.

És most nem bántani akarom a másik válaszolót, lehet, hogy náluk ez volt a gond, de nyilván az orvos állapította meg, hogy mi baja van a gyereknek és hogy ezt kell adni.

És tényleg, ha nem érzed jónak a jelenlegi gyerekorvosotokat, akkor cseréljétek le.

2017. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Hát mivel nem vitted neki végig az antibiotikumos kúrát, jó eséllyel immúnis lett erre a fajtára, és jó eséllyel ez miatt fájlalja most a kukiját is.


Antibiotikumot MINDIG végig kell szedni, különben többet árt mint használ.

2017. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Elnézést, ismét elmondanám, hogy az 7-szer rendelt antibiotikumos kúrák majdnem mindegyikét végigvittem probiotikummal együtt. Ez alól két kivétel volt. Egyszer elvittem ügyeletre, ahol az orvos felülbírálta a háziorvosunk és azt mondta, hogy egy ideig ne adjam be az antibiotikumot. Most is konzutáltunk távol élő gyerekorvossal. Tényleg úgy gondoljátok, hogy normális 3 hónap alatt 7-szer 1 hétig vagy 10 napig tartó antibiotikumos kúrát adni? Ez ugye a végtelenségig folytatódhatna, mondjuk úgy, hogy 1 hét tiszta, 2 hét antibiotikum...
2017. dec. 15. 17:55
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Keress egy normális gyerek orvost ehelyett.
2017. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Ugyan én nő vagyok, de én magamnak hugyúti fertőzésre urogint használok. Nem tudom, hogy gyerekeknek/férfiaknak szabad e, de nem kell hozzá recept, és már másnap hat. Az ízét is szeretem.


Háziorvost pedig váltanék a helyedben.

2017. dec. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Az is lehet, hogy "csak" begyulladt, az én egyik fiamnak többször előfordult - miután a gyerekorvos felhúzta :/ még vagy egy évig párhavonta - , olyankor kenőcsöt kapott rá, de néha az is elég volt, hogy gyakrabban mostuk. Persze fitymaszűkülettel ezt nem tudom, miképp lehet kivitelezni.
2017. dec. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Voltunk az ügyeleten, ami hororra sikeredett. A fiamnak 40 percig próbáltak vénát találni, négyen fogtuk le, 12x szúrták meg, míg végül a talpában találtak. Sokkot kapott.

A véreredmények rosszak, s talán valami zörej is hallatszik a tüdején, de diagnózis nincs. Vizeletet több próbálkozás után sem sikerült a zacskóba üríteni, persze mire hazajöttünk, tele volt a zacskó. Szép tiszta a vizelet, egyenlőre.

Kapott ismét antibiotikumot, ugyanazt. Amoxicilin.

Hétfőn küldőpapírral vizsgálatokra kell mennünk ismét.

2017. dec. 15. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!