Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hazaköltöznétek így kisbabával...

Hazaköltöznétek így kisbabával/terhesen? Jogosan sértődött meg szerintetek?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk a barátommal. A szüleink 200 km-re laknak, ami kocsival még akkor is 2 óra, ha nem mindenhol tartjuk be a sebesség korlátozást.

19 hetes vagyok és pénteken, meg tegnap itt volt nálunk anyukám. Felhozta, hogy szerinte az lenne a legjobb, ha hazaköltöznénk, legalább addig, amíg a lányunk el nem kezdi az óvodát... Mert hogy tudnának segíteni, ott van az a hatalmas ház és nem lenne az, hogy órákat kéne utaznia, hogy unokázzon. Viszont nekünk eszünkben sincs költözni. A barátomat ide köti a munkája, én is szeretném folytatni majd az egyetemet. Nem albérletben élünk, az ő lakása ki van adva és az enyémben lakunk. Nem egy kis lyuk, három szobás, plusz a konyha és az étkező, valamint a fürdő és egy nagyobb terasz. Jó környéken is van, minden a közelben. Itt vannak a barátnőim is, többnek szintén van már babája, kisgyereke, így nem is az lenne, hogy egyedül vagyok a babával és soha semmi társaságom.


Otthon meg semmi nincsen, egy csendes kisváros. A barátaink havonta, két havonta járnak haza, semmilyen program nincs soha. Nyáron van nagyobb élet, mikor mennek a turisták, de ahogy jön az ősz, tél, mintha megállna az élet...


Plusz ugye ott nem is lenne külön lakásunk, hanem anya azt akarja, hogy költözzünk hozzájuk. Én pedig ezt nagyon nem szeretném, tuti folyamatosan lennének a viták, hogy mit miért csinálok, hová megyünk.


Finoman próbáltam hárítani, de teljesen felkapta a vizet, hogy nekem aztán semmi sem jó és ő csak segíteni szeretne, meg hogy sosem gondolta, hogy én Budapesten képzelem el az életemet, azt hitte, hogy csak 3-4 évet leszek itt és utána hazaköltözöm.


2017. dec. 17. 11:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Anyukádnak el kellene magyarázni, hogy felnôtt emberek vagytok, saját élettel, saját akarattal. De megválaszoltad a saját kérdésed, így nem is is tudom, miért tetted fel. Persze, hogy nem költöznék.
2017. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Biztos, hogy nem költöznék a szülőkhöz!

Felnőtt emberek vagytok, saját családotok lesz!

Anyukád meg majd megbékél.

2017. dec. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert ma együtt reggeliztem (sütiztem) két barátnőmmel, és ők az anyámnak adtak igazat.

Én pedig kezdeg elbizonytalanodni, hogy talán mégis jobb lenne, ha legalább az első évben ott laknánk.

2017. dec. 17. 11:38
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Én is a Ti pártotokon állok. Már eleve Budapesten éltetek, akkor miért lenne most ez másabb?

Tény, hogy jól jön a segítség, de rengeteg egyetemista vállal gyereket úgy, hogy nem kell szülőkhöz költözniük.

A sztori igazából csak anyukád kényelmére vonatkozik, hogy közelebb szeretné tudni az unokáját. Ezt meg lehet érteni.

2017. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Csak a szüleid miatt kellene költözni h többet lássák az unokát?eszem ágában nem lenne!hisz ha már megvan a saját életetek meg jól érzitek magatok akkor felesleges!

Nővérének is Budapesten élnek és senkinek nem fordult meg a fejében h azert mert gyermeket vállalták (azóta 2 van) haza költözzenek a szüleimhez!meg lehet oldani mindent!

Álljatok ki magatokert és ne foglalkozz mással,ha ti úgy gondoljátok h maradtok(nekem is ez lenne a "döntésem") akkor nincs miről beszélni.eleve nekem ez nem is lenne kérdés hanem egyértelmű h ott élek tovább ahol ediig még ha jön a gyerek akkor is

2017. dec. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
Külön család vagytok. Miért kéne hazamennetek.
2017. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

Budapesten élünk, minden rokon tőlünk 200 km-re van. Eszembe se jutna hazaköltözni. Tök értelmetlen, max akkor lenne jó, ha el akarnám üldözni magam mellől a férjemet. Jó munkánk van itt, sok programot lehet csinálni, sok a lehetőség a gyereknek is. Most három hónapos a babám, anyukám és anyósom is simán fel tudnak jönni, vonattal 2 és fél óra. Még a BKV-t is használják.


Ha odaköltöztök, az idegeidre megy, ez a feszültség pedig majd a gyereken csattan meg a párodon. Ér ennyit anyukád sértődöttsége? Eljött az a pont, amikor felnőttként, leendő anyaként kell viselkedned, és meg kell mondanod anyukádnak, hogy nagyon tiszteled őt meg minden, de most úgy lesz, ahogy te szeretnéd. Örökké úgysem haragszik majd emiatt.

2017. dec. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes anyukád van. Uez a szitu nalunk. Anyu örülne ha közelebb lennénk, de valszleg ket kezzel tiltakozna h egy lakásba/ hazba koltozzunk vele. :) eszem agaban sincs nekem sem hazamenni...


Jar hozzánk unokazni. Mi meg neha "haza" ha van idonk.

2017. dec. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%
A családom és barátaim 1200km-re élnek tőlünk,na nekem aztán tényleg nincs segítségem,csak amikor a 73 éves anyám 12órát utazik hogy velünk lehessen,3 gyerekem van,a kicsi 4honapos.Soha meg nem fordult a fejemben hogy haza menjek
2017. dec. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Valószínűleg azért is gondolta, hogy én is benne lennék, mert csak nyár óta élünk együtt a barátommal, 2-3 hetente hazamegyünk 3-4 napra és még én sem igazi családként gondolok magunkra.
2017. dec. 17. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!