Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dackorszakot terhesen hogy...

Dackorszakot terhesen hogy lehet átvészelni? Mire számítsunk, ha megszületik a pici? Rosszabb lesz?

Figyelt kérdés

27 hetes terhes vagyok, a lányunk másfél éves.

Sosem volt problémás baba, nem sírt sokat, hamar átaludta az éjszakákat is. Viszont egy ideje nagyon akaratos... Hisztizik, sír azonnal, levágja magát a földre és ismételgeti, hogy "nem, nem, nem", ha valamit kérek tőle.

Pénteken pl. elmentünk ajándékokat venni, mikor jöttünk ki az egyik boltból, meglátott egy csillogós cipőt és mindenképpen felakarta venni (felnőtt méret volt amúgy). Mondtam, hogy majd legközelebb, most mennünk kell, vár a nagyi, sütizünk majd. De kezdődött a hiszti, a végére már levette a cipőit, eldobálta őket a sapkájával együtt. Viszont ez korántsem mindennapos szerencsére, csak azért nehezen viselem... Utána viszont jön, átölel, hozza a játékokat, vagy engem húz oda hozzájuk.


Nem vagyok idős, 22 éves vagyok, de ezek a hisztik olyanok, mintha éveket öregítenének rajtam. Félek, hogyha megszületik a baba, csak rosszabb lesz minden.


Hogy éljük túl? Mi a legjobb módszer, ha látom, hogy kezd bepörögni?

Van, aki arra esküszik, hogy csináljak úgy, mintha észre sem venném, akár hagyjam ott, ahol van. Más azt mondja, hogy ilyenkor öleljem, beszéljek hozzá, a harmadik vélemény pedig az, hogy kezdjem el én is utánozni a hisztijét...


2017. dec. 18. 16:46
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Nálunk az ignorálás jött be, nagyon gyorsan rájöttek, hogy hisztivel semmit nem érnek el, de gondolom ez is egyéni. Az utánzást nem javaslom, egyrészt a gyerek minta alapján tanul, másrészt csúfolkodunk a gyerekkel. Én a gyereknevelésben is tartom azt a régi bölcsességet, miszerint “Ne tedd másokkal azt, amit nem akarod, hogy veled tegyenek.”
2017. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
38%
* ne csúfolkodjunk
2017. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismerős a hiszti, bár nem ennyire durván mint nálatok. Én úgy próbálom kezelni h rászólok nincs hiszti (ált.amikor nem kaphat meg valamit) aztán próbálom eletelni a figyelmét, mindeközben én higgadt maradok. Ha az elterelés nem működik akkor felveszem és megnyugtatom. Biztos nehéz lesz ha megszületik a kicsi, nekem 1 gyerekem van szóval ehhez nem tudok hozzászólni. Kitartás!
2017. dec. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még csak most jön a neheze! A dackorszak nem csak abból áll, hogy párszor hisztizik a boltban.

Igen, nehezebb lesz, ha a kicsi megszületik. Féltékeny lesz rá nagyon. Mire ő kezdi kinőni, addigra a kisebb lesz dackorszakos, és egymást fogják utánozni.

Nem egyszerű kicsi mellé picit vállalni. Gyorsan meg kell edződnöd, mert babával ez ezerszer nehezebb lesz, és akkor is türelmesnek kell lenni.

2017. dec. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bele kell törődni, a hisztire heves reakciót nem adni és igazából arra sem, ha a kisebbet bántja, mert azonnal az lesz az eszköze feléd. Én ebbe beleestem, 2,5 éves volt a kisebb, amikro először elverte a nagyobbat és akkor szűnt meg ez a reflex püfölés. De onnan fejlődött ki, hogy reagáltam nagyon a csapkodásra anno és mindenre igazából hónapos dac volt a válasz, ha reakciót látott. Ignorálás, kikerülés, elterelés és sok türelem, de amúgy megéri, annyira elvannak egymással így 3 év után :) 1,5 év van köztük itt.
2017. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Sok magnéziummal.. meg türelemmel. Meg fogalmam sincs hogy. Nekem is másfél évesem kezdte a fiam, 21 hós volt mikor a tesó született és igazából soha nem ért el semmit egészen idáig. Most gondolta megpróbálja, hogy mi van akkor, ha nem alszik el. Este még el is megy, alszik a kicsi és ha beülök a nagyhoz elalszik 1 óra múlva, de nappal ki ér rá erre.. még ha a férjem itthon van és valamelyikünk leül mellé se alszik el. Gobdolhatod mi megy itt este..


Amúgy én odamegyek hozzá de ha nem nyugszik meg, akkor rugna meg csapkodna, inkább ott hagyom, ahol van.

2017. dec. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!