Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 55m2-es lakás szerintetek...

Egy 55m2-es lakás szerintetek milyen egy babával? 3-an lennénk. Nem túl pici? 2 szoba+kis étkező. És 2 gyerkőccel, ha 1 szobában vannak, amíg pár évesek?

Figyelt kérdés
Tavasszal születik a kislányunk, de elköltözni a megtakarítások miatt szerintem csak 4-5 év múlva fogunk. Nagyon szép, felújított lakás, jó környéken. Fiatalok vagyunk, a családi házra még pár évet várunk :)

2017. dec. 19. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

A mi albérletünk is hasonló nagyságú, itt is két szoba van. Van egy 23 hónapos kislányunk, és pár napon/héten belül érkezik a testvére. Az első kb. 9 hónapban a mi szobánkban aludt, aztán átvittük az ágyát a másikba. Most a pici is mellettünk fog aludni, így is elég a hely. Később majd megy a tesója mellé. :) úgyis csak nagyobb korukban fogja érdekelni igazán, hogy legyen külön szobájuk.

Szerintem élhető két gyerekkel egy ekkora lakás, harmadikat azért nem vállalnék be ide. :) ha meg tudjátok oldani, hogy külön legyen hely pihenésre és játékra is, akkor biztos nem lesz gond. :)

Jó babavárást! :)

2017. dec. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Anyámék a 80-anas években 30-35 nm-re vállaltak minket, ráadásul otthonról dolgoztak, így az egyik szoba (inkább folyosónak mondanám, mert onnan nyílt minden) volt a varrodájuk. Velük egy szobában voltunk, 4-5 évesen emeletes ágyat kaptunk, és 6 éves voltam, amikor elköltöztünk egy 3 szobás lakásba.
2017. dec. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekunk is 55m2es a lakasunk,csak 1+2 felszobas.a nagyobb felszobaban vannak a nagyok ketten,a kisebben a pici.mi a konyhat csinaltuk meg halonak,a nagyszoba pedig konyha,etkezo,nappali lett.

Mire a pici kezdi a sulit addigra van tervben egy tarsashazi 4 szobas lakas.

A nagyok mar sulisok (2. Es 5.osztalyosok)szeretnek egy szobaban.a kozepso felne is egyedul.emeletes agyuk van,es egy jo nagy sarok iroasztal.igy mindkettonek van sajat helye tanulni.

Mi is ekkora lakasban nottunk fel,harman vagyunk mi is tesok.

2017. dec. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kb. ekkora, de lehet csak 50 nm, egy nagy, egy kisszoba, előszoba/közlekedő, kpnyha, fürdő, spejz. Egy gyerekünk van (2,5 éves), én nem annyira szeretem, hogy a mi szobánk egyben a nappali. Igaz, el van az ágy valamennyire szeparálva szekrénnyel, de akkor is, örülnék, ha ez magánszféra lehetne. Amúgy élhető, néha kicsit gondot jelent a sok cucc elpakolása. Még egyet nem akarok ide vállalni, ha minden jól megy, kb 3 év múlva veszünk egy házat, ha lesz tesó, ő már oda jön, egyébként se akartunk kisebb korkülönbséget. De ha úgy adná az élet, hogy előbb jön, azért megoldanánk addig :)
2017. dec. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó, el fogtok férni.
2017. dec. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Férjem (és a tesója) egy kb 55nm-es lakásban nőtt fel, túlélte bár utálta, hogy egymás hegyén-hátán vannak. Így is lehet élni, kérdés ki mennyire bírja.

Én családiban élek születésem óta, én a saját szobához, tágas nappalihoz, nagy konyhához vagyok szokva, 1 óra után megőrülök egy ilyen pici lakásban mint amit írsz. Jelenleg is családink van, 90nm 4főre, mindenkinek saját szoba, nappali-konyha, mégis van, hogy már nem tudom hova "meneküljek"... :D

2017. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

54 nm-es 1+2-es lakàsban élünk. Épp az első gyermekünket vàrjuk. Mi úgy oldottuk meg, hogy az egyik fél szoba a szülői hàló, a màsik fél szoba lesz a gyerekszoba. A nagy szoba pedig nappali és étkező egyben.

Nem vàllalnék nyugodt szívvel ide 2 gyereket, maximum addig míg kicsik (1-2év)

2017. dec. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csaladi hazban lakok, egesz nap takaritok. Rezsi baromi magas, karban tartas milliok. Egesz allo nap hallgatom a funyirot, fureszelest, furast, idiota kutyaugatast mindenfelol.

55 nm az nem tul nagy de legalabb nem emeszti fel az osszes energiadat, penzed...Barmit megadnek ha egy kisebb lakasba koltozhetnenk de csaladi okok miatt sajnos nem adhatjuk el..

2017. dec. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!