Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eleget foglalkozom a gyermekem...

Eleget foglalkozom a gyermekemmel?

Figyelt kérdés

Kislányom 13hetes. Nappal 3 óránként eszik. Evés után általában 1-1.5 órákat ébren van nappal. Éjjel általában 4-5 órát alszik egyhuzamban, akkor csak enni van ébren meg a pelenkacsere ideje alatt.


Az első nappali etetés utan általában tornázunk, masszírozom, majd önállóan játszik a játszószőnyegen. (utána alvás ha nyűgös lesz, én közben általában vagy vasalok vagy valami más házimunkát csinalok, nagyrészt vele egy helységben)


A következő ébrenlét alatt együtt játszunk egy jó 20-30 percet. Csörgőkkel vagy ilyesmi. Majd játszószőnyegen játszik egyedül. (általában ilyenkor teszem fel a kajat, teregetek, stb..)

Utána a kov.kaja utan sétálunk. (akkor es utana ha hazaérünk általában alszik)

Köv. evés után fürdés van, kis játék, majd masszázs, hastorna, csípőtorna (bár ezeket minden tisztábatétel utan is csinálom) krémezés, mese és alvás. (innentől már neki éjjel van, nem játszunk, hanem az van amit írtam fenn, hogy csak eszik-alszik.)


Szóval.. Néha azon gondolkozom, nem keves az a játék amit ketten csinálunk, (vagy nyilván néha az apukájával ha a férjem itthon van mert hétvége van)?


Mások hogy szokták ezt? Nem korai önálló játékra szoktatni? Nem lesz magába forduló? (azért kezdtem el ezt, mert ha oda fekszem melle a játszószőnyeghez, engem néz, nem a játékokat)


Leírva nem tűnik annyira kevésnek, de annyira hamar telnek a napok es néha azon kapom magam, hogy megint este van es jön az evés-alvás..



Összegezve a napot, sétáltunk, játszottunk is, de biztos van aki máshogy osztja be az idejét.

(persze ne gondolja senki, hogy amíg alszik vagy magában játszik, addig en a s...met vakaraszom.. Főzök -mosok-vasalok-takarítok stb.)


Nekünk még ő van egyedül, nincs tapasztalatom... szóval elegendő ez?


A másik, hogy annyi mindenkitől hallom, hogy egész álló nap beszélnek a babához. Én is szoktam, de nem tudok egész nap megállás nélkül karattyolni. Nekem olyan a munkám is, hogy egyedül vagyok, csendben és itthon nagyon kell figyelnem ezért arra, hogy elegendőt beszéljek. (vagy mondókazzak, daloljak.. Na ezekben förtelmes vagyok.. erőltetnem kell) Nem fura ez? Nekem ez kicsit nehezen megy.


Bocs ha hosszú lett, de szerintetek elegendő ez? Később majd ez változik?



2017. dec. 21. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Elég, még néha sok is. Ilyen picinek felesleges mondókázni, mert nem ért belőle semmit. Elég, ha a közelében vagy, beszélsz hozzá. Jó, ha hozzászokik, hogy egyedül is tudjon játszani. Ezt nem lehet elég korán kezdeni. Így lesz majd kreatív. Nem attól, hogy az anyuka játszik, ő pedig nézi.
2017. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Mondokazni azért szoktam, mert totál béna vagyok benne.. Hátha ráérzek mire élesben"kell" majd. A ritmusos hangokat szereti amúgy, szóval, ha érti ha nem, nekem úgy tűnik tetszik neki.
2017. dec. 21. 21:32
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Mondokázni nagyon fontos, az a legfontosabb ebben a korban, nem kell értenie, a ritmusa a lényeg. Amúgy jelzi ő azt, ha nem akar egyedül lenni. Ja, én se szeretek mondokázni, néha muszáj.
2017. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Egy ekkora csecsemő az emberi arcot szereti nézni, főleg a szüleiét, nem kell, hogy a játékokat nézze, pár hónap és már szinte csak a játékokat nézi majd.
2017. dec. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:) katasztrófa vagyok benne.. Egy csigabiga színtűt is fel napig mondogatok, mire nem robothangon mondom. :) a férjem sír a röhögéstől amikor mesét olvasok fel, de kb, mintha a "kockazatok es mellekhatasok..." dumát mondanám felgyorsítva.. :):):) vagy a gyászhíreket... Tényleg szörnyen béna vagyok.
2017. dec. 21. 21:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha kicsit nagyobb lesz járjatok el Ringató foglalkozásra, ott majd belejössz a mondókákba. Addig meg ha vele foglalkozol, kommentáld, gyere most bekrémezem a kis kezed lábad talpad, felvesszük a kis ruhát, ilyen olyan színű, add a kezed, ügyes vagy...csak beszélj hozzá simán, épp mi történik, vagy ha mutatsz neki egy plüss, írd le milyen stb...
2017. dec. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

:) igen ilyesmit szoktam. Ez az ami nekem nem jon magamtól.


Barátnőm egyszer mondta amikor meg kismama voltam,hogy o minden nap elmondta a pocaknak, hogy aznap mi lesz, es ez milyen jo. Próbáltam de nekem anno az sem ment.. Amikor mar nagyobb volt es egesz nap mocorgott benn, mondtuk neki a magunket egyfolytaban, de az elejen nem.. :(


Ez a kommentálás még csak-csak megy... Meg neha eltűnők előle es felbukkanok, hogy kukucs meg ilyesmiket szoktam. :) ezeket elvezi nagyon. Csak tenyleg neha annyira sz..nak meg kevesnek erzem magam ezekben..

2017. dec. 21. 22:27
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok. Még csak 13 hetes...jön majd, ő is ki fogja mutatni mi tetszik neki, mi nem...bele fogsz jönni.

Van egy könyv, az a címe h Babamóka, abba hónapokra bontva vannak játékok képekkel ha jól emlékszem már pár hónapos kortól talán 1 éves korig. Szerintem pont neked való lenne. :)

2017. dec. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem eleget :) A mi napunk igy nez ki: 6-kor ebredes, tapszer, peluscsere, ruhacsere, kave, reggeli, mosogatas, felrakom az ebedet foni, rendrakas. Kozben mondokakat mondok neki. Egy ilyen pici gyerek, ha nem is erti a szavak jelenteset, de az utemet erzi es segit neki a beszedtanulasban! En minden nap mondokazok, mar egy feloranyi mondokat tudok. A youtube-rol tanultam pl mokuska, mokuska, a part alatt, bujj, bujj zold ag, boci boci tarka etc. Tizorai utan alvas, ezalatt gyorsan rendet rakok a tobbi helyisegben majd delig jatek. Delben alvas, kb ket orat azalatt kint jatszok az udvaron a kutyaval. Most tanitgatom. Uzsi utan jatek 5-6-ig. 6-kor alvas, en ilyenkor meg mosogatok, megcsinalom a masnapi kajait, rendet rakok, felmosok kb 8-ig. 8 utan csendespiheno van. Nagytakaritast egy heten egyszer, penteken tartok. Jatekidoben mi is mondokazunk, tornazunk, tancolunk, apa hasan lovagol, mikor mi..
2017. dec. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat es a könyvajánlást. :) igyekezni fogok
2017. dec. 22. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!