Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nárcisz és Lilla ikerlányoknak?

Nárcisz és Lilla ikerlányoknak?

Figyelt kérdés
Nagyon borzalmas? Nehezen döntöttük el ezeket a neveket is, a többi ami tetszik, Paulina, Viviána..öhm hagyjuk. (Nem vagyunk cigányok)

2017. dec. 21. 21:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
A Nárcisz férfinév. Szóval elég borzalmas lenne.
2017. dec. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Lilla nagyon szép, Nárcisz nagyon nem. Ha már virágnév, Viola vagy Róza esetleg?
2017. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Bár utánaolvasva, van ahol nőinek írják. Az biztos, hogy a Narcissus névből származik, az pedig férfinév. (1. voltam, bocsi, hogy túl gyorsan reagáltam, mielőtt jobban utánanéztem volna).

Azért én keresnék valami egyértelműbbet.

Esetleg Paulina helyett Polett vagy Viviána helyett Vivien? A Lilla teljesen jó, csak rengeteg van belőle).

2017. dec. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

#1,3 Véletlenül nem a Jácinttal je erted össze véletlen? Nekem ks rögtön az jutott eszembe, hogy ez férfinév, aztán leesett, hogy összekevertem a két nevet hirtelen. :D


Kedves kérdező, a Lilla egy gyönyörű, átlagos (nem rossz értelemben), lágy hangzású név, én nem adnám mellé a Nárciszt. Valami hasonló klasszikust jobban el tudnék képzelni, de végülis nem borzalmas, csak nagy eséllyel nem fogja szeretni a nevét a kislányod, és nem fogja érteni, ő miért nem kapott olyan szép és egyszerű nevet, mint a testvére. Én legalábbis kérdőre vonnálak. :D

2017. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nagyon tetszene például a Nárcisz és Írisz párosítás. Mindkettő virágnév, illik is egymáshoz :) Szerintem a Nárcisz mellé a Lilla túl átlagos, habár szép, azt nem tagadom :)
2017. dec. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Lilla olyan lágy és nőies, a Narcisz meg kemény és pattogós. Inkább valami hasonló dallamos nevet tudnék elképzelni. Pl Lilla-Imola, Lilla- Róza, Lilla- Emília. De persze ha ez tetszik, akkor amúgy nem rossz így sem.
2017. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Nekem a Nárcisz nagyon tetszik, és igen, lánynév. Cisszának becézném. :) Hozzá a Lilla valóban kissé túl átlagos, bár nekem az is tetszik. Nárcisz és Flóra? De az Írisz is jó, amit írt valaki. Esetleg Kála?
2017. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#4: Lehet, hogy az is benne volt, de inkább az eredete miatt ugrott be inkább, hogy férfinév. Elvégre maga a virág is Narcissusról kapta a nevét.
2017. dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Most néztem utána, tényleg lány név a Nárcisz. Én is fiúnak gondoltam. Ha az egyik név Lilla (szép, egyszerű), akkor a másik névnek miért kell kétértelműnek lennie?
2017. dec. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Lilla & Gréta páros, olyan jól hangzik ❤
2017. dec. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!