Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Herpesszel szülni?

Herpesszel szülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

38 hetes várandós vagyok, sajnos lebetegedtem és emiatt kijött a herpesz két helyen is a számon. :( Olvastam hogy nagyon veszélyes az újszülöttekre, de mi a teendő ha megmarad mire szülök? Járt már valaki így?


2017. dec. 22. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem szülés előtt 2-3 nappal jött ki a herpeszem! Ott akkor senkit nem érdekelt, szülés után annyit mondtak csak, ne adjak puszit a picinek addig amíg hólyagos!
2017. dec. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szadon az 1-es tipusu herpesz jon ki, a genitalis, azaz nemi herpesz lehet veszelyes szules kozben, az a 2-es tipusu. Ajakherpesz nem gond, genitalisnal szoktak csaszarozni, ha epp aktiv a herpesz.
2017. dec. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szádon lévő herpesz semmit nem befolyásol. A genitális herpesz veszélyes, mivel ahogy a baba áthalad a szülőcsatornán, elkaphatja, és nagyon súlyos gondokat okozhat.

A egyik hozzászólónak pedig: régebben lehetett azt mondni, hogy az egyik típusú HSV ajakherpeszt, a másik típus genitális herpeszt okoz, de mivel az orális szex igen elterjedt, így már mind a két típus okozhat mind a két helyen problémát.

De szülés szempontjából nem az számít, hogy HSV1 vagy HSV2 okozza a fertőzést, hanem az, hogy hol jelentkezik.

2017. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Genitalis herpeszem a szules elott folyton aktivizalodott. Orankent kentem kremmel, l-lizint szedtem (gyogynoveny boltban lehet kapni), natur joghurtot ettem napi 1-2-ot, kerultem az olajos magvakat stb. Olvass utana az l-lizinnek.

1-2 nap alatt multak a kiuteseim, az orvos csak nezett. Szules elott 2 nappal is kijott. Nagyon be voltam parazva.

Az orvos azt mondta, ne aggodjak.

Huvelyi uton szultem.

Semmi baja nem lett a babamnak.

Ne puszilgasd majd es ne erj a szadhoz, ha megis, azonnal moss fertotlenitovel kezet.

2017. dec. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de nem a szülés miatt aggódok, hanem a baba miatt. Olvastam hogy ez rá lehet veszélyes az első 6 hétben halált is okozhat a herpesz. :(
2017. dec. 22. 19:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Odafigyelsz és nem lesz semmi baja. Nyugalom.
2017. dec. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!