Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a szokás keresztelőre?

Mi a szokás keresztelőre?

Figyelt kérdés
Kinek mit kell venni/szervezni. Amúgy evangélikus szertartást szeretnénk.
2010. jún. 3. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
IgaZÁN NINCSENEK MEGKÖTÉSEK. a SZÜLŐK SZERVEZIK (LEGALÁBIS NÁLUNK) A SZERTARTÁST, AZAZ BE KELL MENNI A PARÓKIÁRA ÉS OTT BEJELENTITEK, HOGY MIKOR SZeretnétek keresztelni a babát. Kifizeted az egyházi adót (nem tudom a pontos nevét) és ott elmondják, hogy hogyan is fog zajlani a szertartás. Megkérdezik a szülők, keresztszülők adatait és a pici nevét is. Még az sincs megkötve, miben kereszteltek, azaz milyen ruhát adtok a babára. Nálunk is most lesz a keresztelő, én először a pappal beszéltem, mert itthon lesz a szertartás, nem a templomban. Azt mondta, bőven elég előtte néhány nappal bemenni a parókiára és ott elintézni az adminisztrációt (nem kell hetekkel előtte menni). Ha van még kérdésed, ha tudok, válaszolok, én is evangélikus vagyok :)
2010. jún. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de megkérdezhetem, hogy mivel te evangélikus vagy és mi is azt szeretnénk a kicsinek, nem tudod kikötés az, hogy a keresztanya jelölt nincs megkeresztelve?
2010. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kérdezték :)) A papon múlik a dolog. Bár ugye a keresztanya feladata elvileg a gyerek vallásos nevelése is,.. :)))
2010. jún. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azért nem tudom mi a szokás, mert én katolikus vagyok ( de nem szeretem azt a nagy felhajtást )a férjem evangélikus. Az egyházi esküvőt egy evangélikus lelkész tartotta. Nagyon szimpatikus volt, ezért szeretnénk ott kereszteltetni a babát.

Szerintem feltétel, hogy a keresztszülő is meg legyen keresztelve- ha nincs, előtte őt is le kell rendezni:)

2010. jún. 3. 11:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Az elsőnek- küldtem privátot, légyszi válaszolj.
2010. jún. 3. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!