Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkáznátok a gyereketeket...

Pelenkáznátok a gyereketeket úgy, hogy megkötős PVC fólia+eldobható betét? Elvileg olcsóbb, mint a nadrágpelenka, de nedvszívóbb, mint a textilpelenka.

Figyelt kérdés

2017. dec. 23. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem, halál lenne a bőrének.
2017. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem. Borzasztó kellemetlenségeket okoznék vele a gyereknek. Remélem te is csak viccelsz!

Egyébként úgy vállaltunk gyereket, hogy terveztük, tehát azt is belekalkuláltuk, hogy a pelenkára is költeni kell, tehát nem ezen spóroltunk.

2017. dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy. Ennyi erővel tescos szatytot is húzhatnál a fenekére.
2017. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy írtad, úgy nem.


Mi mosható pelenkat használunk,azt csak egyszer veszed meg, kölcsönözni is lehet, hogy próbálgasd a fazonokat.


A külső-belső kombonal van egy külső általában pul anyagú külső rész és egy nedvszívó betet vagy belső rész. Azt el tudom képzelni, hogy a pelenka külsőt eldobható papír betettel használom, de nem tudom olcsóbb lenne e, szerintem nem. Mi olyan nyaraláskor szoktuk a külsőket eldobható papirbetettel használni ha olyan helyen nyaralunk ahol nincs lehetőség mosigeppel való mosásra. Viszont sose számoltam ki, hogy, mi a legolcsóbb megoldás.

2017. dec. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Biztos hogy nem. Amikor a tesóm volt baba, még ez volt a megoldás, más nem nagyon volt.
2017. dec. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Biztos, hogy nem.
2017. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem biztos, hogy olcsóbb.

Rendszeresen át fog ázni, mivel nem elég nedvszívó és nem is zár rendesen.

Ötven átöltözés naponta, átázott ágynemű, állandóan zakatoló mosógép.

Gyakran kell tisztába tenni is, tulajdonképpen minden pisilés után.

Egy jó minőségű pelenka ezért éri meg: kibírja az estét, a hosszabb sétákat, és hosszú távon olcsóbb napi 4 drágább pelus, mint 8 rosszabb minőségű.

2017. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még anno idővel rajtam volt olyan mert akkor más jobb nem volt
2017. dec. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Áh, dehogy is. Tök macerás és annyival nem olcsóbb. Ráadásul a babának is ez a lehető legkényelmetlenebb szerintem. Mivel nincs combgumi, könnyen szökik a híg kaki, a betét elcsúszkálhat, stb. Inkább döntsd el, hogy belevágsz a moshatózásba, vagy maradsz az olcsóbb (pl. dm saját márkás) bevált pelusoknál, ha a pénz számít a kérdés eldöntésében. Mi moshatózunk amúgy és csupa pozitívat tudok mondani róla. Persze ez plusz munka nekem, azon nincs vita. Akkor kezdjétek el, ha tudod vállalni. Minden másra van megoldás a textilpelusnál is! :)
2018. jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Nem
2021. jún. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!